Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdjem a hozzátáplálás...

Hogyan kezdjem a hozzátáplálást? A glutént hogyan vezettètek be és mikor? És a húst? Tejes dolgokat? Recepteket tudtok írni?

Figyelt kérdés
jan. 4. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Én blw-zek a gyerkőccel. Mindent adtam az elejétől fogva. Persze nem egyszerre, hogy tudjam, hogy mi okozhat gondot. Ugyanolyan formában kapta az ételeket, ahogy mi, minimális módosításokkal. Nem vártam utána 3 napot. Ha van valami gubanc, az aznap kijön az esetek döntő többségében. És minél hamarabb érdemes bemutatni nekik minden allergént.


A mogyorót és társait ilyen dm-ben kapható magvajakkal oldottam meg, pl kevertem a zabkásájaba vagy pirítósra.

jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Anya kerek meg konyvbol nezegettem recepteket, de nem az ott ajanlott tablazat szerint haladtam.

Nekunk a gyerekorvos elmondta, hogy tulajdonkeppen nem muszaj semmilyen iranyelvet kovetni, nincs bennuk konszenzus, egyedul a legujabb kutatasok szerint az allergeneket vezessuk be 1 eves kor alatt, de megjobb, ha 8 honapos kor alatt es ennyi.

Glutent en pl buzadaraval kezdtem, vizzel felfoztem es valamilyen gyumolcspuret tettem bele. De csinaltam fozelekeket is, amiben van liszt.

Tejtermeknek magas zsirtartalmu joghurtot adtam eloszor. Aztan azota mar kapott tejszines, sajtos eteleket is(most 9 hos).


En annyira figyeltem az elejen azert, hogy egy napon belul csak egy uj etelt kapjon, hatha lesz valami reakcioja es akkor tudjam, hogy mitol van. De nem volt semmivel problemaja, mondjuk 6 hosan kezdtuk, lehet ez is szamit valamit, hogy nem tul koran.


Nehez elkezdeni egyebkent, hirtelen en se tudtam mi legyen, hogy legyen, de belejon az ember hamar. Sokszor ha tanacstalan voltam, pl a halas dolgokban, mert mi nem nagyon fogyasztjuk sajnos, ( ferjemmel nem szeretjuk, semmilyen szinten, a tengeri dolgokat se) akkor bebietelt vettem inkabb belole.

jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos volt a fiam, amikor elkezdtem kóstoltatni. Előbb zöldség, gyümölcs pürékkel, párolt, sült csirkehússal.

7 honapos korában már falatkázott az én tányéromból.


Megmondom őszintén én nem foglalkoztam ilyenekkel, hogy ez meg az bevezetése.

Tojást is 7 hónaposan kapott, kiütései lettek, 1-2 hétig nem adtam. Aztán újra.


Tejbegrízt először a lefagysztott tejből keszitettem, majd amikor az elfogyott akkor fele víz, fele tehéntej arányban készítettem.

Kb 6-7 hónapos korában.

Ugyanekkor evett krumplipürét az egyik nagyijánál, rendesen elkészített püré volt.


Most 10 hónapos, mindent eszik.


Arra figyeltem, hogy ami csípős, túl sós, cukros, zsíros, olajos, nagyon fűszeres volt azt nem adtam, pl ha vendégségben voltunk.


De 7 hónapos korában már vajas kenyér katonákat evett sajttal vagy felvágottal.

jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem meg pont azt mondta a védőnő, hogy az allergénekkel várjak. Én elsők közt adtam banánt, a babaételekben is van. Később mondta nekem, hogy 1 éves kor alatt nem ajánlott.A lányom allergiás is lett rá, ami azért elég kellemetlen, mert a parlagfűvel keresztallergén. Eddig azzal szerencsére nem volt gond.
jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Par eve meg mas volt az ajanlas, mindig valtozik. De egy kevesbe modernebb szemleletu vedono/orvos meg mindig tud elavult dolgokat ajanlani, gyakran elofordul.
jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Glutént almapürébe reszelt háztartási keksszel.

Húst csirkemellel.

jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!