Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor jött el az a pillanat,...

Mikor jött el az a pillanat, mikor már nem adtatok cumisüvegből inni (enni) a babátoknak? Mennyi idős volt?

Figyelt kérdés
dec. 9. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
6 hónapos korában kezdtem pohárhoz szoktatni, 7 hónaposan már csak abból ivott otthon. Utazáshoz meg csőrös pohara volt.
dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
2.5 éves, de neki spéci tápszert kellett innia.
dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy átszokotta szilárd táplálékra fokozatosan csökkent a cumisüvegezések száma is, míg végül elmaradt.

Még kap tápszert ételbe keverve, vizet csőrös pohárból iszik.

dec. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
3 évesen.
dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Csak a tápszert kapta cumisüvegben, azt pedig 15 hós korában fejezte be (mert elutasította)
dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Kizárólag tápszert ivott a cumisüvegből, minden mást csőrösből, szívószálasból. El se fogadta a cumisüveget ha nem tápszer volt benne.

Így amikor elutasította a tápszert kicsivel a 2. szülinapja előtt (1,5 éves korától már csak napi egy kellett), akkor az volt az utolsó cumisüvegezése.

dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, hogy miért adtatok tápszert 1 éves kor után? Erről még nem hallottam. Mi az első szülinapja után azonnal tejre váltottunk. Természetesen orvosi javaslatra. Nem Magyarországon élünk, talán emiatt is lehet máshogy. Csak gondoltam rákérdezek. Köszönöm a válaszokat egyébként.
dec. 9. 21:17
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Mert tehéntejet azután se adtunk, miután leszokott a tápszerről. A tehéntej csak élvezeti ital, semmit se nyer vele a kisgyerek, a tápszert meg végképp nem helyettesíti.

Egyévesen meg nem evett még eleget minden másból ahhoz, hogy elhagyjuk a tápszert. Örültem, hogy azt legalább megissza, így megfelelően fejlődött a csipegetés mellett is. Sőt, örültem volna ha még később utasítja el, miután utána se evett rendesen.

dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 17 hónapos, a tápszert még mindig cumisüvegből issza, próbáltam a poharat, tudna is inni belőle, csak nagyon viccesnek találja 100-ból 100-szor kiborítani. Én egyrészt azért adok neki még tápszert, mert több benne a vitamin, másrészt nem issza meg a tejet egyáltalán, sőt a más márkájú tápszert sem. Már sok szilárdat eszik, de ez a pici tápszert, amit iszik, nem tudjuk elengedni. Vizet amúgy szívószálas kulacsból iszik. Meg fürdővizet a toronyépítős poharakból.
dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
3,5 éves, még mindig van cumisüveg. Lehet még az esküvőjén is azzal koccint majd. Egyéves kora óta simán tud inni amúgy pohárból, és csak vizet iszik belőle.
dec. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!