Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet belőle baj ha túl jól...

Lehet belőle baj ha túl jól megy a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
5hós múlt tápszeres babám és már kiváltottuk a 10órait és a majdnem az ebédet. Tízóraira alma-őszibarack-szilva rizspéppel( a 3 gyümi nincs igy együtt,csak eddig ezeket eszi) ebédre répa-sütőtök-krumpli-alma,utána egy kis tápszer de van h csak 50 ml. Egyiknél se volt semmi baja. Annyi,hogy keményebb a kakija, olyan gyurmaszerű,de legalább 2naponta van,nem heti 1 mint előtte. Lehet valami baja belőle később hogy ennyi mindent eszik 6hós kora előtt,éa h addigra valószínű az ebéd is kiváltódik? Édesburgonyát,avokádót, gesztenyét tervezek következőnek,persze csak egyenként mint a többinél is.

2019. ápr. 19. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem lesz baja töle, a sajât tempójäban vàltod ki.
2019. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Gesztenye csak 7 hos kortol mehet. Amugy te dontod el, hogy fogadja. En nem siettem soha sehova, minek?

Szerintem a kemény gyurmaszeru kaki nem a legjobb, de te tudod.

Gabonafelék is elvileg 6 hos kortol mehetnek, a szilva pedig 8 hos kortól.


Én inkabb lassitanek a tempon, hiszen 5 hos meg csak az a gyermek...

2019. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Az én lányom is ilyen. Ma lett 6 hónapos. 2 étkezés már rég ki lett váltva, a tempóból ítélve lehetett volna már egy harmadikat is kiváltani, csak én nem szeretném még. De tudod, miket evett már? Kb ezer félét... Sorolom, ami eszembe jut: alma, őszi- és sárgabarack, körte, banán, cseresznye, eper, málna, feketeribizli, szeder, burgonya, édesburgonya, sütőtök, répa, spenót, paradicsom, karfiol, zöldborsó, rizs, csirkehús, marhahús, lazac. Külföldön lakom, ezek mind a 4! hónaposoknak szánt bébiételekben vannak. Nem a hasamra csaptam. Egyszer lett kicsit pöttyös a lányom háta az eper-málna-banán kombótól, de most próbáltam újra, már nem okoz neki problémát. Lehet meglepő, hogy ennyiz hogyan vezettem be?! Reggelire mondjuk kapott már 2 napig valamit, akkor a 3. nap reggelén pár kanállal adtam a már következő bevezetendő ételből, a többi pedig a már ismert étel volt.
2019. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó igen, biztosan az aprómagvastól. A felsorolásodban rengeteg kaja 7-8+ hos igazabol.

Es igen, vannak ilyen bebietelek amik 4 hos kortol es benne az eper stb, es azt ia vagom, hogy kulfoldon mas a rendszer, de a babak emesztorendszere kulfoldon is ugyanugy fejletlen ahhoz, hogy 2 honap alatt már johogynem aultkolbaszt egyen meg gulyaslevest.

Ilyenkor a legkonnyebb elcseszni a gyerek belflorajat es a belbolyhokat.

2019. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Igen, lehet baja belőle, de ez nem most derül ki...

A táblázatot azért betarthatnád hogy mit hány hónaposan lehet adni.

Szilva még tuti nem mehet 5 hónaposnak..

2019. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Szilvát nem kéne neki adni és az is túlzás hogy a babakaja mellé tápszert adsz neki. 6 hós a gyerekem sokszor megeszik egy egész üveg babakaját vagy egy egész banánt de utána nincs tápszer max folyadékpótlás-> tea.
2019. ápr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Folyadekpotlasnak tea utolso? En inkabb a vizet adnam...
2019. ápr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az én táblázatomban mehet a szilva,de láttak,hogy van olyan amiben nincs. Egyebként a szilván és őszibarackon kívül minden székletfogó amit ehetnek ilyenkor. Vizet nem nagyon fogadja el,pár korty aztán rájön hogy víz és már köpi is ki. Pedig inni nem adtam mást soha. 10óraira nincs már tápszer,de azért adom ebéd után,mert ez a pár zöldség-gyümölcs nem pótolja azt a sok mindent ami a tápszerben benne van.
2019. ápr. 20. 17:23
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és nálam a gesztenye is 6(4)-hótól mehet
2019. ápr. 20. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!