Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek a hozzátáplálásnál...

Szerintetek a hozzátáplálásnál, mi az ami régen jobb/rosszabb volt, mint most?

Figyelt kérdés
2017. jan. 12. 11:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy "régen"? Mihez képest régen?

Szerintem régen sem volt egységes, ki mihez jutott hozzá. Pl. tejet simán adtak a babáknak, de aki megtehette, az nem tehéntejet, hanem mondjuk kecsketejet.

Régen nem figyeltek arra, hogy ne adjanak primőröket a babáknak, mondjuk nem is nagyon volt ilyesmi.

Most már sokkal tudatosabban, szakszerűen zajlik a hozzátáplálás, talán egy kicsit át is estünk a ló túloldalára. A védőnőm szerint például fél éves kortól szalonnát kell adni a gyereknek, ő még a "régi" iskolát követi. :)

2017. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
régen- amikor te kicsi voltál (ez lehet 1970, 1980, stb)
2017. jan. 12. 11:20
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Èn külföldön élek és szerintem ami nagyon rossz, hogy Mo-n gyümölcsökkel kezdik a hozzá táplálást. Az alma is igazán savas étel, és ez azért elég rossz a baba gyomornak.


Nálunk répával, pasternákkal, krumplival, sütötökkel kezdik, és szerintem is ez azért lényegesen jobb egy ilyen pici gyomornak.

2017. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Én csak abból a szempontból nyilatkozok, hogy régen (naagyon, naaagyon régen...) nem volt belőle gond, hogy állandóan menjen a harc az anya és nagymamák között, hogy ki tudja jobban, mit lehet adni egy X hónapos gyereknek. Kaptak a gyerekek mindent, a tésztától a pacalpörköltig, tejjel leöblítve, és mindenki egyformán meg volt róla győződve, hogy így a jó.

Most nagyon ez a két véglet van, hogy a nagyszülők még húzzák a szájukat, hogy "felneveltem X gyereket, egyiknek se lett baja", meg a kismamák közül sokan átesnek a ló túloldalára, hogy csak a bio-paleo-mittudoménmilyen étel mehet a gyereknek, és napi szinten megy a műsor miatta, pedig mindenki csak a legjobbat akarja a kicsinek.

2017. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem most már átestek/átestünk a ló túloldalára, ahogy a "szakirodalmat" olvasom ezzel kapcsolatban...


Első babás 17hkm

2017. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az rosszabb, hogy túl sok a stressz, megkötés, paráztatnak az allergiával, meg cukorbetegséggel, meg mittudomén még mivel. Én most a másodiknál elég lazán veszem, így sokkal jobb. Szépen haladunk, semmit nem erőltetek, nem bogarászom, hogy most a banán mikor mehet.
2017. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Én 85-ös születésű vagyok. Anyukám 3 hónaposan kezdett kóstoltatni. Nyomatták a tejet (tehén), teát. Gyümölcs, zöldség nagypapáim kertjeiből volt.

Manapság ugye a tejet későn ajánlják csak- a kisfiam csak az oviban iszik, itthon ha gabonapehely van reggelire, akkor azt kieszi belőle, a tejet pedig ott hagyja. Teáztatni piciként ugye tiltják -> nagy ritkán iszik, inkább, ha beteg.

Én a tejet nem tudom meginni, teát pedig csak akkor iszom, ha beteg vagyok.

Anyum mondta, hogy régen nem stresszelték az édesanyákat ennyire a hízással. Én nagyon rossz evő voltam, de a doki azt mondta, hogy míg minimális hízás van, addig nincs gond.

Anyatej: szerintem jó, hogy egyre többen szoptatnak fél éves kor után is, bár én nagyon elfogadó vagyok, de az ovis szopisra, azért én is vágok egy arcot.

Generációs ellentétek: nekem szerencsém van, mert anyukámék elfogadták az új ajánlásokat. Az első gyereknél még rácsodálkoztak 1-2 dologra (pl. a piciket nem teáztatjuk), 2. gyereknél már profik :-).

2017. jan. 12. 12:39
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Én igyekeztem valamiféle arany középutat képviselni, elolvastam az ajánlásokat, de csak a TÉNYLEG veszélyes (nitrátos) dolgokat kerültem, amúgy adtam mindent a gyereknek, nem foglalkoztam vele különösebben, hogy mire mondják, hogy allergén, és hasonlók. Úgy voltam vele, hogy ha allergiás valamire, az úgyis kibukik (függetlenül attól, hogy mikor kezdjük - nekem 20 éves koromban jött ki ételallergiám).
2017. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

5-ös vagyok.

Egyébként nekem a pörköltszaftos krumplipüré volt a favorit anyám szerint. :)

Jelentem még élek, semmilyen allergiám nincs és még mindig a pörkölt a kedvenc kajám. :)

2017. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem szuper, hogy ennyi információnk van a babákról minden tèren. Hozzávetőlegesen követem a táblázatok általam zanzásított változatát. De èn hiszek a felnőttek egèszsèges táplálkozásában is. Pont annyira nèznek hülyènek, ha èpp nem kèrek egy családi ebèden sütit, mint amikor azt mondom, hogy a 1,5 èves fiam nem eszik csokit.( Kap, de ritkán,mint ahogy èn is ritkán eszek. Inkább általam kèszített süti, gyümölcs sali stb) Sokan ezt is túlzásnak gondolják.

Anyáink boldog tudatlanságban neveltèk/etettèk a gyermekeiket. Azonban az, hogy valamit nem tudtak, nem azt jelenti, hogy nem lètezik a dolog.

Pl.: nagyapám majdnem belehalt a gyermekkori ekcèmájába. Felnőttkorában derült ki, hogy tejallergiás.

2017. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!