Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adnátok befőttet 10 hónaposnak?

Adnátok befőttet 10 hónaposnak?

Figyelt kérdés
Barackbefőttről lenne szó. Nem bolti, nagymamám készítette. Túróval turmixolnám össze.

jan. 8. 15:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

"Baja nem lesz tőle ha néha kap befőttet, lekvárt, ha nem mindennap ezt kapja"


Épp ez az, gondolom a kérdező sem napi szinten akarja adni innentől... nyilván azért befőttként, mivel nem idény gyümölcs, ráadásul nem bolti, hanem házi befőttet...

jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Egyszer-egyszer oké, igazából olyan sok plusz cukor nincs benne. Azért kell a lébe cukrot tenni, mert különben kioldódna a gyümölcsből, míg áll. Ha a szirup ugyanolyan tömény cukoroldat, mint maga a gyümölcs, akkor nem kerül több cukor a gyümölcsbe. Csak gyümölcsöt turmixolnék, a levét másra használnám (szörpnek fel lehet hígítani mondjuk, de nem a gyerek inná meg nagyrészt).
jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
26%
Egy éves kor alatt szigorúan kerültem a hozzáadott cukrot. Szóval ha a mami a natúr barackot tette el, mindenféle egyéb adalék nélkül, akkor simán adtam volna, egyéb esetben nem.
jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Végül adtam neki. 2 fél barackot turmixoltam le, lé nélkül. Természetesen nem napi szinten fogom neki adni 😊 és igen, tett bele a mama cukrot 😊
jan. 8. 20:19
 15/16 anonim ***** válasza:
62%

A befottben a cukor tartosito azerepet jatszik..alt a hazi befott negyed annyi cukrot tartalmaz mint a bolti. A lekvar detto. A cukor nelkul hamar romlik hiaba probalod nagyon tisztan eltenni.


Nyugodtan adhatod neki lekvar befottet is. Nem kell tomi bele heti par alkalom nem art..

jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%
Ennyitől nem hiszem, hogy eljött a világvége :) de rendszert én sem csinálnék belőle. Befőttet én is adok néha, csak azt cukor nélkül raktam el. Eddig 1 ment tönkre 1,5 év alatt, annyira nem bonyolult.
jan. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!