Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak, ha 6 hónapos...

Mit csináljak, ha 6 hónapos múlt, de megkóstolni se akar semmit?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a babám, és mindenre fintorog, löki ki a nyelvével. Egyetlen kanállal sem akar megenni. Próbáltam almát nyersen, főzve, répát, sütőtököt, tejpépet, ezeket anyatejjel keverve, de nagyon nem akarja őket. Hogy vezessem így be neki a glutént, ha nem eszik? A cumit, cumisüveget, rágókákat sem fogadta el soha. Öklendezett a saját ujjától is. Csak a mellem kell neki, de sajnos az nem tölthető pürével. :D Van valami tippetek, hogy hogy lehet áthidalni ezt a problémát? Tudom, nincs tragédia, ha csak 2 hónap múlva kezd el enni, de azért örülnék, ha legalább egy pár kanál kajájat megenne.
febr. 20. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyi,hogy vársz. 1-2 hetente újra próbálod. Ez is teljesen normális.
febr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy próbáltam hosszú csík kis répát is adni neki, a szájába is vette, de elfintorodott, és eldobta, a kis morzsát, ami a szájában maradt, azt is kitolta.
febr. 20. 15:14
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan megtomni nem tudod, szoval varni kell, nincs mas megoldas. De ez teljesen termeszetes dolog. Majd fog enni, kinalgasd, de ne eroltesd :)
febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nála ezek szerint túl erős még a nyelvkilöő reflex, valószínűleg tényleg csak várni tudsz és újra próbálkozni.

Akkor mit csinál, ha mondjuk a reszelt almának csak a levét csöpögteted kanálba, és azt adod neki? Ha azt elfogadná, talán azzal el tudnál indulni.

febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálj? Semmit. Nagyon kicsi még.
febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Megpróbálom még az alma levét, aztán feladom 2 hétre. Azt hittem, hogy 6 hónaposan már biztos fog enni. A barátnőm babáját 4 hónaposan is úgy kellett visszafogni, hogy ne váltson ki egy étkezést. De egyszer eljön a mi időnk is. :) Köszi a válaszokat!
febr. 20. 15:48
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő ez is. Barátnőm kisfia 6 hósan elfogadta,tetszett neki. Kislánya meg olyan volt,mint nálatok,hogy kilökte kb. Ő 7-8 hónap körül fogadta el először. Semmi hátránya nem lett,2 éves lesz,jól evő. :) Nem marad le semmiről,enni fog,mint a többi baba,nem kell rohanni. Eltérőek.
febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"A barátnőm babáját 4 hónaposan is úgy kellett visszafogni, hogy ne váltson ki egy étkezést."

Kit érdekel?

Kevés gázabb dolog vanaz ilyen hasonlítgatásnál.

febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne erőltess. Ez a legfontosabb. A lányom majdnem egy éves volt, mire elkezdte érdekelni a dolog. Addig max belekóstolt az ételekbe, de nem evett értékelhető mennyiséget. Nem minden baba egyforma.
febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Nem erőltetem. #8 Csak azért írtam, mert arra számítottam, hogy akkor 6 hónaposan biztos fog enni, és arra gondoltam, hogy esetleg valami baj van. Pl. fogzik, amiatt nem eszik, vagy rosszul adom neki a kaját, vagy mit tudom én.
febr. 20. 19:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!