Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor válthatunk ki étkezést?

Mikor válthatunk ki étkezést?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsit tanácstalan vagyok, most kezdtük el a hozzátáplálást. 3 napig kapott a kisfiam mindig picivel több, frissen reszelt almából, csak a levét. Holnap már adhatom neki elvileg úgy az almát, hogy megpárolom és ugye pépet csinálok belőle. Ezt a védőnő szerint szintén kb 3 napig, növelve az adagot, majd keverhetek bele kevés reszelt háztartási kekszet, a glutén bevezetés céljából. Aztán mindig picit több almát kell párolnom, viszont nem tudom, kiválható-e az az 1 étkezés, ha már ugye mindig több almát kell adnom neki. Vagy mégis kb mennyi almát adhatok ilyenkor? Mikortól lehet/érdemes már egy etetést új ízzel kiváltani? Attól tartok, talán sok almát készítek neki és már nem lesz éhes, hogy utána a tápszert is megegye. Akkor nem jutottak eszembe ezek a kérdések, amikor a hozzátáplálást beszéltük.

Valamint abban sem vagyok biztos, ha ezután pl adok neki sütőtököt, abból is csak 1-2 kanálkával ehet először? Vagy ha ízlik neki, kaphat többet?

Első babás, gyakorló anyuka vagyok, azért ez a bizonytalanság. Remélem akad segítő szándekú, tapasztaltabb szülő. Nyilván megbeszélem újra a védőnővel, ami nem teljesen tiszta, de gondoltam addig esetleg valaki tud segíteni.:)


2023. okt. 23. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Hány hónapos a gyerek? Az enyém tápszeres volt és 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Én az ebéddel kezdtem és úgy csináltam, hogy pl kapott 160 ml tápszert ebédre. Az első pár napig csak 1-2 kiskanál tököt kapott majd a pár nap letelte után próbáltam neki 10 ml tököt adni és a többi 150 ml az tápszer volt. Amikor a tök már lecsúszott, akkor adtam neki almát. Pár napig ugyanúgy a 10 ml püre és 150 ml tápszer ment. Majd összekevertem a tököt almával és emeltem egy kicsit az adagon...mondjuk 15 milire és a többi tápszer volt. Én megmondom őszintén nem siettem kiváltani az ebédet. Majdnem 7 hónapos volt mire teljesen kiváltottuk. Aztán lassan kezdtük a többit is. A glutént is úgy vezettem be, hogy az ebéd pürébe kevertem bele de akkor ő már többféle ízt ismert.
2023. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez a 3 napig egyen ugyan azt, meg a fokozatosság egy rég elavult módszer.

Ha valamitől faj a hasa, mindegy hogy 1 vagy 11 kanállal evett.


Annyit adj neki, amennyit kér.


Mi pl mind a 2 gyerekkel 1 hét után kiváltottuk az első étkezést, annyira imádtak enni.

2023. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem bocsànat, 4 hónapos tápszeres az én babám is.

Nem sietnék én se, csak nem tudom hogy szokás, nem szeretném se túl korán, se túl későn. Köszönöm a segítséget.

2023. okt. 23. 20:22
 4/11 A kérdező kommentje:

#2

Az én babámnak is nagyon ízlett az alma, azért is érdekel, mikor adhatnék neki többet abból, ami ízlik neki.

2023. okt. 23. 20:26
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
#2 milyen jól tudod, hogy elavult módszer 🤐.
2023. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha szívesen eszi, én ilyen 30 grammonként ugráltam napról napra de van aki gyorsabb, van aki lassabb tempót tart. Meg van baba aki ordít ha elfogy, másba nem tudsz 30-50 grammnál többet beleimádkozni sehogy szóval mindenkire érvényes szabály nincs.


Sütőtök. Ha egyik nap megevett pl 120 gramm almát, másnap be szeretnéd vezetni a tököt akkor úgy érdemes, hogy kevés tök, ezután megeheti a 120 gramm almáját. Második nap kaphat több tököt, de az első ételeknél (és később a puffasztóaknál) érdemes kis adaggal kezdeni. Mert igen, ha nem bírja fáj a hasa kisebb és nagyobb adagtól is, de nem mindegy, hogy mennyire. Lehet kisebb adagtól picit kínlódik a gázokkal, de 3x nagyobb mennyiségtől a nap hátralévő részét végig is szenvedi.

2023. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, nem mindegy, hogy mennyire bántja a pocakját. Ezért is fogom továbbra is ugyanúgy csak először néhány kanállal adni az új ízeket. Utána pedig akkor kipótoljuk azzal, amit már kipróbáltunk, ez jó ötlet, nem is gondoltam rá. Igazából ezen is töprengtem, hogy akkor az új ízből néhány kanál és akkor csak tápszert adjak utána? Eszembe se jutott, hogy amit már kipróbáltunk, azt is adhatnàm. Na ebből is látszik, milyen amatőr vagyok.:D
2023. okt. 23. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

4 hònaposan mèg nem kène etetni. Abbòl is làtszik, mennyire nem èrt a vèdőnőd a tèmàhoz, hogy hàztartàsi kekszet ajànlott. Az simàn èdessèg 2 èves kor alatt nem kène adni.

6 hònapig csak anyatej/tàpszer, 1 èves korig kòstolgatàs. Ètkezèrt kivàltani 9-10 hònaptòl ha csökkenteni akarod a tàpszert.

2023. okt. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A tápszeres babáknàl úgy tudom 4 hónapos kortól lehet kóstoltatni, ha elég érett hozzá. A védőnő szerint pedig nagyon is az. A háztartási kekszet pedig nem kg szàmra adom nyilvàn, csak egy nagyon keveset belekeverve az almába, nem is fogja szerintem érezni az alma mellett.

Nem én szeretném csökkenteni a tápszert, hanem a babám kezdi el nehezebben elfogadni. Van, hogy csak akkor eszi meg, amikor már nagyon éhes, nem 3-4 óránként, ahogy "kellene".

Mivel minden baba más igényű etetés szempontjából (is), azért érdeklődöm, nem ártok-e vele, ha már esetleg egy fél étkezést kiváltunk. De köszönöm a véleményed.

2023. okt. 24. 08:03
 10/11 anonim ***** válasza:
18%

8!

Ebből látszik, hogy te is csak okoskodni jársz ide.


A hozzátáplálást 4-6 hó közt kell elkezdeni, a baba érettségetől függően. Ételt kiváltani is a baba tempójában kell.

A csodawho egy ajánlást adott ki, nem egy kötelező sémát. Mivel minden baba máshogy érik, más a fejlődése, így nem lehet azt mondani, hogy csak 6hónaposan kezdhető és csak 9hónapisan válthato ki.


Elöbb te tájékozódj kérlek

2023. okt. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!