Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hetes kisbabàmnak (tápszere...

10 hetes kisbabàmnak (tápszeres) mikor lehet bevezetni az almalevet?

Figyelt kérdés
ápr. 13. 14:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

A who ajánlása 6 hónapos korig a kizárólagos anyatejes/tápszeres táplálás.


A védőnők meg pont arról híresek, hogy pont annyira hasznos a tudásuk, mint 1960-ban, csak közben a tudomány már elrobogott mellettük.


A bébiétel gyártó cégek meg egyetlen dolgot tartanak szem előtt: a profitot. Megfordítod a babakajákat, megnézed az összetevőket, aztán gondolkozhatsz rajta, különösebb szaktudás nélkül is, hogy adnál e a babádnak kukoricakeményítőt, cukrot meg egyéb állagjavítókat, amiket simán raknak egy 4 hónapos pürébe is...

ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

az a durva hogy ehhez tudomány sem kéne..mármint az idősektől is sokszor hallom hogy a gyerek baromira nem akarta megenni meginni, amit 3- 4 honaposan le akartak nyomni a torkukon, csak eröltették a védönők meg gyerekorvosok. Igazából annyi elég lett volna ha sem az anyákat sem a babákat nem nézik h.lyének, az anya látja a babán hogy szívesen fogadja e vagy nem..és nem bactatják hogy erőltesse..

Az almalének sincs sok értelme, nem tesz jót egyáltalán. Innivalónak a vizet szokja meg,ne a leveket. Kár terhelnj a kis beleit ha nem érett rá. A teáztatás is baromság. A sok sz.rszar is amit babatermékként értékesítenek...inkább nem adom. Anyám is nez ram sokszor hogy én csinálok pürét, miért nem veszem..hát azért mert legalább tudom mi van benne.

ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányaimnak a gyümölcslé (beleértve az almalé) olyan 1,5 évesen lett bevezetve. Pedig én aztán nem vagyok a megrögzött óvatoskodás híve, eleve BLW-ztünk, szóval nem turmixoltam a kaját meg pürézgettem meg mittudomén, egyben kapták a spagettit meg a sült csirkecombot krumplival 6-7 hónaposan már (meg tojást, joghurtot, epret, stb, mindent IS egyből, nem nézegettem semmiféle táblázatot). De az hozzátartozik, hogy előtte semmit nem adtam nekik, és akkor is csak úgy eléjük raktam, aztán ették, amit akartak/tudtak. Hova rohanni? Egész életében lesz még bőven lehetősége almalevet meg normális kaját enni, azon nem múlik semmi, hogy 6 vagy 8 hónaposan eszik először értékelhető mennyiséget (vagy a nagyobb lányom esetében olyan 2 évesen). Elfogyni és éhen halni nem fog.

Amúgy a babavíz is baromság, csak reklámfogás, a sima csapvíz is tökéletesen megfelelő (már persze, ha nem valami világvégi faluban laksz, ahol az ártézi kútról hordod a vizet). És teljesen felesleges, amennyiben kap tápszert/anyatejet igény szerint. A tápszernek is nagy része vízből van, mégis mivel oldod fel? Látod te is, hogy két kanál porhoz mennyi vizet használsz, ne mondd, hogy az nem folyadék :D Az anyatejnél ugyanez. Ha igény szerint kapja a gyerek az akármit, akkor nem kell még extra vizet is adni neki. Az a baj, hogy ha túl sok vizet kap egy kicsi baba, az még ártani is tud neki. Nyilván nem egy-egy korty, de ha egy adag tápszert pl teljes egészében vízre cserélsz, azzal kórházba is kerülhettek (vagy még rosszabb :( ), megboríthatja a gyerek K-Na háztartását, a veséit tönkrevághatja, szóval nagyon nem éri meg ezzel kísérletezni.

Érdemes szakcikkeket olvasgatni a neten, megfelelő fórumokon tájékozódni, a védőnők meg tök jó, hogy vannak, de akármit is mondanak, mindig olvass utána, hogy mit miért mondhatnak, és azóta a jelenlegi állás mit mond. Az első gyerekemmel amikor hazamentem, a (helyettes) védőnő felsorolta, hogy mi mindent nem ehetek, amíg szoptatok. Na, hát én már lassan 4 éve szoptatok egyhuzamban, mert már a második gyerek is 1,5 éves (és a terhesség alatt is majdnem a legvégéig szoptattam), hát ha azt mind nem eszem ennyi ideig, amit felsorolt, elég sok hiánybetegségem lenne, mert kb kenyeret ehettem volna krumplival és sima vízzel. Teljesen értelmetlen, elavult dolog nagyon sok minden, amit egy átlag védőnő mond. Vannak jó dolgok, amiket meg lehet tőlük kérdezni, tanácsot is adhatnak, stb, de ha nem egy naprakész, tájékozott védőnőd van (szerintem ezt lehet érezni, amikor beszéltek, hogy mennyire "modern" felfogású), akkor érdemes csak bólogatni és mindent csinálni aszerint, ahogy jónak gondolod, mert bőven lehet, hogy már 3x megváltozott az ajánlás ahhoz képest, ahogyan azt ő először tanulta.

ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%

Azért kell 5-6 hónapos korig várni ezekkel, mert a belek nem megfelelő módon eresztik át a tápanyagokat ezelőtt. Számos problémát okozhatsz ezzel a babádnak. A korai hozzátáplálás növeli a cukorbetegség kockázatát pl.. (egyébként nem tudom milyen almalevet szandekozol neki adni de ha cukrosat az megint egy elég vékony jég.. nagyon könnyen megszivathatod magad vele ha hozzaszoktataod a gyerekedet az edeshez, mert aztán semmit se fog megenni ami nem édes.. csak mondom..)

Amelyik védőnő ilyet mond, az nem követi a szakmai ajánlásokat.


A bébieteleken azért van 4 hónap, mert 4 hónap után már nem árt, bár nem is használ, 4 hónap előtt viszont árt a hozzátáplálás. A jelenlegi ajánlás a 6 hónap egyébként, de igazából azt csinálsz amit akarsz.

ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!