Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vékony,rossz evő 1évesnek...

Vékony,rossz evő 1évesnek milyen étvágy javítót adjak?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Kislányom 14hónapos 8kiló.

Alig eszik meg valamit,ha eszik akkor is csak pár kanálal.

Jön most a 2 szemfoga.Csak cicizne egésznap.

Milyen étvágyjavítók vannak gyerekeknek?

3500grammal 51 centivel

született.

Most 8kiló 78 centi 14hónaposan.

Már sírni tudnék minden etetésnél.

Gasztoenterológian voltunk az rendben van.

Vérvételen is voltunk egy kicsit vashiányos vérszegény,arra kapja a vasat és a folsavat is.

De adnék neki valami étvágyjavítót hátha megjönne az étvágya hamar.

Valaki volt hasonló helyzetben?

Hogy a babája vékony,rossz evő,nem igazán hízik?

Mi vált be nektek?


2023. okt. 7. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben vagyunk. Még várom a csodát. Annyi hogy nálunk van tejfehérje allergia is :/ így tejpépek, italik, joghurtok kilőve
2023. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a Vitacolan nevű vitamin csinál egy kis étvágyat. Egy próbát megér.
2023. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Gynöv. üzletben dolgoztam, a béres cseppre mondták a legtöbben hogy étvágynövelő hatás tapasztaltak. Már lehet ilyen kis korban is adni. Persze a gyerek orvossal előtte azért érdemes beszélni.
2023. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen súllyal bírt, pontosan ennyi idősen. És ő is magas. 3600 g, 56 cm-vel született. Én gyerekorvost váltottam, azóta nem stresszelek az etetésen, mert az új normális, és nem mondogatja, hogy sovány, hanem ilyen alkat. Ahogy én elengedtem ezt az etetés parát, a gyerkőc is újra szívesen eszi amit eszik. Ha pár falatot, akkor annyit. Meglepődnél mennyi szülő nincs tisztában azzal, hogy mennyi szilárd táplálékot kell valójában fogyasztani egy ilyen kicsi gyereknek. Ezzel a feszkóval csak rontasz a helyzeten, tapasztalatból mondom. Nem fog éhen halni, nyugi! Mióta kap vasat egyébként? C vitamint is kap? Ha kibújnak a fogai, és/vagy feltöltődnek a vasraktárai, lehet minden megoldódik. Ne erőltesd az étvágyfokozó vonalat szerintem.
2023. okt. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4#-es után be kell álljak a sorba. Nekem más a történetem, de a gyermekem másfél éves korától majdnem másfél évig alig evett. Amikor már 1 kezemen nem tudtam megszámolni hány kanállal evett, addigra már nagyon nagyon boldog voltam. Mint amikor végre nem a fidesz nyer, szinte olyan boldog, hogy végre evett basszus. De másfél évig ez a pár falat, oké új kajcsi, azt akkor két napig, majd vissza a 2-3 falathoz, a 6-8ról. Nekem is mindenki mondta, hogy ez normális és én is ezt tapasztaltam a gyermekemből. Mindig jól volt mindenhogyan. Amíg látod rajta, hogy egy egészséges gyermek, addig ezt el kell engedni. Én nem stresszeltem, a gyermekem meg kb nem látta rajtam, max az örömet, amikor többet evett. Mindentől függetlenül 3 éves kora előtt egyik hétről a másikra elkezdett kb kétszer annyit enni. Happy end! :D


Minden oké lesz nálad is! :)

2023. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!