Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Ti is szóltok, hogy...

Anyukák, Ti is szóltok, hogy ne fogdozzák a Babátok kezét, mert állandóan rágcsálja?

Figyelt kérdés

4 hónapos a Kisfiam, cumi nem kell Neki, de a kezét állandóan nyálazza, tömi a szájába. Ma a sógornőm odajött, dugdosta az ujját, hogy fogja meg, először nem szóltam (nem akartam megbántani, nekik nem jön össze a Baba. De okoskodni szeret, szerencsére ritkán találkozunk, mert mindig mond valami hajmeresztőt, még a Párom is forgatja a szemét). De aztán a Babám elengedte a kezét, ő meg újra dugta oda, de mondtam neki, hogy legyen szíves ne csinálja, mert bekapja a kezét. Mondta, hogy megmosta, én meg, hogy oké, de akkor se, erre azt mondta nekem, hogy dehát egy kiló piszkot meg is kell enni... erre én, hogy dehát azért még pici... Fogta magát és otthagyott bennünket, szerintem megsértődött.

Nem tartom a gyereket steril környezetben, hamarosan úgyis a szájába vesz majd mindent magától. De direktbe nem fogok vele koszt etetni :)


2012. júl. 14. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
nem, de mikor nem látták, letöröltem/mostam. Persze minden idegen ember nem taperolta szerencsére.
2012. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nytimi ***** válasza:

Szia! Szerintem teljesen jogos hogy szóltál neki, én is szóltam volna! ha ilyenen megsértődik, hát sértődjön, majd megbékél! elég koszt szed össze a pici így is ( pl:játékok)Am okés,hogy kezet mosott de a körmei alatt ki tudja mik vannak.Tőletek (szülőktől) is kap elég bacit. Ha annyira fogdosni akarja meg babusgatni akk ott a lábikája vagy a pocakja ! :D

38 hkm

2012. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, én nem szóltam, lévén elég nagy a család és egy családi összejövetelen állandóan kézben volt a kislányunk, így úgy voltam vele, hogy felnőtt, egészséges, személyi higiéniát ismerő rokonság, senki sem fertőző beteg, akkor nem fogom 10-20 embernek elmagyarázni, hogy ne tapogassa. A kislányom pedig teljesen egészséges, szép gyermek, semmi baja nem volt, hála istennek, még a jellegzetes gyermekbetegségeket sem kapta el és néhány sértődést megúsztunk. Én azt mondom, hogy igazából ez nem olyan jellegű probléma, amiből érdemes vitát kreálni. Ha a kedves rokon netán tüsszentés után taperolná a babátokat, azt mondom oké, teljesen reális, valós a probléma. De gondolom, csak nem TBC-s a sógornő, hogy valami betegséget összeszedjen a pici? (Egyébként ha a kis lábát vagy pocakját simogatják, ahhoz a babátok keze ugyanúgy hozzáér, ergo a bacikat ugyanúgy magához tudja venni, szerény észrevételem szerint.)
2012. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jujj. Szerintem meg túlzásba vitted kedves kérdező. Gondolom a sógornődnek van annyi esze, hogy megmossa a kezét, mielőtt hozzányúl a kisfiadhoz. És még mondta is! Semmi baja nem lesz a babádnak, ha valaki (ráadásul családtag, tehát nem is vadidegen) megfogja kézmosás után a babád kezét. A "kiló koszos" megjegyzése azért elég durva volt.
2012. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem baj ha tiszta kèzzel megfogjàk a baba kezèt.


off: nekünk kislànyom nagyapja kezet se mos ès ùgy fogdossa. A cigis szàjàba teszi a baba kezèt! Pàrom unokatestvère ugyanez, ilyenkor fejreàllok de nem szòlok :(

2012. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Izoldaaa ***** válasza:
Amikor megfogják a kezét nem tetszik, de nem szólok. Viszont tegnap egy kisgyerek odajött a kocsihoz, ruhája tiszta kosz, taknya folyt és puszit akart adni a 9 hónaposomnak. Na, neki mondtam, hogy ne puszilja meg.
2012. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a helyzettől függ. Ha az utcán fogja meg egy tök idegen, akkor nem engedem. Ha ismerős, és még mondja is, hogy kezet mosott, akkor nem zavar (persze azt hazudik, amit akar).
2012. júl. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálunk is az van, hogy a nagyszülök nem akarják az arcán megpuszilni "nehogy elkapjon valamit", viszont a kezét puszilgatják, utána meg a szájába veszi a 6 hós kislányom.A mama meg azt játssza, hogy "add ide az ujjad majd megharapom...ham-ham". Ez biztos jó játék a kicsinek, de mi férjemmel csak összenézünk és ha abbahagyják megy valamelyikünk és megmossuk a kezét. Nem szólunk érte de égnek áll a hajunk tőle...
2012. júl. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!