Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kaphat a kisgyerek...

Mikor kaphat a kisgyerek először csokit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1,5 éves, és nasit szokott kapni (müzli szelet, tejszelet, puding, gyümölcsjoghurt, stb), házi sütit, tortát is alkalmanként, de csokit még sose evett. A család kérdezgeti, hogy mikulásra, karácsonyra kaphat-e már kis csokit, de én korainak tartom. Így is elég édeset eszik. Másrészt túl szigorú se akarok lenni.

Ti mikor adtatok először a gyerkőcnek csokit?


nov. 22. 14:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1,5 éves volt karácsonykor, akkor már azt mondtam, hogy oké, legyen. Akkor kapott először "rendes" (étsd: cukros) sütiket, előtte csak gyümölcsök meg az én házi gyümivel édesített cukormentes kotyvalékaim voltak a desszertek :D Annyira még nem érintette mélyen a dolog, 2-3 falat után adta is nekem. Nagyon büszke is voltam rá, dagadt a mellem. Most 3 éves, ez már elmúlt, ha rajta múlna, csokit enne csokival. Pedig nem tilos már, csak nem része aktívan az életünknek az édesség- itthon nincs, ünnepekre ha kap, azt magának oszthatja be, egyébként meg karácsonyi vásárban ha kér, bármikor veszünk kürtőskalácsot és az oviban amúgy is kap egy rakás édességet (kb minden héten van egy szülinap), szóval nincs tőle megvonva, csak mértéket próbálunk tartani.

A kicsi most lett 1 éves novemberben, szívem szerint vele is várnék még, de itt a karácsony, szaloncukrok és sütik és az említett kedvenc, a kürtőskalács időszaka, nyilván kap. Keveset, de kap már. Csokit nem, csak a sütikből, amik vannak, de amikor már lesz a fán szaloncukor, akkor nyilván ő is le fogja róla szedni, mint a nagytesó, mert hát miért pont ezt ne utánozná :D Szóval ő akkor kap majd először csokit. Ja, meg talán a szülinapi tortáján is volt csokireszelék dísznek, de abból csak így mutatóban evett, szóval nem tudom, hogy az mennyire számít.

nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Most 1 éves a fiam, kóstolóból kapott már csokit. Mikulásra babakekszet és egy kis kinder csokit kap majd, de nem egyszerre fogja megenni.
nov. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!