Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Alvásprobléma 6 hós babánál.2...

Alvásprobléma 6 hós babánál.2 hós korától átaludta az éjszakát. Mit tegyek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval 2 hós korától átaludta az éjszakát, aztán kb. 4 és 1/2 hós korában elkezdtük a hozzátáplálást, akkoriban kezdett fel-felkelni éjjel, de akkor volt nála egy szopási sztrájk is. Először azt hittem, hogy megszokta a táplálékot a pocija és estére is elkezdtem neki adni pépet, aztán rájöttem, hogy amit nappal kihagyott evést, azt éjjel pótolta. Emellett 2 hós korától fogzik. Éjjel, ha felébred, megitatom vízzel, bekenem a fogát, van, hogy összebújunk, de kell neki a cici, valószínű, hogy éhes és azért. De mit csináljak, hogy ne legyen éhes? Vagy másért kell neki? Mert ha anya kellene csak, arra ott vagyok, összebújunk, megsimogatom, cumit adok neki... Amikor csak szopott, akkor is 2-szer vacsorázott és utána reggelig aludt. Most kb. este 8-kor eszik pépet és fél 10 fele cicizik. Mindig igény szerint szoptattam-szoptatok.

Mit csináljak???



2012. ápr. 9. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem teljesen normál ebben a korban ez amit leírsz.

Nekem a lányom táposzeres volt, és 5 hós koráig átalaudta az éjszakát, majd elkezdödött a mozgás, és éjszaka sokszor izgága lett. forgolódott, de nem tudott vissza fordulni.

Ha már átaludta az éjszakát+ hozzá táplálsz akkor nem éhes.

Mivel állandóan kened a fogát lehet simán függö is a fájdalomcsillapítótól, mert ez elzsibassza, és kell neki a zsibbadás akkor is ha nem fáj semmilye sem.

Itatás is hozzá szokás.


èn nagyon figyeltem ne alakuljon ki rossz alvási szokás. miután átalduta az éjszakát, nem vettem ki többet és nem adtam neki többet tejet, semmit. Voltak rossz éjszakák. úgy gondoltam 1 éjszak kivehetem, második éjszaka még kellhetek neki aztán már nem. 3-ik éjszaka már soha nem vettem ki vagy adtam neki valamit. hallottam a sírásából hogy már csak megszokás. ekkor mellé feküdtem betettem a kezemet, simogattam, és elég hamar elaludt, 4-ik éjszak mar nem kelt. most másfél de néha most is elöfordul.


az igény szerinti szoptatás akkor jó ha azért van benne rendszer. annak sincs értelme hogy óránként szopik pár milit, amitöl nem éhes de nem lakik jól, majd óra múlva megint sír. igényszerinti szoptatásnál is kell a gyereknek egy napi rutin, persze nem kell percre pontosan.

2012. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igény szerint szoptatáson én is azt értem, amit Te. Megvan a napi rutinja, csak a reggele változó.

6-8 körül szopi

10 gyümölcs

11 alvás 13-ig

13:30-14 körül szopi

17:30-18 körül szopi

19:45- 20 körül zöldség- gyümi pép

20:30 körül fürdés

21:30 körül szopi és alvás


Pár napja kezdte újra, hogy felkel 3-4 körül és lázadok rendesen, hogy nem szoptatok, de aztán beadom a derekam. Ha vízzel itattam és visszaaltattam, max. 1 órát aludt és újra felkelt és akkor már muszáj volt szoptatnom, mert nem hagyta abba a sírást- nagyon kiakadt, a cumira sem "harapott" rá.. Mindenképp megpróbálom szoptatás nélkül visszaaltatni, de egyenlőre nem ment. Volt, hogy későn értünk haza és éjfélkor szoptattam, akkor aludt reggel 8-ig és nem kelt fel...

2012. ápr. 9. 11:48
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, és nem állandóan kenem a fogát, szerencsére nem függő, de azért köszönöm a tanácsot, jobban figyelni fogom, hogy ne is legyen az. Ált. csak akkor kenem, ha nagyon rág valamit éjjel, vagy ha a szopit is abbahagyja a kín miatt, de nem viszem túlzásba. Nappal nagyon ritkán kenem-nagyon nagyon ritkán...
2012. ápr. 9. 11:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még csak 4,5 hónapos, de most én is gondban vagyok az éjszakával. Vagyis az a gondom, hogy lassan elértünk oda, hogy csak hajnali 4-5 között kelt, sőt egy pár éjszaka 6 után ébredt csak. Egy-két hete azonban hajnali háromkor kel enni. Próbáltam, hogy nappal többet adtam neki enni, első este sikerült is, és 5-ig aludt, de második nap hiába megitta a tápszert sok visszajött neki. Tömni pedig nincs értelme. Szóval szerintem nincs mit tenni,én legalább is nem szeretem erőltetni a dolgokat. biztos, hogy a mozgásfejlődés is közre játszik. Kisfiam kb azóta tud megfordulni mióta korábban kel éjszaka. Érdekes az is amit írtál, hogy mikor nem tápláltad hozzá csak szopott akkor jobban aludt éjszaka. Már mi is hozzátáplálunk, és ha belegondolok azóta csinálja nálunk is ezt. Lehet, hogy ezzel van összefüggésbe?
2012. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom. Rákerestem a mozgásfejlődés alvás témára és ez jött be:

[link]


Nálunk pont elkezdődött a segítséggel állás, ülés, rugózás, lassan itt a mászás...

2012. ápr. 9. 14:11
 6/12 anonim ***** válasza:
6 hónaposan is van egy növekedési ugrás. Nem lehet, hogy ezért kel éjjel enni?
2012. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon nem jól eteted :(


nem kötekedni akarok, de ez így egy 6 hónapos pocakjának nagyon megterhelő :(


van sorrend és azt tartsad. ne adj neki vacsorára zöldséget, ugyan 2-3 hónap múlva az lesz a vacsija, de most nagyon kicsi még a gyomra.

10ra legyen a gyümölcs és akkor kóstoltass, majd elalváshoz szopi ha felkel akkor ebédre adja a zöldéget!

uzsi szopi, este esetleg tejpépet adj neki, ha ragaszkodsz hozzá és este adj neki a szilárd után vizet!

nagyon fontos, hogy mikor elkezded a hozzátáplálást akkor itasd vizzel is ne csak anyatejet kapjon!

2012. ápr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

az kimaradt, hogy gyümölcsöt meg se most se máskor ne adj neki vacsorára!

az gyorsan bomló szénhidrát, tehát víz+cukor, pillanatok alatt megemészti aztán meg nézhetsz, hogy miért ilyen éhes egy óra múlva is ;)

2012. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó. Mivel itassam a babám, ha se a vizet, se a teát nem issza meg? Pedig nagyon kéne neki inni, mert rettentő kemény a kakija.:(
2012. ápr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

akkor 10 óraira ne gyümölcsöt adj neki hanem gyümölcslevet :)

100%-osat vagy frissen facsartat és hígítsd vízzel 1/3 arányban :)


nem lehet, hogy a cumisüveg a gond? enyémbe se lehetett semmi innivalót belediktálni mígnem kaptunk egy mam üveget és minden megoldódott. itt olvastam, hogy ez meg a tomee hasonlít legjobban a cicire, azért szeretik a babák :)

2012. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!