Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás kezdése anyateje...

Hozzátáplálás kezdése anyatejes babáknál?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen kérdés van itt tudom de elvesztem bennük. 4,5 hónapos a babám és gondolom már lehetne kezdeni gyümölccsel. Már próbáltam de nemigazán izlett neki. nekem még rengeteg tejem van ugyhogy szerintem még nemérdemes egy evést sem kiváltani mert akkor szétdurran a cicim és fejhetek. de akkor , hogyan. Segitene valaki? Ja és a glutént , hogy vezessem be?

2012. júl. 31. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges 6 hónapos kora előtt anyatejen kívül mást adnod Neki, főleg ha rengeteg a tejed. De ha így döntesz, én először az almának a levét adtam neki 2 napig, 3. nap már a lereszelt almát. Aztán jött az őszibarack 3 napig, utána répa, krumpli, cékla, stb...
2012. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

NEM kell még elkezdeni, pláne, ha nem kell neki.

BŐVEN elég 6 hónapos korban kezdeni a kóstoltatást, de ha akkor sem fogadja el, akkor még később. a lényeg, hogy a babádat figyeld, jelezni fogja, ha már nem elég neki az anyatej.

Glutén: a legújabb álláspont szerint nincs összefüggés a bevezetés ideje és az érzékenység között, viszont ha anyatej mellett kapja, akkor sokkal kisebb az esélye az érzékenységnek. Én 8 hónapos kora körül adtam neki tojásmentes (fontos, hogy tojásmentes legyen!) babakekszet, először csak egy picikét, aztán mindig többet. A lényeg, hogy fokozatosan vezesd be.

2012. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként azért is érdeklődöm hozzátáplálás a miatt mert egyre többen idegesitenek ezzel, hogy még nem eszik semmi mást? 7600gramm a gyermekem, ugyhogy én is valószínünek tartom, hogy elég neki még a cicizés. azért a gyümölcsöket megpróbálom kóstoltatgatni nehogy majd később egyálltalán ne kelljen neki. Legfeljebb én eszem meg, mert nem tudom bele tömni.

2012. júl. 31. 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


"azért a gyümölcsöket megpróbálom kóstoltatgatni nehogy majd később egyálltalán ne kelljen neki."

Bocsi, hogy kötekedek, de NE tedd! Már a kóstoltatással is kerül más az anyatejen a szervezetébe, amire egyáltalán nincs szüksége, sőt.

Nem emiatt fogja később elfogadni.

2012. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi: *az anyatejen kívül
2012. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor hagyom az egészet még. Nem akarom elsietni a dolgot. Tejem van bőven, éhezni nem fog. Ez, hogy később nem fog neki kelleni gondolat meg a doktornő miatt van. Ő maximálisan ellenzi a nálunk még elkezdeni a hozzátáplálást de azt is megjegyezte, hogy minél később kezdem annál jobban nem kelessz neki a másfajta étel. Na akkor legyek okos.!
2012. júl. 31. 13:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

mi 6 hósan kezdtük, akkor nagyon örült neki a babám, gyönyörűen eszik azóta is, most 2 éves.


legjobb, ha vársz még amíg az emésztőrendszere kész lesz az egyéb eleségre is.

2012. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!