Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdjem el a hozzátáplál...

Mikor kezdjem el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Első gyerekes anyuka vagyok és még nem nagyon tudom hogyan kezdjem el, 3 és fél hónapos a babám de viszont hallottam már olyat aki 4 hónapos korban megkezdi a hozzátáplálást de igazság szerint 5 hónapos korban látom ideálisnak! Tápszeres a babám de még van kicsi anyatejem azt is kapja és tudom hogy tápi plusz kaja vagy anyatej plusz kaját kaphat a baba de a kettőt egyszerre nem lehet hozzátápláláskor! Az lenne a kérdésem, illetve tapasztalt anyukákra vagyok kíváncsi akik részletesen tudják mit hogyan kell mivel nem szeretnék elrontani semmit se! Van védőnőm de inkább a tapasztalatra vagyok kíváncsi! Például hogy ki mivel kezdte naponta hány kanállal és a tápszert utána hogy adjam neki milyen idő közönként és milyen teát lehet neki adni pl 5 honaposan és azt is kaja után? Nyilván arra is kíváncsi lennék hogy husféléket mikor lehet bevezetni az éttrendbe és a karfiolt pl a brokolit és hogy először csak bébi ételel próbálgasam és utána főzzek neki ha hozzá szokott az ízhez a bébiételben? És ha elkezdtem pl a barackkal és megszokja van tőle széklet is utána már többször adhatok neki naponta? Tehát szeretnék mindent részletesen tudni és hány hónaposan mikor mit szabad tehát pl gyümölcsökböl is nyilván van olyan amit x hónapban adhatok neki mert azt tudom hogy barackot,almát azt szabad 4-5 hónapos korban! Kíváncsi vagyok mindenre és részletesen mert első babám és tényleg tapasztalatlan vagyok és szerintem mindenkibe van ilyenkor egy izgalom hogy vajon jó fogom e csinálni?! Negatívumot nem kérek!

#baba #tápszerezés #Hány hónaposan
dec. 18. 03:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

6 hónapos korban. Az előtt nem elèg èrett rá a szervesetük.

Persze, van aki előbb hozzàtàplàl, de nem tesz jót a gyereknek.

dec. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

5 hónapos korban elkezdheted először egyesével bevezetni a zöldségeket.Pl répát. Majd répát krumplival, majd mehet a cukkini krumplival stb.6 hónapos kortól adj ehhez csirke vagy pulykahúst.Ha a répapürét megette utána adhatsz neki almakompótot ( sós után a cukrost)majd alma/banán vagy alma/körte kompótot.Én főznék a helyedben..Ha bébiétellel kezdesz akkor nem fogja megenni a házilag készült püréidet.

Amikor elkezded a hozzátáplálást tényleg csak pár kanálnyi szilárd falat kell, utána ha megette

pár kanállal akkor mehet a tápszer még délre.

dec. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Minek adnál neki teát? Ez egy orbitális hülyeség a babatea.Vizet adj neki.Az bőven elég.#2
dec. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Anya, kérek még című könyvet ajánlom. Részletesen van benne minden.
dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, hogy miért nem lehet a "kettőt egyszerre" hozzátápláláskor, én még ilyet nem is hallottam...

A kizárólag anyatejes babáknál min. 6 hónapig csak a tejet ajánlják, a tápszeres pótlás esetében van, hogy már 4 hósan elkezdik, bár ebben nem tudom mi a ráció, a tápszertől gyorsabban érik a gyomra? 🤷

Én az ételekről kaptam táblázatot a védőnőtől, de a net is tele van vele, szerintem ne várd, hogy valaki végigpötyögi neked azt a sokféle ételt, azzal meg szerintem úgysem vagy előrébb, ha valaki leírja neked a húsokat meg a brokkolit, de nem tudod a többit (pl. glutén, hal, aprómagvas gyümölcsök, gomba stb.).

Azt tudom, hogy mi almával kezdtük, sokan szokták pl. krumplival, de az elején szokás adni mondjuk a sütőtököt is, annak pont szezonja van most tavaszig (mi anno pont lecsúsztunk róla sajnos).

Ráadásul megoszlanak a vélemények természetesen erről is (pl. van, aki az allergén aprómagvasokkal sem vár, van, amiben az ajánlás is változik, a glutén egy külön "mumus", mindenki másképp csinálja, de arról is van rengeteg kérdés itt is.).

Szóval olvasgass, aztán válaszd ki a neked szimpatikus elvet és kövesd azt! :)

dec. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

"és tudom hogy tápi plusz kaja vagy anyatej plusz kaját kaphat a baba de a kettőt egyszerre nem lehet hozzátápláláskor!"


Mit tudsz te?

Ez alapján semmit.

Nincs ilyen kitétel, hogy hozzátáplálástól már be kaphatna anyatejet és tápszert is.


5, hosszú évek óta ugyanaz az ajánlás a tápszeres babákra is, mint az anyatejesekre: egységesen 6 hónap a minimum korhatár.

És ez minimum ajánlott kor, nem pedig azt jelenti, hogy akkor is ekkor kell kezdeni, ha még nem áll készen.

A babák ~60 %-a 6 hónaposan se érett. 80 %-kuk 6 és 8 hónapos kor között lesz vevő a ht-ra.

dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Most már az anyatejes és a tápszeres babáknál is 6 hó az ajánlás, ugyanis arra tűnik el a nyelvkilökő reflex, valamint az emésztőrendszerük is arra kezdi elérni a megfelelő fejlettséget. Addig igazából felesleges, mert nem tudja a bélrendszere feldolgozni megfelelő módon a szilárd ételt.
dec. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Tápszeres a babám de még van kicsi anyatejem azt is kapja és tudom hogy tápi plusz kaja vagy anyatej plusz kaját kaphat a baba de a kettőt egyszerre nem lehet hozzátápláláskor!


Ez baromság. Nincs ilyen, hogy nem lehet egyszerre adni a hármat. Addig szoptass, amíg van tejed. Ha kell mellé tápszer is, akkor kell. Nincs kizárva, hogy ezek mellett táplálj hozzá.


6 hónapos kor körül érnek meg rá a babák, akkor tűnik el a nyelvkilökő reflex, akkor már ölben támasztva (nem ültetve) tartja magát, és érdekli is az étel.

Én nem püréztem, blw módszerrel tápláltam hozzá. Nézz utána, ha érdekel.

A táblázat elavult magyar baromság, felesleges. Én idény szerint adtam neki mindent.

A hozzáadott cukrot az első évben szigorúan kerültem, a sóbevitelre figyeltem (az ő adagját kivettem sózás előtt) egyébként kapott mindent, amit mi is eszünk.

Mivel a blw alapelve, hogy nem etetjük a gyereket, csak azt eszi, amit ő a szájába tesz, eleinte csak nagyon minimális adagokat kóstolt. Lényegében ő "vezette be" magának az ételeket. Okos Timi ebookját vettem meg, valamint a facen a blw csoport sokat segített.


Ha pürézni szeretnél, az Anya kérek még és a kiskanál kommandó könyve is jó. Azokat is megvettem, hogy minél több infom legyen a kezdésre. Marketplacen sokszor felbukkannak, jó áronmeg tudod venni.


Bármely módszert választod, pont van elég időd tájékozódni a témában.

dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
4 hónapos kortól már lehet, de ha te az 5 hónapot érzed ideálisnak, az is teljesen rendben van. De a 6 hónap is, ahogy te jónak látod.
dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gondolod.

Mi 6 hosan kezdtuk, bar tapszeres volt es mindenki nyomasztott mar, hogy kezdjuk hamarabb, de en inkabb kivartam.

Nem tudom, hogy most emiatt vagy csak veletlen, de a kisfiamnak soha nem fajt a hasa egyetlen eteltol sem, nem volt kaki gondja, szoval nem bantam egy percig se, hogy vartunk.

dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!