Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak, ha 6 hónapos...

Mit csináljak, ha 6 hónapos múlt, de megkóstolni se akar semmit?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a babám, és mindenre fintorog, löki ki a nyelvével. Egyetlen kanállal sem akar megenni. Próbáltam almát nyersen, főzve, répát, sütőtököt, tejpépet, ezeket anyatejjel keverve, de nagyon nem akarja őket. Hogy vezessem így be neki a glutént, ha nem eszik? A cumit, cumisüveget, rágókákat sem fogadta el soha. Öklendezett a saját ujjától is. Csak a mellem kell neki, de sajnos az nem tölthető pürével. :D Van valami tippetek, hogy hogy lehet áthidalni ezt a problémát? Tudom, nincs tragédia, ha csak 2 hónap múlva kezd el enni, de azért örülnék, ha legalább egy pár kanál kajájat megenne.
febr. 20. 15:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként simán lehet, hogy az etetés nem tetszik neki. Ha a kezébe adod a kanalat, mit csinál vele?
febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az üres kanalat a szájába veszi és rágja. Amikor etetni próbáltam is folyton venné ki a kezemből, de ahhoz híg volt a pép, hogy ne jöjjön le rögtön róla az egész, ha ő etetné magát. Megpróbálhatom sűrűbbre csinálni, és nem bánni, ha maszatol.
febr. 21. 07:55
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd egyedül próbálkozni. Oltári kosz lesz, de ez ilyen. 😅
febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az nem gond. :D De hogy? Fogjam az ölemben? Egyedül még nem tud ülni.
febr. 21. 10:04
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ölven tartva.
febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbáljuk! :)
febr. 21. 12:34
 17/20 anonim válasza:
Szia! Változott azóta valami? Az én kisfiam 6 hónapos, 2 hete kezdtem kóstoltatni és ugyan ezt csinálja. A védőnő meg cseszeget, hogy 2 hét múlva el kéne érni mennyiségben az egy üveg bébiételnyit tízóraira. Aham.. persze.. 2 kanál nem lesz belőle. 🤦‍♀️
febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, már 2x50 grammot megeszik egy nap. :) 10 óraira gyümölcs vagy zöldségpürét kap, vacsira tejpépet, és utána még szopizik is. A vacsira tejpép óta 2 óra helyett 5 órát alszik fektetés után, aztán 2 óránként kel, igazi megváltás az az 5 óra.

Etetés előtt mindig bekenem a fogát, mert anélkül nem hajlandó enni, aztán kap egy kanalat, amit belemártok a pürébe, és azzal eteti magát. Amíg épp nem rágja a kanalat, hanem nézegeti, addig másik kanállal adogatom a pürét a szájába, és szépen nyitogatja. Meg az is működik, hogy nem teszem a pürét a szájába, hanem csak a kanalat nyújtom oda püréstül, és miközben rágcsálja, hogy masszírozza az ínyét, kiszívogatja a pürét is. Az vettem észre, hogy ha olyan mélyre teszem a szájába a kanalat vagy a pürét, ami nekem logikus lenne, akkor öklendezik, de épp csak a szája elé téve vagy nagyon picit bele, az nem zavarja, és úgy is le tudja enni.

febr. 25. 12:49
 19/20 anonim válasza:
De szuper! :) Ügyesek vagytok! Megpróbálom majd én is így, csak most beteg és köhög, néha még a cicin is öklendezik, így most hanyagolom a kanalas dolgokat, ha meggyógyul majd újra próbáljuk.
febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Jobbulást neki! Az enyém is volt taknyos 2 hónapja, úgy megharagudott a szopizásra, mert nem kapott levegőt közben, hiába szívtam az orrát előtte, hogy 2 napig üvöltött, ha meglátta a mellem. Majd ha meggyógyult. :)
febr. 26. 09:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!