Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel kezdtétek a hozzátáplálá...

Mivel kezdtétek a hozzátáplálást és mikor? Tápszeresek vagyunk.

Figyelt kérdés
Utána tudok nézni keresőben is, de engem személyes tapasztalatok érdekelnek, mely dolgok voltak az elsők?Hányszor egy nap stb. Köszönöm!!

2012. jún. 12. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Délelőtt érdemes kóstoltatni, mert ha nem tetszik a pocakjának, mégsem az éjszakáját rontja meg. 1-2 kanállal adj neki ,amjd egy hét alatt lehet elérni egy teljes adagot, ha ízlik és nem okoz problémát. Sokan a krumlival kezdik, aztán abba lehet keverni a többi zöldséget, illetve anyatejjel v tápszerrel higíthatod. Nálunk ez nem jött be, mert nem volt hajlandó krumlit enni. Elsőnek mehet még a meggy, alma, őszibarack, sütőtök, sárgarépa. Keress egy hozzátáplálási táblázatot, és/v recepteket. Nálunk úgy alakult h kb 5 hónaposan adtam először sinlacot, majd almát. Nem jött be neki. Egy hetet kihagytam, akkor meg úgy ette, h alig tudtam elvenni tőle. 7 hósan már nem itta a tápszert, ezért reggel-este tápszeres tejpép v sinlac volt a menü, napközben meg zöldséges/gyümölcsös ételek.
2012. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4hónaposan adtam először egy kanál almátmondjuk Én 6 hónapos koráig nem is nagyon adtam mást neki,csak ténylegegy egy kanál bébi-étel vagy friss gyümi..csak hogy ismerje meg az izeket. aztán elkezdtem a főtt krumplit,körtét fokozatosan egy egy kanállal többet de ha "sós" ételt kapott mindig tettem bele neki cukkinit (főve)(orvos ajánlására) mert előtte nagyon nehezen kakilt..nálunk ez bejött!Napi 4-5 kakis pelusunk lett tőle!

A fiam kedvence mikor már evett húst is a fött krumpli volt almával meg csirke husival!

Függetlenül attól hogy Te mivel kezded, sztema fokozatosság elvét tartsd be, és ne várj túl sokáig sem egy-egy étel bevezetésével amit a szakkönyvek irnak hogy adhatod az adott életkorban mert a késleltetett hozzátáplálással többet árthatsz mintavval hamondjuk egy 3 hónapos gyerekkel megkostoltatsz vmit..

2012. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kerria ***** válasza:

3 hónaposan kezdtük, terápiás céllal. Hiába váltottunk nagyon sokszor tápszert, hiába volt olyan a tápszer, amitől nem fájt a hasa, mégis székrekedéses volt.


Szilva és barack szerepelt a repertoárban, és szerencsére megoldódtak a gondjaink. Általában délelőtt 10 és 12 óra között kapta. Parás anyukaként valóban első nap, max 2-4 kanállal, második nap, max az üveg fele (bébiétel, 190g), és harmadnap a maradék. Most már nem tudok így kóstoltatni, mert imád mindent és eddig szerencsére semmi sem ütötte ki. Szóval most egyik nap megkóstoltatom az újjal, és másnap már azt eszi meg...


Most fél éves, és 5 ször étkezünk, dél körül van a főzelék, és átkerült uzsonnára a gyümölcs. Most gondolkodom a tízórai kiváltáson is, de állítólag az még korai lenne, hogy 3 szilárd tápanyagot kapjon.

2012. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2012. jún. 14. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!