Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. s! 1 hetes a kislányom!...

S. O. s! 1 hetes a kislányom! Előfordulhat hogy kimarad a levegővétel? A légzésfigyelő már sipolt párszor, de visszaállt utána rögtön a légzés! TANÁCSTALAN vagyok

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Igen, előfordulhat. Ha túl mélyen alszik, akkor lehet, hogy néha "elfelejt" levegőt venni, ezért van a légzésfigyelő, mert ahogy sípol, felébreszti a babát, épp csak annyira, hogy újra vegyen levegőt.

Persze erről nem árt orvossal beszélni, aki bővebb információt ad, esetleg segít, ha nem növi ki a gyerek ezt a korszakot.

2012. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszem hogy nagy baj lenne, csak néha felületesen vesz levegőt.

Az én 2 évesem is valamelyik este megijesztett nagyon mert nem hallottam és nem éreztem hogy levegőt venne, de pár pillanat múlva már gyorsan szedte a levegőt.

Szerintem ilyenkor álmodnak és azért van ez a felületes levegővétel.

2012. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Az is előfordulhat, hogy a kis súlya miatt még nem tökéletesen jelez a készülék. De az is lehet, amit az első válaszoló ír. Akkor van baj, ha a baba nem vesz levegőt, ami nálatok nem így van.
2012. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Milyen matrac van a kiságyban? Milyen érzékenységre van állítva a légzésfigyelő?

Kisfiamnak 8 hónapos korában vettünk egy kókuszmatracot, onnantól folyton sípolt a légzésfigyelőnk. Előtte sosem, amíg szivacsmatraca volt.

Maradj mellette és figyeld, hogy valóban nem vesz-e levegőt, amikor sípol a légzésfigyelő. Ha így van, akkor beszélj a dokival, ő tovább irányít titeket a megfelelő helyre. Ha vesz, akkor pedig a szerkezettel, matraccal, ilyesmivel lehet hiba.

2012. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kiki01 ***** válasza:
69%
Még az is lehet h a lepedő miatt kicsit beszorult a matrac az ágyrácsok közé, ezért nehezebben érzékeli a légzésfigyelő a mozgást.
2012. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is ez volt. Védőnő szerint a kis súlya miatt, amit nem hiszek, mert koraszülötteknél is használják.

Én arra gondolok, hogy mélyebben alszik, a kisfism sárga is volt, és akkor meg még mélyebben aludt.

Vagy csak a 2 lapot nem jól dugtad össze, ilyen is volt nekem.

Nyugodj meg minden rendben lesz, mindenesetre figyeld.

2012. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is volt ilyen párszor! Rájöttem, h sokszor kell kinyitni néha az ablakot, h cserélődjön a levegő (sokat szellőztetek, de az elején nem mertem kinyitni az ablakot, mikor a szobába volt, na ezen változtattam) utána minden oké volt! Soha többé nem jelzett be! Én is beszéltem azért a dokival, nekem mondta, ha ez sűrűn lesz, akkor Kálciumot kell neki adni! :)
2012. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is ez volt. A doktornő azt mondta, nem gond, néha 1-2 levegővétel kimarad a babáknál, mert elfelejtik, de ez után olyan mintha sóhajtana egy nagyot, vesz egy nagy levegőt. Az 1 hónapban nálunk többször előfordult, de mindig mire odarohantunk hozzá, már épp sóhajtott egy nagyot. Teljesen normális, ne aggódj, ezért van a légzésfigyelő!
2012. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is sűrűn előfordult az első 2 hétben. Nekünk rosszul volt beállítva az érzékenység. Átállítottuk a gyári ajánlásra - onnantól kezdve tökéletesen működik.
2012. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3. válaszolóval értek egyet. Nekünk is sokszor sípolt az elején. Még nagyon pici a baba és kicsi a súlya. A barátnőm aki kölcsön adta figyelmeztetett is erre hogy az elején jelezni fog párszor mert még nem érzékeli tökéletesen. Majd ha 4-5 kg lesz már nem lesz gond. Igaza volt. Azóta nem sípolt.
2012. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!