Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Na de most tényleg! Mit adjak...

Na de most tényleg! Mit adjak 10 hós lányomnak enni?

Figyelt kérdés
Első baba,tehát bátortalan vagyok. Szépen bevezetgettem neki már majdnem mindent,de a tejtermékekkel óvatos voltam. Most voltunk ekcéma miatt gasztroenterológusnál,aki 8 hét tejmentes diétára fogta a lányomat. Joghurtot még csak pár kanállal evett, néhány alkalommal evett vajas kenyeret(imádta),hozzá teszem, a folt már előtte is megvolt. Bőrgyógyász szerint nem ételtől van, Továbbra is tejpépet,főzeléket,tápszert és gyümit kap,de szeretném,ha változatos dolgokat is enne. Itt olvasom,h párizsis kenyér, pörkölt szafttal stb.,csak én nem vagyok ennyire bátor??? Persze evett már a sült húsunkból,húslevest stb. ,de olyan kevés még az az étel,amit mi is,és ő is ehet,ezért már semmi ötletem nincs. Bocsi,lehet ,hogy zavaros,de már tényleg nem tudom,mit csináljak.

2012. máj. 11. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Most nem értem ne haragudj, ha tejmenetes diétán van, akkor hogy kaphat tejpépet?


Reggelire nálunk nagy sláger volt a kukoricakása vagy gyümölccsel, vagy lekvárral és egy kis fahéjjal keverve.


Párolt zöldségek minden mennyiségben, kenyérre én csináltam sokszor "vacsikrémet". Ez gyakorlatilag bármilyen főzelék lehetett akár hússal is, csak kenhető sűrűségűre főzve, tehát turmixolás előtt leöntöttem a vizet, majd kenyérre kentem, és felkatonáztam. Egyedül ette nagy lelkesen.

De lehet tésztát, ha a tojás még nincs, akkor durum tészta.

2012. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Én a 10 hónapos fiamnak mindent adok,csak a nagyon tiltólistásakat nem.(tehéntej,méz,eper,)amit mi eszünk,azt eszi ő is.ma pl.gulyásleves+túrógombóc tejföllel.,tízóraira kőrözöttes kenyér..ilyesmik.
2012. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Milumil Sinemil(tejérzékenyeknek való tejpép) Bocsi! :)
2012. máj. 11. 21:26
 4/13 A kérdező kommentje:
Tojás sárgája már megy! Igazából eddig nem volt semmire sem érzékeny! Most találgatok,hogy ez a folt,mitől lehet. Nagyon jó ötlet a "zöldséges kenyér" ! Egyébként nem tejérzékeny,megelőzés céljából kap ilyen tápszert és tejpépet,háziorvos javaslatára. Sajttól sem volt semmi baja. Most voltunk allergia teszten,várom az eredményt! :) Köszi a segítséget,jöhetnek még tippek! :)
2012. máj. 11. 21:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia, ez nem válasz a kérdésedre, de ilyen pici kórban még nem is csinálnak allergia teszteket mert nem mutatja ki a valóságot. 2 évet, ha betölti akkor kell vissza menni vizsgálatra, de akkor sem vérből nézik mert az ilyen piciknél nem biztos, h kimutatja.


Lányom a tejre kifejezetten rosszul reagált ezért tudom. Klinikai orvos, gasztroenterológus mondta.

2012. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 alaszka ***** válasza:
Az én lányom is 10 hónapos, és még ő sem igazán azt eszi, amit mi. Ha kenyeret vacsorázunk pl. akkor abból kap, csipkdedek neki a vajas részéből, reszelt sajtot is kap, ma egy pici sonkát is evett először hozzá. Túrót szoktam vajjal kikeverni neki a kenyérre, húslevesből még a leveskocka előtt kiveszem neki a zöldséget, szóval ilyenekre vigyázok. Gyakran eszik bébiételt is. Tojásfehérjét, tejet, tejfölt még nem kapott. De már kezdek neki falatkákat abból adni, amit mi eszünk, de a főétkezései még külön vannak neki.
2012. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én lányomak ma először csináltam szendvicset. Reszeltem sajtot, összekevertem joghurttal és egy kis sonkával és rá a kenyérre. Ízlett neki. :)

Durum tésztát is szoktam neki adni.

Valami tojás(sárgája)krémet is fogok csinálni.

Többnyire még vagy külön főzök neki vagy bébiételt kap, illetve tejpépet, zabpelyhet...

De azért már belekóstolgat az én kajámba, adok neki pár falatot, ha nagyon érdeklődik.

Lassan már majd úgyis eheti azt, amit mi...

2012. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

A "tejérzékenyeknek való tejpép és tápszer" is tehéntej alapú, tehát ha ezeket bírja, akkor nagyon vaskosan allergiás nem lehet. Azoknál annyi a különbség, hogy más eljárással kezelik a fehérjét, jobban "széttrancsírozzák", de ettől az még benne van...

első

2012. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónapos lányom örülök ha eszik! én így nem válogatok hogy ez tiéd ez miénk....! Amiben nincs méz meg nem apró magvas az mind mehet neki! Múltkor csirkepörkölt volt tésztával.... Gondoltam pakolgatok neki az etetőszék tálcájára pár szaftos tésztát.... Láss csodát a ki kezével mindet bepakolta a szájába :) Imádja a meleg szendvicset... májkrémes kenyeret, és tavaszi zöldséges felvágotatt :) lehet lepontoznak majd mert látom a fenti anyukát is lepontozták de én csajok örülök ha eszik... :(
2012. máj. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Tudom,h az allergia teszt nem mutat nála még biztosat,de a doki küldött,így mentünk. Még sokára lesz eredmény. Eddig semmitől semmi baja nem volt,kapott már reszelt sajtot rendszeresen,joghurtot(pár kanállal,mert még csak szoktattam),szóval eddig nem volt baja. Márciusban megcsípte egy méhecske, rá kb. 2 hétre jött ez a folt,de nem hiszem,h összefüggés lenne. Váltottam másfél hónapja mosószert,de gyorsan vissza is váltottam,mert azt hittem attól van. Én még egyébként a sóra gyanakszom,mert amióta kukit(pufit) eszik,azóta az arcán is vannak apró pöttyök. Most letiltom róla,majd meglátom,mi lesz. De tuti,h nem tejtermék!

2012. máj. 12. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!