Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most akkor ez hogy is van?...

Most akkor ez hogy is van? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

"Hozzátáplálás kezdésekor egy-egy új ételből először mindig csak 1-2 kanállal adjál, másnap már kaphat 10 kanállal, harmadnap pedig egy egész adagot megehet, ha nem jelentkeztek rajta allergiás tünetek (hasfájás, kiütés, nyugtalan alvás, nyűgösség)"


Na most akkor első nap adok délelőtt 2 kanállal neki mondjuk almát, de ugye azzal nem fog jól lakni. Szoptassam meg utána? És akkor délután megint 2 kanállal adjak neki és szopi? Másnap 10 kanál+szopi? Vagyhogy kell ezt?



2012. aug. 2. 13:17
 1/7 TKI Ibolya ***** válasza:
68%
Első nap adsz neki 1-2 kanállal és utána szopi. Következő nap kétszer annyit és szopi és így tovább.Ha ki akarsz váltani egy szoptatást akkor minden nap ugyan annál a szopinál kínáld és idővel annyit eszik,hogy el is maradhat egy szopi.
2012. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor egy nap csak egyszer kínáljam? Aznap délután nem kell úgy kínálni, hogy teszek bele egy kis reszelt kekszet? És hol a vége? Tehát mikor elég a babának az almából, hány kanál kb, amitől jól lakik és kivált 1 szopit?
2012. aug. 2. 13:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem vacakoltam ennyire az adagokkal. Persze, kóstolás az volt, de másnap adtam neki annyit, amennyit elfogadott. Az én gyermekeim még jókora adagok után is szerettek egy kicsit szopizni. Megkínálod, aztán majd eldönti, hogy kéri-e :) Sima gyümölccsel én tízórait, uzsit váltottam ki, a főétkezést csak később, amikor már husi-zöldség vagy husi-gyümölcs kombót is evett.
2012. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Nu, ha nem elválasztani akarod (vagy legalábbis lassabban), akkor szoptatás UTÁN kínáld az elején, ne előtte. Így tovább meg fog maradni az érdeklődése a szopi iránt. - Ezt a sorrendet akkor lesz érdemes megfordítani (evés, majd szopi), ha az egyszeri adagnak már több, mint a fele a szilárd, vagy ha ő maga nem kér már szopit az adott étkezésnél.

Az első időkben csak napi 1x kínáld, lehetőleg a nap első felében, hogy ha gondja lesz, ne éjjel kínlódjon. Majd amikor már rendes adagokat eszik, akkor érdemes kiváltani az adott szopit és csak ezután újabb étkezést beiktatni. Hasonló módon.

A mennyiség pedig fokozatosan nőljön. Én a fentinél lassabban csináltam és szoktam javasolni, vagyis hogy 1-2 hét alatt legyen akkora az adag, hogy az adott szopi kiváltódjon. Szerintem kíméletesebb, mint a 3 napos.


De lehet ennél gyorsabban vagy lassabban is, mindenki maga dönt. Ez a módszer abban segíthet, hogy minél tovább tudj szoptatni, ha ez (is) a célod.

2012. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kicsit odébb van még mondjuk mert 2 és fél hós, de 4 hónapos korban elkezdeném kínálgatni.. Vagy nem tudom, lehet várok még vele:)
2012. aug. 2. 14:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, szeretném legalább 1 éves koráig, reggel-este ha megmaradna, az olyan jó, szeretem a közelségét, 6hósan még nem tudnám "elhagyni" :-) Meg szoptatni is szeretek..:)
2012. aug. 2. 14:20
 7/7 xStefix ***** válasza:
Jobb lenne megvárni a 6 hós kort, főleg, ha csak anyatejes. Bár te döntesz.
2012. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!