Hogyan kezdjem el ?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 4honapos lesz a babám 1 hét múlva. Szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. Tudom nagyon meg oszlanak a vélemények hogy mikor kell elkezdeni. De ez alatt a kérdés alatt szeretném ha olyan anyukák írnának akik megkezdték 4honapos korban . Mivel kezdejem ? Barack,sütötök, alma,vagy tejpep ? És mennyit ? Néztem vaníliás tejpepet,barackos babakajat, és egy barackos ivolevet ami babaknak való,plusz van fagyasztott sutotok kocka lidl-be (mondjuk azt nem tudom h kell e anyetejel keverni esetleg ) . Nem tudom mennyire lenne ésszerű először a rostos ivolevel kezdeni. Itt úgy gondoltam hogy 1 babakanálnyit kb 3 részre elosztani.
máj. 13. 10:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
51%

huhh ezért mit fogsz itt kapni...


Én mind a 2 gyerekemmel 4 hónaposan kezdtem.


Az elsőnél őszibarackkal, krumplival. Másodiknál sütőtökkel, krumplival.

Első nap még csak pár kanállal adtam, úgy 4-5el. Második naptól amennyit kértek. Sosem vettem boltit, mindig frisset csináltam otthon, így az ivólevekről, lidlis sütőtökről nem tudok nyilatkozni.

máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
63%

Ha utana neztel es a rengeteg hatrany ellenere a korai hozzataplalas mellett dontottel, te dolgod.

Egy dologra figyelj mar azert legalabb, ennyit tegyel meg a baba erdekeben.

Cukros, felesleges adalekanyagos, palma olajos szarokra nincsen szuksege a babanak. A tejpepekben ez van. Uditore, rostos lere sincs szuksege! 1 eves korig probald mar meg nagyjabol egeszsegesen etetni legalabb, ha utana nem is, ez is a te dolgod, de a kicsik erzekenyek, nem kene adalekanyagokkal tomni oket.


Kezdd normalis purevel, ennyi. Nem olyan nehez.

máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk ùgy, hogy utànaolvasol, hogy mikortól biztonsàgos hozzàtàplàlni. 6 hós kortòl ajànlott. De ha ùgysem szàmìt a gyereked egèszsège, akkor nem mindegy mit eszik?!
máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
52%
Mi 4.5 honaposan kezdtuk. Az amerikai kutatasok szerint, minél hamarabb van elkezdve a hozzataplalas, annal kevesebb esélye lesz az allergiak kialakulasanak. Mi almaval kezdtunk. (Szorulas miatt, a doki ajanlotta ezt) de tapanyagban gazdag etelt érdemes bevezetni. Avokado amit sokan ajanlanak elsore.
máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
1 es valaoszolo. Fel vqgyok készülve h mindenféle felelőtlen anya leszek. Akkor a bolti dolgokról le teszek inkább itthon elkészítem neki. Kedves 3-as valaszolo. Mond már el nekem hogy az miert van akkor hogy millió gyereknél mindent percre pontosan nagykönyv szerint van csinálva és meg is egyre gyakoribb a tej-liszt és társai érzékenyseg és allergia ? És miért van annyi beteg gyerek mostanában? Annak idején nem nagyon foglalkoztak azzal h 6honapos korban kezdjek a hozzatappalast és meg sem volt ennyi beteg gyerek. Van rá bizonyíték hogy a felnőtt kori allergiaba szerepet játszik a korai hozzátaplalas? És honnan tudod hogy pont 6honapos korára érik meg az emésztő rendszerük? Nem lehet hamarabb nem lehet később? Azért mert az orvosok ezt mondják meg nem olyan biztos h ugy is van. A gyógyszer gyártóknak is kell vásárló. Pl ott van az antibiotikum amellett vegyél probiotikumot mert a beleknek nem tesz jót. És nem is biztos h szükség lenne rá
máj. 13. 11:27
 6/34 anonim ***** válasza:
28%

Az USA beli kutatás eredmènye az volt, hogy kisebb az allergiára az esély, ha legalább 6 hétig kap a gyerek az allergénből és az anyatejből is. Mivel nincs nálunk szülèsi szabadság, a 4 hónapos gyerekek általàban napközben nincsenek vègig az anyjukkal, sokan bölcsisek is màr. A szoptatàst hamar abbahagyjàk. Azèrt ajànlottàk a tùl korai hozzàtàplàlàst, hogy mèg egyszerre kapjon a gyerek anyatejet és glutènt.

Meg az USA nem egy annyira fejlett orzlszág, hogy az ajànlàsaikat figyelembe kène venni.

6 hónapos kor az alsò korhatàr. Van, amelyik gyerek 8 hònaposan èrik meg a hozzàtàplàlàsr, van amelyik csak 10 hònaposan.

máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ami biztos, hogy ne a cukros bolti löttyökkel kezdjél.Felesleges,és káros ilyen picinek.Reszelj le almáét és nyomkodd ki a levét,de bármilyen gyümölcsből tudsz kinyomkodni egy kiskanálnyi levet, ha levekkel akarsz kezdeni,de a tejpép sem ördögtől való.Nyugodtan vedd meg a bolti bébiételt (nyugi mindenki megveszi,főleg első gyereknél, aztán rájönnek,hogy sokkal jobb és költséghatékonyabb ha otthon megfőz egy répát).Csak arra figyelj,hogy ne legyen benne hozzáadott cukor.
máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
A vaníliás pépet gyorsan át futottam ott a boltba nincs benne elméletileg. Azon én is gondolkodtam h költség hatékonyabb mert felbontas után 3 napig jó és nyilván nem eszi meg annyi idő alatt a kajcsit. Kezdem akkor inkább gyumolcsel a tejpep pedig ra er később. Köszönöm 😊
máj. 13. 12:30
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

Almával kezdtük, pontosabban először csak a levével pár kanállal, aztán pár nap múlva 1-2 kanál pürével.

Arra figyelj, hogy lassan kezd, pici adagokkal és egyszerre mindig csak egy új dolgot adj neki.

máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Igen azért szerettem volna az őszibarack let megvenni neki de inkább akkor veszek gyümölcsöt és abból kinyerem a levét. 2 hetente akarok új dolgot be vezetni majd
máj. 13. 12:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!