Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kell kiváltani egy...

Mikor kell kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés

6 hós, 5 hósan kezdett kóstolgatni, eddig semmiből nem evett csak 2-3 babakanállal max. Pár kérdés felmerült most:


1. Mikor kell kiváltani a tízórait? Tehát mikor kellene ennie már kb 2-3 evőkanál mennyiséget szoptatás mellett?

2. Most napi 1x kóstoltatok, Mikor kell elkezdeni napi 2x?( Délután amit már kapott)


Azért merült fel, mert most egy hónapja nem hízott, bár ő hamar 3-4 hónaposan már megduplázta a súlyát, mondtak h 6 ho körül lelassul, lesz hogy stagnál épp. (Jó súlyban van azért, 8,4 kg kb. ) Ha egy hónapig nem hízik az is ok? Jövő héten a vedonot is kérdezem.


márc. 10. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem "kell" kiváltani. Annyit adj neki, amennyit ő igényel. Egy éves korig a fő táplálék a tápszer, vagy anyatej,mellette ismerkedik az egywb ételekkel, és a saját igényei szerint áll át. Kínálhatod minden étkezésnél.
márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 éves koráig szoptattam a lányom igény szerint. Addig végülis nem volt kiváltva étkezés, mert szopott utána.


Szerinted lemaradt valamiről? Nagyon nem.

márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 remelem nem, pont ezért kérdezem, mert most nem hízott, és bekapcsolt nálam a para üzemmód, hogy vajon jól csinálom e, megkap e majd így mindent, vagy jobban próbálkozzak. :)
márc. 10. 11:46
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor ez megnyugtató, hogy erre nincs ökölszabály és nem gond.
márc. 10. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam, mint a 2-es válaszoló, semmi baja nincs az égvilágon:) azóta is viszonylag jó evő.
márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam tapszeres, igy talan nem is relevans az, hogy nalunk a gyakorlatban hogy alakult, de en rabiztam a dontest.

Napi tobbszor kinaltam purevel, eloszor csak par kanal kellett neki, aztan fokozatosan kezdett el tobbet enni; kevesebb tapszert kerni. 8 hos koratol pedig darabosat eszik es tulajdonkeppen innentol kezdve lett egy oriasi ugras, mert nagyon jo evo lett.

De a lenyeg az, hogy nem eroltettem semmit, rabiztam, hogy mikor mennyit eszik.

márc. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!