Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez? Mit rontottam...

Miért van ez? Mit rontottam el? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

6 hónapos múlt a lányom 2 hete és mostanság új hobby nála az, hogy nem akar tízóraira és uzsonnára se enni semmi.

Kiváltottuk már a két étkezést elég régen, imádja a gyümölcsöket, bármit szívesen megeszik, de most meg nem. Hiába próbálkozom házival, üvegessel, újjal, régivel, nagy kedvenccel ... egyszerűen semmi!

Rugdosódik a hordozóban, röhög, forgolódik. Kb. 5 kanállal ha megeszik, de ez is túlzás már .. utána meg összecsukja a száját és ráfeszít.

Mit rontok el? Mit kéne csinálnom?


Védőnő azt mondta december elején, hogy kezdjük el az ebédre is szoktatni. Kóstoltattunk vele dolgokat, nagyon tetszett neki, szívesen fogadta. Utána persze kapta a tápszert.

De most azt sem akarja enni..


Most akkor napi 3× fog enni egy nap?! Mi a jó istent csináljak? Ma pl. csak tápszert kapott ebédre, hátha az a gond.. de nem változott semmit :|


Ő elég hamar lecsökkentette a napi étkezéseit 5-re. 7 hetesen már csak 5× evett egy nap.


Mi a jó istent tegyek?


2012. jan. 23. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lehet, hogy a foga piszkálja, és azért nem akar most kanalasat enni?
2012. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2 hónapos kora óta jön a foga. Nem hinném, hogy pont most halna bele a fájdalomba ..
2012. jan. 23. 17:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyi már a múltkor is írtam valakinek és neki bejött! :D Olvastam, hogy fogzás idején, csípi az ínyjét a főzelék, gyümölcs stb.....!

Én lányom is dettó mint tiéd!

Egy idő után teljesen elkeseredtem mert alig evett, csak a tápszer!

Akkor olvastam ezt...!

Akkor főztem neki burgonyát és csirkemellet!

Ez gondoltam nem csípi..!

És nem is csípte!

Bevágott egy nagy adagot :)

A másik okosságom a baba puding volt!

Ezt mindig elfogadja és a kanalazást is szokja, na meg persze nem utálja meg az erőltetés miatt :D


Remélem helyre jön babócád :)

2012. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen pudingot evett?
2012. jan. 23. 17:55
 5/9 Bognárné Kovács Niko válasza:

Ne erőltesd a kaját neki, mert többel kötöd be. Jelez majd ha éhes lesz, ilyen idős korban sokat változnak és változtatnak az evési szokásaikon. Ne aggódj helyreáll majd.

Minél jobban görcsölsz annál jobban fog dacolni. Remélem segítettem, minden jót.

2012. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

és meddig tartott ez nálatok??


Köszi a segítséget!

2012. jan. 23. 17:59
 7/9 Bognárné Kovács Niko válasza:
1,5 hónapig de nem izgultam, minden evésnél kicsit evett, majd lassan nőtt az étvágya.
2012. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Nestlének vannak a baby pudingjai! 6 hónapos kortól ajánlják :D
2012. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. nálunk is pont ez volt,ő is szuperul evett mindent 7 hónapos koráig,aztán sztrájkba fogott,már teljesen ki voltam az étkezéseknél,aztán az időpontokon variáltam!!,meg jóval kevesebbet adtam neki tízóraira,meg uzsira és bevált,2 hét alatt visszaállt az evése.Van hogy néha most is kevesebbet eszik,de már nem erőltetem,én se vagyok mindig éhes.Jó húsban van(9 hós 10 kg.),a 3 fő étkezés legyen rendben,a köztes meg tényleg kevés gyümi,babakeksz,vmi lightos,hátha akkor visszatér az étvágya.De ne erőltesd,mert akkor megszokja ezt ,esetleg adj a kezébe valamit(kanál,játék cumi)amivel elszórakozik egy kicsit,amíg te eteted(most kezd igazán mozgolódni,lehet már nem akar a babahordóban ücsörögni( nem ér rá enni!)
2012. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!