Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit rontottam el, hogy szorulá...

Mit rontottam el, hogy szorulása van a kisbabámnak?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos. Anyateje, kisfiú.


3 hete kezdtük a kóstolgatást, de inkább nyalogatást, almalével. Aztán 1 hét híján hat hónapos volt, amikor babakeksszel bevezettük a glutént.


Most:



-10 óraira, 2 szopi között kap krumpli+ mikor mi(s.répa, cukkini, cékla)

-dél után is megkínálom, ilyenkor kap gyümit is(alma, meggy, barack, banán-nem nagyon szereti a banánt)

-fürdés előtt, csőrös pohárból 80-100 ml, híg tejpépet kap

-fürdés után szopi

-általában, mindezek mellett 2 óránként szopizik

-néha megkínálom babavízzel

-nasira kap 1x fél babakekszet

-sem a gyümölcsből, sem a főzelékből nem eszik sokat, max. 10 kanálkával (csak a végén van a kanálnak)


Mit változtassak? Túl sok mindent kap?



2012. ápr. 13. 23:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Most 6 hónapos. Anyateje, kisfiú.


3 hete kezdtük a kóstolgatást, de inkább nyalogatást, almalével. Aztán 1 hét híján hat hónapos volt, amikor babakeksszel bevezettük a glutént.


Most:

..."


ebből a mondatodból azt számoltam ki :)


tegnap azt írtad, hogy 10kor, délben, fürdés előtt és délben kap szilárdat.


ma azt, hogy 10kor és este mikor ti esztek, de csak néha, ha kér...


tényleg nem akarok kötekedni, pedig lassan úgy jön le.

csak egyszer adj neki szilárdat egy nap. ha azt kiváltottad, akkor adj neki egy másik étkezéskor is szilárdat. olyan 10 hónapos korában tartsatok ott, hogy egynap 4x kap szilárdat

2012. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 14. 20:10
 23/25 anonim ***** válasza:

19/21. Az anyuka kerdese az volt, mitol nem kakil a baba. Vsz, hogy attol AMIT ad es nem attol, AMENNYIT. Kesz, slussz, ennyi.

Ki kellene szamolni, hogy vajon az a harom nyalasnyi gyuminhany gramm. Szerintem max. 20-40 lehet. A glutent pedig be KELL vezetni ebben a korban, az anyuka ezt ugy teszi, ahogy a who eloirja, igy tokeletes. A tejpepet pedig 4 honapos kortol lehet adni, es felteszem, hogy a babak 60-70%-a kapja is. No ez a baba nem 4, hanem kb. 5-5,5 honaposan kezdte kapni. Az, meg hogy delutan is elnyalogat egy pici gyumolcsot vagy zoldseget a baba, AMIKOR A SZULEI IS ESZNEK, nagyon is dicseretes. A baba tarsasagi leny es elso sorban utanzassal tanul. Igy fogja megszokni az etkezest, a kozos programot, stb. Az anyuka mindent ugy csinal, ahogy kell. Es igen, epp azt akartam javasolni, hogy esetleg parolt zoldsegdarabokat is tegyen egeszben a baba ele, hogy lassa, mi az igenye.

Nagyon bocs, tenyleg, de en egy picit eltulzottnak erzem a reakciodat. Valoban, sok anyuka egyre korabban kezdi adni a szilardat, 4 honaposan ht kekszes gyumolcs, majd este csokis tejbegriz, 5 honaposan husos fozelek. Altalaban itt szoktak megjegyezni, hogy ez tul gyors. A kerdezo mar az elejen irta, hogy csak nyalogatja a baba a pepeket, ismerkedik az izekkel. Ez melletaplalas inkabb, mint etkezes kivaltasa es huu, de sok szilard. No, de lenyeg a lenyeg, attol volt a kakigond, hogy talan picit fogosabb eteleket kapott a baba.

Bocs, hogy ismet hosszu lett.

Szep napot nektek. :-)

2012. ápr. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszi Kedves utolsó! Közben azóta minden oké a kakival, pedig nem változtattam semmit
2012. ápr. 15. 10:34
 25/25 A kérdező kommentje:

Nyomatékosan megkérnék MINDENKIT, hogy tartózkodjon mások megszólásától és lesajnálásától, ha teszem azt más módszert választ!!!


Téma lezárva!


Köszi mindenkinek a segítséget, még akkor is, ha fel húztam rajta az orrom. Igyekszem megszívlelni, akár negatív, akár pozitív választ kaptam.

Mindenkinek sok örömöt a gyerkőceiben! SZERESSÜK őket! Ennyi!

2012. ápr. 16. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!