Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes iszsz baba anyukái...

Anyatejes iszsz baba anyukái (7hó körül): hozzataplalas után hogy van nálatok a napirend és hozzataplalas alkalmai?

Figyelt kérdés

6,5 hós, 7 hós lesz lassan és el vagyok veszve, félek, jól csinálom-e, sok kérdésem van:


Leírjátok nálatok hogy néz ki a napi rutin 7 hó körül? Alvások -szopi- szilárd kaja hármasa?


A konkrét kérdéseim:

1. Szopi UTÁN akarnám neki adni most még (még csak 1-2 evőkanálnyit eszik kb 50 g-ot) DE most én 2 étkezés között adom.. Aki szopi után adja, annak egyből utána kellene?


2.Cicin alszik el kb mindig… akkor is szopizik picit.. tehát nehéz szopi után adnom mert alszik utána : pl a tízórait… meg az uzsonna koruli, max amikor felkelt…


3. Vízzel csak a szilárd adása után kínáljam, vagy random nap közben is? Egyedül pohárból iszik már kis mennyiséget.


Egyelőre ennyi, most főleg a szopis altatás zavar meg kicsit bevallom az egészben.. hogy mikor adjam, de ma pl máshogy nem aludt el.


U.I:

Nálunk így néz ki most mèg kb:

(-8 kor kel kb, 9-9:30 körül kostoltatas, 10 körül alvás kb 11ig mondjuk

-12-körül ebed (szopi), 13:15 körül alvás (1-másfél óra ideálisan)

- 16 körül uzsi (eddig csaj szopi volt, most illesztettem be a főzeléket is), 17-17:30 körül 15-30 perc alvás max, este 20-21 körül szopi-alvás.)


márc. 21. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Hétkor ébredés, szopi.

Kilenckor elalszik, alszik tízig (természetesen szopival alszik vissza)

Délben ebéd, szilárd kaja(kiváltva már)

Utána alvas, kettőig kb

Felkel, uzsonna mindig más, kostolgat, utána szopi.

Négykor elalszik de csak fél órára, utána már csak este nyolckor van alvás(szopival)

Éjjel kétszer háromszor kel.

márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, vízzel a szilárd étel után kínálom, de csak egy két kortyot iszik.
márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felébredt, cici, aztán minden étkezésnél kínáltam szilárddal, ha elfogadta, evett, ha nem, hát nem. Mindig cici előtt kínáltam szilárddal. Nem görcsöltem rá, nem törekedtem étkezések kiváltására, hagytam a saját tempójában haladni.
márc. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyanmar nem kell ezt igy tulspilazni ( meg olvasni is farszto, bocsi), nem robotot nevelsz konybol, jozan paraszti esz.


1 eves korig az anyatej a fo taplalek.


Etkezesek elott ( ekkora mar nagyjabol tudod mikor szopizik tobbet ) adtam neki gyumolcsot, zoldseget, hust, MINDEN adhato 6 honapos kortol, a mezen kivul. Amennyit evett evett, utana mindig szopi, neha tobbet neha kevesebbet kert.


13 honapos korara gyonyoruen evett mindent, de meg sok szopi volt egy nap,amit vegul 2,5 evesen hagyott el magatol. ( 2 evesen mar csak reggel es este kerte ).

márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindegyikőtöknek!


4 - igen, tudom, próbálom is most visszavenni magamból a dolgot.

Azért akarnám szopi után, mert ő még kicsit eszik, kb 50 g-ot egyelőre, és a doki azt mondta hogy amíg ilyen kicsit eszik ő szopi után javasolja, utána fordítva. De így nehéz nekem beilleszteni.


Mindegy, jó látni, igyekszem megnyugodni. :)

márc. 22. 09:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Szopi utan mar persze nem ehes. Ha te megiszol egy nagy bögre meleg tejet utána meg kívánsz valami kaját?

Sok mindenhez nem kell ám orvos hanem csak jozan paraszti ész 😉

De tényleg ezen nem kell idegeskedni mert 1 éves korig a fő táplálék az anyatej.

Ezért is hívják “ hozzá” taplalasnak. Lényeg hogy hat hónapos korától megismerje az allergéneket, megismerje az ízeket , zöldfűszereket.

Olvasgass külföldi cikkeket , ott előrébb járnak ebben (is).

márc. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

“Azért akarnám szopi után, mert ő még kicsit eszik, kb 50 g-ot egyelőre, és a doki azt mondta hogy amíg ilyen kicsit eszik ő szopi után javasolja, utána fordítva. “


Gondolkodj logikusan. Ha tele a gyomrod, akarsz mást enni? Nyilván nem. Ezért kóstoltatunk szoptatás előtt. Eszik, amennyit kér, utána anyatejjel kipótolja magának.

márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én írtam, hogy én eddig 2 szopi között adtam neki.. pár napi mondta a doki ezt, ezért próbálkoztam variálni. Logikusnak nekem is így volt, de doki javasolta ezt..


Illetve eddig lazán fogtam fel, de a héten a védőnőnek mondtuk, hogy egy hónapja nem hízott most semmit… ezen sem aggódtam, mert ő elég nagy baba volt, havi 1 kg-kar hízott az első 3-4 hónapban, akkor megduplázta a szül.sulyat. A dokinak előre szólt hogy utána lesz hogy stagnálni is fog.


Most viszont a védőnő beparaztatott kicsit, hogy akkor is híznia kene kb 300 grammot havonta, ha nem is többet…


Na és innentől bepörgettem magam hogy rosszul haladok vele stb stb :/

márc. 22. 12:53
 9/10 A kérdező kommentje:
*dokink
márc. 22. 12:54
 10/10 A kérdező kommentje:
A szopi-Kaja sorrenden viszont akkor köszi a megerősítést, nem változtatok, teszem ahogy eddig.
márc. 22. 12:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!