Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kinél hogy néz ki a hozzátàplà...

Kinél hogy néz ki a hozzátàplàlàs 7 hó környékén? 5,5 hósan kezdtük. Úgy értem leginkàbb hogy mik a napi ritmusok időben és miket adtok pl tízórai és uzsira?

Figyelt kérdés

jan. 9. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyi volt, hogy mikor én ettem és épp ébren volt, ölbe vettem és adtam valamit kóstolni. Volt hogy 5x egy nap, volt hogy egyszer se. Minimális szilárd ment bele, anyatejen élt még szinte teljesen.
jan. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Hát, mi a 8. hónapban kezdtük a kóstoltatást is, a hozzátáplálást meg kb. 1 éves kora körül. Itt nagyon erősen tolják az eü-ben azt, hogy 6 hónap tej és semmi más, meg hogy utána is nagyon kell figyelni, hogy vajon elég érett-e hozzá a szervezet és hogy minimum 2 évig szoptatni kell, de persze az allergének legyenek bevezetve 1 éves kor előtt... Viszont amikor elkezdtük, akkor mi blw-ztünk, párolt zöldségekkel, gyümölcsökkel. Egy adott dolgot kapott 4-5 napig, 1-2x naponta, főleg délben. Tízórai, uzsi, ilyenek nem voltak, mert igény szerint szopott. Igazából kontinentális módon étkezni akkor kezdett, amikor 2 éves kora után bölcsibe került.
jan. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

7 hónaposan kezdtük, addig nem érdekelte. Blwztünk, elé tettem azt, amit mi is eszünk, aztán kóstolt belőle, ha akart.

Sosem grammoztam, nem izgulta túl, nem volt cél kiváltani semmit. Az volt a fontos, hogy minél több dologgal találkozzon, és a saját tempójában egyen, amennyi jól esik neki.

jan. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

7 hónaposan már pici falatkákat csipegetett.


Ébredés után 1 órával volt a reggeli, vajas kenyér, felvágott, uborka, grízkása, tojás. Bármi amit én reggeliztem, abból ő is csemegézett.

Aztán 2-3 órával később cicizett, aludt. A tízórait átaludta.


Ébredés után 1 órával ebédeltünk, megint abból csemegézett, amit én ettem. Az uzsonna időt átaludta, így vacsoránál találkozott újra szilárd étellel, majd cici.

jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az Anya, kérek még! könyv ajánlásai alapján blw-ztem.

[link] Kemény volt, mert ugye 1 év alatt kifejezetten tiltólistás a só, tartósítószer a fejletlen bélflóra miatt, a cukor az idegrendszeri fejlődést befolyásoló hatása miatt, de ebben a könyvben voltak jó receptek, hogy hogyan állítsuk elő a bolti cucc egészséges megfelelőjét. A saját táplálkozásunk is sokat változott ezáltal, mert utánanézegettem az addig fogyasztott kaják összetevőlistájának… pl.a kolbászfélék, szalámik 99%-ában van nitrites pác só, a nitrit meg ugye életveszélyes a babáknak, mert a hemoglobinhoz kapcsolódik, ami onnantól nem tud oxigént szállítani.

jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!