Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kaphat a kisgyerek...

Mikor kaphat a kisgyerek először csokit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1,5 éves, és nasit szokott kapni (müzli szelet, tejszelet, puding, gyümölcsjoghurt, stb), házi sütit, tortát is alkalmanként, de csokit még sose evett. A család kérdezgeti, hogy mikulásra, karácsonyra kaphat-e már kis csokit, de én korainak tartom. Így is elég édeset eszik. Másrészt túl szigorú se akarok lenni.

Ti mikor adtatok először a gyerkőcnek csokit?


nov. 22. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Másfél éves a fiam, eddig 2x kapott 2 falat csokit, úgy egy hónapja először.
nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk 2 éves kor után kapott, húsvéti csokiból. Azóta (nem sokára 4) nagyon max heti 1-2szer kaphat Kinder csokit. Napi szinten nem része az életünknek az édesség. Egyébként kérne egy nap akár többször is. De azért vagyok az anyja, hogy határt szabjak.
nov. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Amikor megírta a leckéjét.
nov. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3as! Ez hatalmas!🤣

2 éves kor körül. Fog még eleget cukrot enni...

Én úgy voltam, minél később, viszont egy egy alkalom belefér sztem. Ilyen Mikulás, húsvét, szülinap...

nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom milyen tejszeletet meg pudingot kap, de szerintem ha azt kap a csoki már mindegy.


Én amúgy ilyen nagy %-os csokitartalmút lazán adok neki (80+), mi is azt eszünk csak.

nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pudingot,tejszeletet kapott,ami ugyanúgy tiszta cukor, akkor egy kis csokitól mi baja lesz?
nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Nagy ritkán és kis darabot 2 éves kora körül már kapott, ugyanez áll a többi édességre is.

Szerintem jelen helyzetben nem magával a csokival van a gond, hanem, hogy ha csak simán azt mondod, hogy lehet, mikulásra nagy eséllyel töménytelen mennyiségű, de nem feltétlenül jó minőségű (pl. tejbevonó) csokimikulást és hasonlókat fog kapni. Érdemes lenne a rokonsággal megbeszélni, hogy keveset, de jó minőségűt hozzanak, bár sokaknál ami drága, az a jó minőségű és akkor még sok pénzt is költöttek rá.

Nálunk is van, akitől marha sok csokit, cukros mindenfélét kap a 2,5 éves gyerekünk. Bevallom őszintén, ennek egy jó részét el szoktam sikkasztani. Így is folyton pörög, ráadásul elég jól táplált, még úgy is, hogy kevés édességet kap tőlem.

nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Mikulásra tőlünk fog kapni 1 db kisebb fajta csokimikulást (meg narancsot stb.). A rokonok jobb, ha nem adnak, mert annyi túl sok lenne egyszerre. Én a sok kicsi elvét követem az édességnél: minden nap van, de icipici. Pl. 5 szem francia drazsé.
nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
100%

A puding, tejszelet, müzliszelet(cukorsziruppal van összepréselve),konkrétan tiszta cukor, szóval nem értem mi a baj a csokival?

Komolyan kérdezem, kifejthetnéd az álláspontodat.

nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 babyboom567 ***** válasza:

A kinder tejszelet konkrétan 9,52 gramm szénhidrát, amiből 8,26 gramm a cukor.(diabéteszes kisgyerekem van,mindent számolnunk kell,de mondjuk ezt már pont nem eheti a cöli miatt)

Egy felnőtt 6 gramm finomított cukrot ehetne meg 1 nap, és összesen kb 160-200gramm szénhidrátot.

Illetve kb minden feldolgozott,konyhakész termék tele van cukorral, az uborkától kezdve, a milánói szószig,a gyümölcslevektől a mustárig.Kb abba nincs cukor,amit otthon készítesz,és nem teszel bele.

nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!