Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Le tudnátok írni RÉSZLETESEN,...

Le tudnátok írni RÉSZLETESEN, hogyan kezdtétek a kóstoltatást / hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

már adtam almát, répát, krumplit, tegnap meggyet is, de attól iszonyat fájt a hasa.

úgy érzem össze vissza csinálom. hány napig adtok egyfélét? mikor kezditek keverni az ízeket? hogy fogadta a baba? mert a mi babánk gyönyörûen nyitja a száját, de fintorog és nyomja kifelé. azt gondolnám nem ízlik neki, de ha megint adok neki, megint szépen nyitja a száját. most akkor kell neki vajon vagy nem?


2013. júl. 23. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:

nem szabad egyszerre többfélét kóstoltatni. én így csináltam:

1. nap 2-3 kiskanál kifacsart almalé

2. nap 1-2 kanál alma pürésítve

3. nap már annyit adtam neki, amennyit elfogadott (kb 1 fél alma)

azóta már őszibarackot is teszek az almához, hogy édesebb legyen, és nagyon szereti.

ezek mellett még tejpépet is kap. azt is fokozatosan adtam neki, mint a gyümölcsöt. egyelőre új gyümölcsöt vagy zöldséget nem adok neki. a gyerekorvosunk is azt mondta, hogy eleinte néhány hétig csak ugyanazt egye (ha bejött), ha nem akkor próbálkozzunk más ízzel, de ne próbáljak meg beletömni mindenfélét.

nekünk könnyen ment, remélem nálatok is menni fok lassan :) sok sikert! remélem tudtam segíteni!

5 hónapos baba anyukája

2013. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Talán azért köpi ki mert még csak 3 és fél hónapos? :)
2013. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor mi is vissza térünk egyféléhez!
2013. júl. 23. 11:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi de te nagyon sietteted...:-) èn is ìgy voltam...kiköpött mindent mert kicsi volt hozzà.Most 5 hòs eszik mindent örömmel..mondjuk èn inkàbb üveges bébiételt adok neki egyenlőre..nincs kertünk ezt megbizhatobbnak érzem...
2013. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!