Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy asztmás lesz a...

Lehet, hogy asztmás lesz a kisfiam? Olyan szülők válaszát várom, akik hasonló problémával küzdenek. /részletek lent/

Figyelt kérdés

3 hónaposan kezdődtek a problémáink.Akkor egy enyhébb lefolyású bronchitissel.4hónaposan ,már súlyosabb lefolyású volt sípoló volt a légzése.Rectodelt kúpot kapott és spiropent.Most 4 és fél hónapos megint hallottam, hogy furcsán veszi a levegőt.Egy hétig szedett ambroxolt és fenistilt.Nem lett rosszabb az állapota,de azt vettem észre, hogy terhelésre jelentkezik néha nehezített légzés.Voltunk gyermek pulmonológusnál amikor súlyosabb volt az állapota.A párom édesapja asztmás.

Párásítunk.Ködben nem viszem ki.Tanácstalan vagyok mit lehetne még tenni?Akinek asztmás a gyermeke, hogyan kezdődött?Nagyon kétségbe vagyok esve ,állandóan azt figyelem milyen a légzése.

Mindenki válaszát előre is köszönöm!



2012. jan. 30. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy az lesz de nem kell kétségbe esni, minél hamarabb orvosilag igazolást kell rá kapnod, hogy valóban az. A leírásod alapján elég nagy eséllyel beteg. Manapság már nagyon hatékonyan és napi szinten is tünetmentessé tehető, gyógyítható az asztma.
2012. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál is hasonló volt a helyzet,aztán fél éves korában kiderült hogy az egyik tüdejének főhörgőjében 60%-os szükület van.A tünetek ugyan olyanok voltak mint az asztmának,3-4 éves koráig szenvedtünk vele,sokat volt beteg de utána kinőtte,már kb 5-6 éve nem volt beteg(kopp-kopp)ma már 9 éves elmúlt.
2012. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nektek a hideg levegő segített?Az orvos azt mondta a köd lenyomja a szmogot és ez kiválthatja a bronchitist.Félek kivinni, a városban lakunk.Amikor a gond kezdődött akkor még a várostól távolabb, fás környezetben laktunk.
2012. jan. 30. 15:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia,

hasonló volt a szitu nálunk is,mint nálatok.

Kisfiamnál is 3-4 hónapos korában kezdődtek a felső légúti panaszok.Neki is Spiropent-kúra volt vagy 3x, Rectodelt kúp,aztán Ventolin,és végül 11 hónapos korában annyira sípolt egy este,a gyógyszerek ellenére,hogy kórházba került,ahol asztmát állapítottak meg nála.Kapott Flixotide evohaler-t,meg nehezített légzésre Ventolint.Egyébként én voltam súlyos asztmás gyerekkoromban,mára semmi bajom.És képzeld,a fiam 24 hónapos, májusban elhagyhatjuk a gyógyszereket,makkegészséges,jó étvágyú kissrác.:)

Ja,és a gyógyszerek beállítása óta egyszer sem volt rohama.Tehát ne félj,bizakodj, minden rendben lesz,bármiben tudok segíteni,írj privit nyugodtan.:)

2012. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia.Nálunk is hasonló a helyzet,csak nálunk a bukás miatt alakult ki,viszont a pulmonológus adott neki támogatásra(így tök jó áron van)Montelukast nevű gyógyszert,azóta egyszer sem volt beteg,pedig előtte hónapokig folyamatosan beteg volt,pár nap múlva már a ventolint sem kellett használni.Volt,hogy nálunk is befulladt éjszaka,rohanás kórházba stb.ugyanezeket kapta,de lényegében nem használt,csak a kúp.mondjuk ez az orvosság(granulátum)azt hiszem 6 hótol adható,mi pont betöltöttük,mire meglett az állandó betegség oka!
2012. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!!!Nálunk bukás nem volt.

Most úgy néz ki jól van, nem hallom a sípolást.

Nektek a tavasz és a nyár tünetmentes volt???

2012. jan. 31. 18:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia,harmadik vagyok, a tavasz meg a nyár teljesen tünetmentes volt.Jó egészséget ! :)
2012. febr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok írni megnyugtatásul, hogy nekem is sok gond volt pici koromban a tüdőmmel, asztmás is voltam, de én télen kevésbé. Aztán 13-14 éves koromra teljesen tünetmentes lettem, kinőttem, de addig is szépen kezelgettük, nem volt nagyobb bajom belőle, pedig egész súlyos is tudott néha lenni. :) Gondoltam megosztom veled, hátha kicsit feldob! :)
2012. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom kb 1 éves korától 3-ig állandóan köhögött. Azt hittem lassan, hogy a köhögés a gyerekkor normális velejárója. telente többször volt hörghurutja illetve tüdőgyulladása. Aztán 3 évesen elmentünk pulmonológushoz aki megállapította, hogy asztmagyanús, de ez még nem jelent semmit kinőheti. Most minden nap singulairt szed és idén télen már csak akkor köhögött amikor tényleg beteg volt (1x volt), na meg ha fut akkor azért még szokott. Olyan jó, hogy nem köhög állandóan. Mondjuk kicseréltük a parkettát és párologtatunk ez is sokat segít. Szóval bizakodom nagyon, hogy nem lesz asztmás. remélem nálatok sem lesz gond és gyorsan kinövi a gyerkőc
2012. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenki válasza nagyon hasznos és megnyugtató volt!!!

A Dr. Nőnk azt mondta 1 évesen beállít valami gyógyszert és így talán el tudjuk kerülni, hogy asztmás legyen.

Már mindent elkövettem, parkettás a lakás, nincs nagyon meleg egész nap megy a hideg párásító salvus vizel.Sajnos a 10 éves lányom megint náthás és félek, hogy a kicsi el ne kapja ,mert akkor biztos megint fulladni fog.Ráadásul a párom most ment ki külföldre dolgozni így tök egyedül vagyok.Köszönöm a biztató szavakat nagyon rámfér!!!

2012. febr. 7. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!