Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig kell bevezetni úgy egy...

Meddig kell bevezetni úgy egy új ízt, hogy 3 napig növeled a mennyiséget? Illetve mindent így kell bevezetni pl. rizset, húst is?

Figyelt kérdés
2023. jún. 14. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A magyar ajanlason kivul 15-18 masik europai es amerikai ajanlast es orvosi osszefoglalot olvastam: nincs 3 napos bevezetesi szabaly.

A tablazatok nem orvosi kutatason, hanem az adott orszag hagyomanyain mulik, illetve meg azon belul is jelentos kulonbsegek vannak.(igy lehet hogy a ket utcara elo ismeros teljesen mas tablazatot kapott, mint mi).


Az allergeneknel erdemes a csaladi eloeletet megvizsgalni, es ha van a csaladban, akkor elovigyazatosan adni, fokozott figyelemmel kiserve, atgondolva a szukseges lepeseket.


Minden mas ‘bevezetesnek’ nincs orvosi alapja. Egyeni anyai kompetencia illetve a korabban emlitett nemzeti/regionalis hagyomanyok.

2023. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Egy hirtelen stressz miatt elapadt a tejem szinte egyik napról a másikra. Az orvosom szinte leteremtett, hogy miért nincs ez-az bevezetve, pedig én szorgosan csinálom a HT-t, de is nagyon lassú.

2023. jún. 14. 23:40
 3/10 A kérdező kommentje:
*így
2023. jún. 14. 23:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem 3 napoztam, sőt, megmondom őszintén, hogy erről csak később hallottam... Az alapoknak utánanéztem, utána kérdeztem, de ezt nekem senki nem mondta, még nem is olvastam.

Semmi bajunk. 🤷🏻‍♀️

2023. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Kizárólag a súlyos allergének esetén tartottam azt, hogy más újat nem adtam és több napig figyeltem. Józan paraszti ésszel sem tudtam megindokolni, hogy mondjuk egy sárgarépától miért kéne félnem.


Ha a 3 napos szabályt tartom, még kisiskolás korban is ételeket vezetek be.

2023. jún. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Én nem 3 napot tartottam, hanem két dolgot (kb 1 éves koráig, amikorra már minden alapvető dolgot bevezettünk):

- új ételt legkésőbb ebédre adtam, hogy ne éjszaka derüljön ki, ha gond van

- új étel után megvártam a másnapi kakit, hogy lássam, oké-e, mielőtt újra adtam neki az adott ételből

Nyilván nem kell ezt minden dologgal megcsinálni, szóval szó sincs arról, hogy "kisiskolás koráig kóstoltatná" az ember, mert ha az alap dolgokat bevezetted, akkor a gyomra fel van már készülve (majdnem) mindenre.

2023. jún. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vezetgetek semmit, egyeb okokbol purezunk, de a blw “bevezetesi” szabalyai szerint (szoval mez, fustolt, nyers tilos, minden mas mehet). Tizorai korul kap ujat mindig, amennyit ker. Azert koran, hogy ne estere legyen gond a pocakkal. Ebed korulre kapja azt, amit mar evett, szinten, amennyit ker. Ha a csaladban van valamilyen allergia, arra jobban figyelunk, igy annak bevezetesevel egyidoben maximum 1 uj izt kap.
2023. jún. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#1-el értek egyet, a 3 napos bevezetésnek semmi értelme, csak elavult magyar gyakorlat.
2023. jún. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es, a bevezetés "szabályai" függetlenek attól, hogy püré vagy szilárd.


#6

2023. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9, igen. A blw "bevezetési" szabályait lehet alkalmazni a pürés babáknál is. A blw a nemzetközi ajánlásokat követi, nem az elavult magyar táblázatot.
2023. jún. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!