Baj ha kimaradt a hús?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 3éves, de nem tudtam bevezetni a húst, mert semmiben sem ette meg. Mindig kínálva van pedig. Szószban, levesben elrejtés nem működik, mert azokat sem eszi meg.
márc. 16. 14:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
73%

10-es, de ha nem pótolják vitaminnal - és sokan nem teszik -, akkor gáz.


Mellesleg nem tudom, honnan vetted, hogy vegán lennék, tévedtél is, én bizony szeretem a húst, eszek is, de ettől még tisztában vagyok vele, hogy nem feltétlen szükséges a szervezetnek, nem kell hülyének lenni azért, mert valami eszik húst :D

márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
11es, mint ahogy ha a fehérjét nem pótolják, az is gáz.. nem véletlenül kell szedniük b vitamint...
márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%

Más állati eredetű élelmiszert, tehát tojást és tejtermékeket eszik? Mert akkor azért annyira nem aggódnék. Akkor ezekből egyen többet és változatosan, és nem lesz semmi probléma.


Ha viszont gyakorlatilag vegán étrendet követ, se hús, se tojás, se tej, akkor már nagyon kell figyelni, hogy tényleg minden tápanyagot megkapjon. De úgy is lehetséges, csak hozzáértést kíván a szülő részéről, esetleg érdemes dietetikussal konzultálni.


Az pedig egy másik kérdés, hogy miért nem eszi meg a húst. Emögött is lehet olyasmi, ami vagy kezelendő, vagy legalább jó, ha tudtok róla. Szenzoros túlérzékenység és társai.

márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
56%

Beleturmixolva gyümölcsbe se ette meg a hozzátáplálás kezdeténél? Nekem is hihetetlen picit. Gondolom egyeztettél védőnővel,dokival.


A felnőtt vegánokat ne keverjük már a gyerekekhez. Amúgy is marha jó lehet,hogy figyelni kell hogy pótold vitaminnal.

márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
74%
Nem gaz. Oviban majd vagy megeszi vagy nem. Vannak ilyen gyerekek.
márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha csak maga a hús marad ki, de amúgy egyéb állati eredetű termékeket (sajt, tojás, túró, tej, joghurt, stb) fogyaszt, akkor nem para. Ha abszolút elutasít minden ilyen jellegű dolgot, akkor azért vérvételre elvinném, nehogy valami hiánybetegsége alakuljon ki, mert az tényleg tud baj lenni.

Nálunk "bevezettük" a húst, a 3,5 évesem mégis szelektál, nem szereti, de ő legalább sajtot, joghurtot, túrót és néha tojást örömmel fogyaszt. Plusz helyette szereti a hüvelyeseket, borsót, babot, amik szintén szuper fehérjeforrások, meglepő módon a brokkolit és a spenótot, hogy vasat is kapjon eleget, így azért nagy baj nincs. De alkalmanként megeszi a húst, ilyen havonta 2 alkalommal, ha éppen olyan kedve van :D Ettől még makkegészséges, de ugye ennek része, hogy alapból kiegyensúlyozott a táplálkozása, így nyilván nem annyira tragédia, hogy a spagettiből is kipöcköli a husit. Ha nálatok is ez a helyzet, akkor nem aggódnék, egyébiránt meg az említett vérvétel és társai felől kezdeném a dolgot.

márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Védőnőnek említettem, annyit mondott ha gondolom adjak tejitalt/tápszert és késöbb kinövi a válogatást. Egyenlőre a súlya megfelelő.
márc. 16. 16:08
 18/29 A kérdező kommentje:
És most bölcsödés, ott szinte semmit nem eszik egész nap csak gyümölcsöt és pékárúkat. És nem, a szalámit sem eszi meg ha hozzáért a kenyérhez utána azt sem.
márc. 16. 16:09
 19/29 A kérdező kommentje:
És igen, mi eszünk húst. Ebéd mindig húsos és gyakran a vacsi is.
márc. 16. 16:11
 20/29 anonim ***** válasza:
69%
Tejterméket, tojást eszik?
márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!