Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hol csak szilárdat, hol csak...

Hol csak szilárdat, hol csak tápszert iszik az 1 éves. Miért?

Figyelt kérdés
Lassan 13 hónapos a lányom, eddig alig evett bármi szilárdat, tényleg csak kóstolgatott. Most kb 2 hete elkezdte, hogy képes egész nap szinte csak szilárdat enni, a tápszert ilyenkor teljesen elutasítja. Másik nap meg nem hajlandó egy falat szilárdat sem enni, eldobálja, csak tápszer kell neki. Amivel nem lenne baj, de nagyon nehezíti a dolgomat, hogy kitaláljam, hogy miért sír. Nem tudom, hogy éhes, szomjas, más baja van, nem jó a gyümölcs, hanem husi kell (ilyen is volt, hogy csak sósat volt hajlandó enni, gyümölcsöt, tápszert nem, viszont üvöltött az éhségtől), minden szilárd adás után kb fürdetni kell őt is meg a konyhát is, és úgy érzem, hogy 2 hete semmi másról nem szól a napom, csak hogy reggeltől estig etetek. Éjjel is, ha nem sikerül napközben jóllakatni, akkor van, hogy 300 ml tápszert megiszik, ráadásul 2 hete jó sokszor is kel. Minimum 3x, de nem ritka, hogy 6x, és nem is mindig alszik vissza egyből. Én már teljesen ki vagyok készülve, hányingerem van a fáradtságtól, és nem tudom, mit tudnék még csinálni. Öntöm ki folyamatosan a tápszert meg kotrom ki a szilárd kaját, mégsem lakik jól, nem alszik senki. A fogára gyanakodtam, bekentem Dentinoxszal este, de így is 6x kelt. Még adok egy esélyt ma este a Nurofennek, hátha nem volt elég a Dentinox, de azon kívül fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Ha valakinek van tippe, hogy mi okozza, mit csináljak, nagyon hálás volnék!
2023. júl. 20. 10:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!