Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Só és cukor nélkül 1 éves...

Só és cukor nélkül 1 éves korig - mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

A kisfiammal nagyon betartottam, de a kislányom 1 hét múlva lesz 1 éves és bizony már kóstolt/evett a mi ételeinkből...

Nekik só nélkül, nekünk meg sópótlással kell élnünk a kánikulában.

Kaptam egy könyvet anyósomtól, orvosok írtáka 80-as években: a babák ételét CUKROZTÁK, merthogy az anyatej édeskés és a baba szívesebben elfogadja az édes ízt. Szerintem ez túlkapás volt, vajon a mi korunk tanácsa is az lenne? Hogy van ez? Mi a véleményetek?



2012. júl. 19. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én ennyire nem voltam óvatos.

Nem mondom, hogy agyonra cukroztam minden ételt, de ami kívánta, abba tettem egy picit. A sót sem hagytam ki, mert eleve nem sózom agyon az ételt.

Azért legyen valami íze annak is, amit a gyerek eszik!

2012. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem most is túlkapás... 1 éves korig??? Én már jóval előbb sóztam, zöld fűszereztem neki. 10 hónapos korától kap túró rudit is (eleinte csoki nélkül).


Nem tolom bele sem a sót, sem a cukrot - de nem is nélkülöztem soha az étrendjéből.

2012. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

én határozottan a média pánikkeltésének tartom a szélsőséges kijelentéseket (akkor is ha "orvos" mondja a tévében)

szerintem az anyukák ösztöneit semmilyen orvosi tanács nem tudja felülírni

2012. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell annyira tartózkodni tőle.Amiben van, abban van, de azért nem cukrozom túl az ételeket. Egy biztos: nem az ételben lévő cukortól és a mértékkel fogyasztott (nagyobb gyerekek esetében)édességtől lesznek rosszak a fogak hanem attól h a szülő nem tanítja meg fogat mosni.
2012. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet!

Túl van aggódva az egész!

Igenis kell a szervezetnek a cukor, a só!

Mértékkel kell fogyasztani, fogat kell mosni.

Nem attól lesz elhízott, betegeskedő a gyerek hogy kap egy pár szem kekszet, vagy csokit, vagy cukros teát,szörpöt, hanem attól ha ezeket eszi rendes étel helyett!

Na meg itt a sok édesítőszer, az nem hízlal, de tele van ártalmas vegyi anyggal, aminék a cukor 100x jobb.

Na meg ha nagyon óvja az ember a gyermeket ezektől a dolgoktól, később nem tart majd a gyerek mértéket.

Lányom 3 éves, elé rakok egy csomag kekszet, megeszik 2-3 szemet ebéd után. Barátnőm gyermeke nem kap otthon sem

Csokit, sem kekszet, semmit, ha átjönnek, két pofára tömi, habelvesszük mert eleget evett, oltári hiszti.

2012. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kicsit aggódós anyuka vagy, nemdebár...??? :-D

Lányom 11 hónapos, de én is rakok minimális sót az ételébe, kb. 7-8 hónapos kora óta rakok bele zöldfűszert, amelyik étel igényli. Nyilván nem sózom túl, borsot, pirospaprikát nem használok, de a húslevesből veszek ki husit és zöldséget, és azt azért fűszerezem.

Sokkal jobb étvággyal megeszik ők is az Ízes ételt.

A cukor sem fog megártani kis mértékben, de a határokat ismerni kell.

És igaza van annak, aki írja, hogy meg kell szokniuk, és akkor tudnak majd mértéket tartani. A tiltás mindig rosszabb, és előbb-utóbb bölcsibe, oviba megy a gyerek...

2012. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, de....

Én követtem anyukám, és anyósom módszerét. Mikor külön főztem a fiamnak a zöldség főzővizébe tettem egy csipetnyi sót és ugyanannyi cukrot is. Ezen kívül egyéves koráig nem fűszereztem külön az ételét. 13 hónapos volt, mikor elkezdtem átszoktatni a mi ételeinkre, persze azokat mérsékelten fűszereztem. Most két éves és ugyanúgy fűszerezek, mint születése előtt. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy jó részt zöld fűszereket használtam , sóval, borssal, pirospaprikával csínyán bántam mindig is.

2012. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak 1 éves korig utána sem kap cukrot nincs rá szüksége az embernek. Nincs is itthon cukrunk. Só az már más azt picit kap ha olyan a kaja ami igényli.
2012. júl. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza. Cukorra nincs szüksége a szervezetnek, csak "megtanuljuk" a szeretetét. Sóra szükség van, persze mértékkel. A babáknak külön kell főzni, ne azt egyék, amit a család! A bébiételeknek is förtelmes íze van egy felnőtt számára, a picik meg imádják! Ez azért van, mert a babáknak sokkal több ízlelőbimbójuk van, mint nekünk, ezért sokkal többféle ízt meg tudnak különböztetni. Én 1 éves kor alatt semmilyen fűszert nem használtam a bébiételek elkészítésekor, de nem tiltottam el a keksztől, túróruditól sem. Itt is az arany középutat kell megtalálni!
2012. júl. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Méghogy nincs szüksége a szervezetnek cukorra? Ezt honnan jön? Az egyik legfontosabb energia termelő forrásunk. Ha nincs a szervezetben tartósan cukor, akkor elkezdi lebontani a szöveti fehérjéket, ami só-víz háztartás felboruláshoz vezet. Ez nem azt jelenti h zabálni kell a cukrot.
2012. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!