Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel kezdtétek a babátok...

Mivel kezdtétek a babátok hozzátáplálását?

Figyelt kérdés
márc. 15. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Banànnal és levesben főtt répával.
márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Őszibarackkal, pont szezonális volt és nem annyira savas, mint az alma.
márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Nagyobb gyerek belemarkolt a pásztorpitémbe. Élvezettel majszolta, de azért többet még nem adtam neki :D Viszont adtam neki párolt almát, répát, ilyesmit helyette, az nem igazán jött be neki, a bundás kenyér tejföllel és sajttal, mint valami lángos, az viszont már rendesen csúszott. Ami ilyen "natúr" kaja volt, ami egyből bejött neki, az a banán, mandarin, narancs és ezek voltak (februárban volt 6 hónapos, nem sok friss, szezonális gyümölccsel tudtam szolgálni sajnos, nyárra azért eléggé belejött).

A kicsinél is ugyanígy próbáltam kezdeni, krumpli, répa, alma párolva, nem annyira jött be neki. Bezzeg a bolognai tésztát tolta két pofára, meg a fasírtot, a sült csirkecombot, rakott kelkáposztát azt bezzeg ment rendesen (ő májusban töltötte a 6 hónapot, a szezonális gyümik közül az eper továbbra sem nagy kedvenc, pedig már elmúlt 1 éves is, de a málna, szeder, áfonya, meggy, stb az kb végtelen mennyiségben fogyott).


BLW-ztünk mindkettejükkel. Nagyon furcsa látni, hogy mennyire eltér a két gyerek, hiába, hogy ugyanúgy kezdtük, ugyanúgy álltunk hozzá az egészhez :D Ami viszont mindkettőnél ugyanaz volt, hogy 1 éves korig kb semmiből sem fogyott érdemi mennyiség, de annyi, hogy egy-egy szoptatást helyettesítsen, annyi biztos nem. A kicsi most 16 hónapos, még mindig főleg cicin él, a nagyot is 2 éves koráig szoptattam, utána sem nőtt meg az étvágya, de cserébe nem is beteges és mindent megkóstol, mindenre nyitott, szóval legalább ezt elértük :D Bár ő abszolút fényevő, lassan 4 éves, de néha a kishúga többet eszik nála. És a kicsi sem egy mennyiségi evő, mostanában jutottunk el oda, hogy a 90g-os gyümölcspüré tasakot teljes egészében megeszi és nem kell felét kidobni.

márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
lenne még egy olyan kérdésem hogy pl.sütőtököt meg lehet serpenyőbe sütni majd leturmixolni? bocsánat a hülye kérdésért de még sose használtam sütőtököt.
márc. 15. 18:25
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Elvett egy darab kenyeret az asztalról.

Blwztünk, azt ette, amit mi, idénygyümölcsöket kapott, îgy elsők közt evett epret, dinnyét, stb

márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyiknek őszibarackkal, másiknak krumplival.
márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Almával.
márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Sütőtököt én mindig sütőben sütök, arról tudok nyilatkozni. Olyan puha lesz, hogy simán a héjából kikanalazva kiskanállal lehet adni szerintem a pürés babáknak is (de a miénk falatkás ételt kapott).


Mifelénk már nem igazán finom a sütőtök,ami kapható. Ősszel még jók voltak. Remélem, neked nagyobb szerencséd lesz vele.

márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
értem köszönöm :)
márc. 15. 18:44
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen sütöm serpenyöben, csak figyelni kell, ne égesd le, ne magas fokozaton süsd, esetleg tegyél rá fedöt, de kicsit félrefordítva, hogy a göz valamennyire ki tudjon jönni
márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!