Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3 hónapos lesz a babám,...

3 hónapos lesz a babám, tápszeres. Mikor kezdjem a bevezetést/kóstolást?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint már 2. Hónapban lehetett volna kostoltatni, és már bevezetni ezt azt. Én viszont úgy gondoltam hogy ha betölti a 3. Hónapot akkor elkezdem hogy egy hét alma egy hét banán stb. És mire betölti a 4. Hónapot akkor már elkezdem a hozzátáplálást. Viszont első baba így gőzöm sincs hogy kit hogyan. Ezért szívesen fogadnék pár tanácsot, ötletet. Hogyan kezdjem? Mennyivel? Hogy növeljem? Hozzátáplálás hányszor egy nap hogy növeljem stb? Köszi ha segítesz!:)

2023. jún. 1. 21:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 4 hót javasolt a védőnő de még nem állt készen,és nem is akartam elsietni 5,5 hósan kezdtem, a 3 hó még nagyon korai pláne a 2hó. A két nagyobbnál 4 hósan kezdtem a kóstoltatást de erettek voltak hozzá.
2023. jún. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

2 hósan?! Te jó isten. Ez az én védőnőmön is túltesz.


Én, igaz anyatejesek voltak, 4 hónaposan kezdtem kóstoltatni. Igy is kaptam érte hideget. Na meg most kiírtam, kapni is fogok megint.

Érettek voltak rá, imadták.

2023. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
6 hó az aktuális ajánlás. Tápszeresnél is.
2023. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Uramisten, ne csináld! 4 hónapos kor előtt nem kaphat semmi mást anyatejen/tápszeren kívül. Nagyon káros lehet hosszútávon, ha túl hamar kezded el a hozzátáplálást. Nem most lenne baja, hanem felnőtt korában lenne mindenféle bélbetegsége, jelenleg még nem elég fejlett a szervezete ahhoz, hogy bármi mást megemésszen.

Illetve én 4 hónapos korban is csak akkor kezdeném el, ha látnám, hogy kevés neki a tápszer. Vagy ha már van foga esetleg, az is azt jelzi, hogy enne mást is.

De annál előbb semmiképp.

2023. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem (ez csak az én véleményem) nem kell elsietni. Jelenleg szépen fejlődik a kis emésztőrendszere,szüksége van még a tápszerre/anyatejre és csak arra. Egész életében enni fog úgy is,legközelebb a védőnő már szüléstől javasolni fogja majd? :D Sok továbbképzésen részt vehet egyébként,hihetetlen szakemberek vannak komolyan. Nálam a védőnő/gyerekorvos/plusz másik gyerekorvos is azt javasolta egyhangúan,hogy 6 hónap körül kezdjem el,ha úgy látom,hogy megérett rá,tehát nincs nyelvkilökő reflex,stabilan tartja magát,stb. 3 hónaposnál már ezek megvannak? Nálam 3 hónaposan még a vitamint is kitolta a kanállal a nyelvével. De ismerek olyat,akinek a babája még 7 hónaposan sem állt készen,vártak,nem siettek,nem rohantak,8 hónaposan pedig már készen állt és azóta is gyönyörűen eszik. Minden babának más az üteme,fejlődése szerintem. Egyébként a 6 hónap körül azt jelenti,hogy előtte is meglehetnek ezek már,vagy pedig utána lesz meg,de azért 3 hónaposan. Nem akarom elhinni,hogy egy 3 hónaposnak szüksége van például banánra. :( De írtam,ez csak az én személyes véleményem,mindenki úgy csinálja,ahogy szeretné a saját gyermekénél.

Érdembe nem tudok sajnos segíteni. :\ 6 hónaposan kezdtük,nagyon jól evő volt,de talán 7 hónap körül tudnám mondani,hogy egy étkezés ki volt váltva. Most már 3 van "kiváltva",viszont most is van,hogy amiből eddig ügyesen evett,azt most köszöni szépen nem kéri,helyette tápszer,ennyi. Másnap meg dupla annyit megeszik mondjuk. :) Megtömni nem fogom,majd ő eldönti mennyit szeretne.

2023. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
6 hónaposan. Ha látod rajta az érdeklődést és úgy érzed, készen áll rá, akkor max 5 hónaposan. Tápszeresnek is. 2 hónaposan hozzátáplálás? :O :O :O :O Jézusom. Szerintem a védőnőd trollkodott vagy nem tudom, bár elég rossz vicc lenne, de nehogy. Teljesen felesleges, szerinted mégis miről marad le, ha 2-3 hónapos kora helyett 5-6 hónaposan köpheti az arcodba az almapürét?
2023. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Majd 3 hónap múlva
2023. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%

6 hónaposan - BLW esetén akár később is, mikor az érettség jelei megjelennek (ülni tudás - minimum ölben, érdeklődés a kaja iránt, stb.)

Egy ember elsődleges tápláléka az első évben az anyatej, annak hiányában a tápszer.

A kisfiam 100% tápszeres volt, 6 hó + pár naposan kezdtük, egy zabagép volt mindig is, semmit nem veszített vele, hogy nem előbb kapott. Sőt a bélrendszere hálás lehet érte.

Teljesen tökéletesen fejlődött a tápszerrel (amit az ő igénye szerint adtam neki mindig is).


Szerintem inkább szakértőknél keresd a mit, hogyanra a választ. BLW - Óvári Anna, Okos Tímea

Pürésre nem tudok, de biztos 3 kattintással megtalálod a megfelelőt. :)

2023. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

Durva, hogy ilyet javasolt egy védőnő. A legtöbb már a 6 hónapos kort javasolja hála az égnek. Négy hónaposan max indokolt esetben lehet elkezdeni, de kettő!2 hónaposan még annyira sem áll készen erre a bélrendszere.

A fiamnál kb 6 hónaposan kezdtük, talán pár nappal korabban. Ő egyből rákapott és kb 2 hét alatt kiváltottunk egy étkezést, aztán a következőt egy hónap múlva...stb. A lányom teljesen más, 6 hónaposan még a száját sem nyitott kb 2 kanállal kapott 3 nap alatt. Aztán jegeltem pár hétre, de még a következő próbánál sem akart ennyi egy falatot sem. Érdemben 7,5 hónaposan tudtam elkezdeni a kóstoltatást. Kilenc hónapos volt mire kiváltottunk egy étkezés, nem is es ett meg mindent. Pl az alma az annyire nem jött be neki max 2 kanállal csúszott le neki, a krumplit, répát viszont ette. Volt, hogy semmi kanalasat nem kért csak a tápszert. Jaa és igen, mind két gyerek tápszeres (volt). Szóval amúgy sem érdemes eltervezni ennyire előre, hogy majd mit, mikor, mennyit adsz mert lehet, hogy babád teljesen más tempóban haladna, teljesen más ételekkel, adagokkal.

2023. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Én 6 hónaposan kezdtem, de 8 hónaposan kezdett el először 1 falatnál többet megenni. 2 hónapos még borzasztó pici, jó hogy már nem a szülőszobán akarják babfőzelékkel kínálni. Ökölszabály, hogy akkor adj neki kaját, hogy látod rajta, hogy érdekli, amit te eszel, beveszi az ennivalót a szájába, nyitja a száját, ha közelítesz felé, tesz dolgokat a szájába. Nem kell elsietni, semmi nincs akkor sem, ha 1 éves koráig tényleg csak kóstolgat meg szétkeni a kaját a kezén. :)
2023. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!