Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tehetnék, ha alig akar...

Mit tehetnék, ha alig akar enni a gyerek? Emellett az ivással is problémánk van, sajnos rosszabb, mint az evés. Mivel érhetném el, hogy igyon?

Figyelt kérdés

13 hónaposan pár napja nem nagyon akarja elfogadni a főtt ételt. Kanálról szinte semmit, főzeléket sem és egész falatokat sem. Pár falatot elfogad a kezemből, de semmi többet. A banán az egyetlen, amit jobban és lelkesebben elfogad, de nem élhetünk banánon...


Pár hónapja volt rá példa, hogy nem fogadta el a pürét, akkor adtam neki egybe falatkákat. Pár napig izgalmas volt, de utána azt se fogadta el. Utána újra püréztünk (darabkásan). Ez valamennyire megoldott az ivás problémát. Most viszont se a püré, se az egész falatok.

Folyadékbevitel még rosszabb. Próbáltam vizet, kétféle babáknak való gyümölcsös italt, kínomban már házi szörpjeimből is, több vízben fél kanál tápszer megoldást is, de egyik se jött be. Mindezt cumisüvegből, kétféle itatópohárból, tanulópohárból is.



2023. szept. 8. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Szerintem érdemes lenne szakszerű segítséget kérni, mert szerintem a probléma túlnőtt rajtad. Segíteni sajnos nem tudok, nálunk a hozzátáplálás során volt ez, az önállóság megoldotta a problémát. Kézzel nem próbálja mancsolni az ételt? Szívószál vagy csak szimplán egy feles pohár nem működik?
2023. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi tápszert iszik egy nap?
2023. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kézzel fogdozza az ételt, nézegeti, de csak ennyi. Nem teszi a szájába. Inkább visszadobja a tányérba vagy az asztalra.

Eddig nagyon jó evő volt, kelbimbótól spenótig szinte mindent szívesen evett. Pár napja van ez. Annyi hozzátartozik még, hogy 8 foga van. Lehet jön a következő?


Csak este tápszerezünk, 200-240 ml között iszik meg fürdetés után-alvás előtt.

2023. szept. 8. 14:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a lányaimnak jött a foga semmi sem ettek, egész nap csak a tápszer ment nekik. Jobb volt ez is mintha semmi nem lenne.

Napközben nem próbáltad neki adni?

Ja és utána simán visszaálltak a rendes ennivalóra

2023. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pár kanál étel után próbáltam, hogy igyon is valamit. Több vízbe fél kanál tápszert oldottam fel, de nem akart inni belőle.

Ha felébred és jobban kinyitja a száját, akkor megnézem az ínyét, hogy jön-e a következő fogacska alul.

2023. szept. 8. 14:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Több vízbe fél kanál tápszert oldottam fel, de nem akart inni belőle"


Vajon miért? Mert az nem tapszer, csak egy kis opálos színű víz?

Ha nem eszik, adj tápszert. Normális arányban!

Nem nagy hozzá.

2023. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Az én fiam most 2 éves, és sokszor volt ilyen időszaka. Szoptatom, olyankor többet szopott gondolom. Mindig volt pisis pelenka, nem száradt ki. Amíg pisil rendesen, ne aggódj, majd helyrejön. Kínáld, ha eszik jó, ha nem, kínáld újra 2 óra múlva. Persze kínáld tápszerrel (rendessel) is. Ne izgasd magad rajta, ne tukmáld a kaját és ne csinálj ügyet ebből. Nem fog elfogyni a gyereked. Ha tényleg tartósan nem eszik, elmarad a gyarapodása, orvossal konzultálj (pl. szenzorosság kizárása miatt).
2023. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a Piroska szörp jött be( nagyon kevés egy pohárnyi vízhez) mindezt csak az ikeás csőrös pohárból🙄 már mindent kipróbaltunk mire ezt végre megitta. A másik hogy elkezdett egyedül enni baba villával,egyszerűen én nem etethettem. olyanokat evett mint rizs és társai néha babacsinta egyedül,sajnos enyém is fényevő nagyon válogat mióta fogzik. Ilyenkor többet szoptatom, ez egy ilyen időszak.
2023. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk most lesz 14 hós. Nemrég volt neki is egy ilyen nem akar enni periódus,de pár falatot mindig evett,amikor mi ilyen kis katonázosat ettünk,az nála bejön,de csak két falatot evett olyankor max. Viszont nálunk tápszert evett ilyenkor,teljes arányba. Az mindig lement a legrosszabb fogzásnál is eddig,neki is 8 foga van. Azóta visszatért az étvágya,lekopogom,de ez időről időre eljön,úgyhogy biztos lesz még. Esetleg krémlevesek? A vízre nem tudok segíteni,mert pici korától kínáltam és 7 hótól issza ügyesen. Ha nem eszik inni iszik magától akkor is,ki van téve neki elérhető helyre,elég jól iszik. A vizeletes pelenkát azért figyeld,ki ne száradjon meg ha nem alakul,akkor doki. Kitartást!
2023. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9# vagyok. Arra én is kíváncsi vagyok,napközbe miért csak több vizes tápszert keversz,miért nem rendeset?
2023. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!