Kezdhetem bébiétellel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azzal kezdeném hogy a gyerekorvosunk szabin van, a védőnő meg nem segítőkész.

4 hónapos a babám(tápszeres) és tegnap adtam neki pár kanál üveges bébiételt, de úgy érzem hibát követtem el. Nem probléma ez? Inkább almapürével kellene kezdeni?



márc. 25. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ. Egyfélével kell kezdeni. Ha csak alma, vagy csak őszibarack, vagy csak bármi volt benne, akkor nem baj. De ha ennyire bizonytalan vagy, miért nem bírtad ki azt az egy hetet, amíg visszamegy a gyerekorvos? 4 hónaposan miről van lemaradva?
márc. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Persze, kezdheted vele.


1!


Valószínűleg tápszeres baba, nálunk 4 honaposan mar szokták javasolni a hozzataplalast

márc. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Olyat adj csak amire 4+ van ráírva + érdemes bébi gyümölcsitallal kezdeni egy ízzel utána ugyanabból az ízből a püré. Szóval bébi almalé aztán püré pár napig utána lehet más íz. Érdemes délelőtt próbálni, hogy ha esetleg bármire allergiája lenne akkor még legyen orvos. Amúgy miért akarod? Teljesen tápszeres? A védőnőnek kellene adnia egy táblázatot, hogy miket hogyan kell bevezetni, mert ilyen piciként nem ehetnek még sokmindent.


Ha anyatejes elég elkezdeni 6 hónaposan a ht-t, de teljesen tápszeresként sem kell annyira kapkodni.

márc. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

#2!Tudom, írta is, hogy tápszeres. De egyrészt, a legújabb ajánlás szerint, akkor se kell korábban. Másrészt, engem aztán nem zavar, ha 4hónaposan kezdi, de egyik hónap se kőbe vésett. Ha egy héttel később kezdi, mint az aktuálisan ajánlott, akkor sincs semmi.

#1

márc. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Kedves Kérdező! Nem a bébiétel itt a gond, hanem ez a rettenetes bizonytalanság, ami benned van.
márc. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét lányom tápszeres volt. Az elsőnél még 4 hónapos kor volt az ajánlás hozzátáplálás megkezdéséhez, a kisebbnél már 6 hónap.

Vele is 4,5 hónaposan kezdtük.

Mindkettő üveges sütőtök pürét kapott elsőre, amire vevők is voltak. Az elején üveges bébiételeket kaptak mert annyira kis mennyiséggel nem akartam pepecselni de hamar elkezdtek mennyiségeket enni így utána már házit kaptak.

márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet neki adni, de kezdetben csak egyfélét. Ha már be vannak vezetve egyenként, akkor lehet vegyesen.
márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A bébiétel nem gond, az, hogy 4 hósan kezded viszont nagyon is. Olvass kérlek utána, elég itt a neten is, tápszeresnek sem kell a korai hozzátáplálás.
márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2019-es (legfrissebb) EMMI ajánlás szerint sem kell 4 hónaposan elkezdeni a tápszeres babák hozzátáplálását.

Ezzel van a probléma, nem az üveges bébiétellel.

márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan varhatsz meg vele. Tokmindegy, hogy tapszeres vagy anyatejes, egy 4 hos babanak meg a nyelvkiloko reflexe is eros, semmi ertelme beletomni a kajat igy, bar kinek mi.
márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!