Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak a 3 éves gyereke...

Mit csináljak a 3 éves gyerekemmel, aki egyáltalán nem hajlandó gyümölcsöt enni? Csak a következő módon: leturmixolom és teszek bele vaníliás rizspépet. Mint a pici babáknak.

Figyelt kérdés
Nagy harcokat vívok vele: szépen felszeletelem a mesefigurás tányérjára, kérlelem, könyörgöm neki, de nem eszi meg.

2014. júl. 27. 15:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vaníliás rizspép = a boltokban kapható tejpép (Milupa, Nestlé, Babylove, Babydream). Csak én hívom rizspépnek.
2014. júl. 27. 15:21
 2/11 anonim ***** válasza:

Az enyém sem eszi meg 3 éve. Semmi gyümölcsöt zöldséget nyersen.


Ez van, majd ha nagy lesz, rájön hogy finom.

2014. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az enyem is csak igy eszi meg :) nem aggodom miatta :)
2014. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Komolyan? Egy ismerős pénztáros el volt szörnyülködve, hogy egy 3 évesnek már túlzás tejpépet venni! Én meg csak ott magyarázkodtam, hogy miért is kell...
2014. júl. 27. 15:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Tereld el figyelmét (hogy ne az evésre koncentráljon) játékkal agy közös tv nézéssel, ahol közben te kommentálod a látottakat és közben falatonként add a szájába, mintegy mellékesen. Az én 6 éves unokám még mindig ilyen, hogy ő nem szereti a barackot, aztán miközben nézzük valamelyik gyermetegséget, lassanként mégis "egész jó".
2014. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Harcolni meg könyörögni teljesen fölösleges, nem ő az egyetlen ilyen gyerek. Nyugodtan add a rizspéppel, ne a pénztáros legyen a szempont. Egyétek előtte jóízúen, de őt nem kínálva, ha akar, majd kér. Változnak a gyerekek, nem marad ez mindig így. Tablettában adál neki addig vitamint.
2014. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem akkora tragédia ez, így legalább megeszi.

Ha nem működik a figyelem elterelés sem (ahogyan egy előző válaszoló is írta), akkor add úgy ahogyan szereti.

Még így is jobb mintha egyáltalán nem enne.

Majd kinövi.

Sok gyerek meg egyáltalán nem eszik meg dolgokat.

Szerintem ez ilyen "túlélési" praktika, mindenkinél van ilyen, vagy hasonló. Ha nem pont evésben, akkor alvásban, vagy bármi másban. A kisgyerekek általában nem működnek a nagykönyv szerint.

2014. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tukmálás, könyörgés leállítása az első-

"Egyétek előtte jóízűen, de őt nem kínálva, ha akar, majd kér."

Ez jó és bevált ötlet! Ne is nagyon nézzetek rá, beszélgessetek, vidáman közben- 2-3 alkalom után biztos siker!

2014. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha szereti a gyümölcsös pépet, miért ne ehetné uzsira, vagy tízóraira gyümölccsel? Ha így szereti akkor így add neki. A zöldségfélékkel hogy áll? Nekem a háziorvos azt mondta, hogy vagy zöldséget, vagy gyümölcsöt egyen, akkor nem lesz gond. Erőltetni nem szabad. Viszont beülhetsz (akár a szobába tv elé vagy olvasás közben) egy tál tisztított,szeletelt gyümölccsel az öledben, jóízűen eszegetve, nasizva. A kíváncsiság előbb utóbb odahajtja. S mert a szomszéd kertje mindig zöldebb...
2014. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyolcassal egyetértek, de még hozzáteszem: az almát vékony szeletekre vágtam, ezek voltak a holdacskák. Szépen kiraktam a tányérra, talán ha 1/4 almányi volt egy adag, és megkérdeztem, ki kér holdat. Így sikerült az alma, a körte hasonlóan. Banán karikákra, de azonnal, mert ha már elszíneződött, nem kellett. Szilva, szőlő csak "dekoráció"-ként. (szilva gerezd száj, szőlő a két szem, a mosolygó elfogyott....) Szóval semmi erőltetés vagy rábeszélés, nekem így jött be.
2014. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!