Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos babám nem eszik...

8 hónapos babám nem eszik mást csak anyatejet!?

Figyelt kérdés
Már 5 hónapos korától hozzátáplálással probálkozom, nemsok sikerrel de legalább 1 nap 100 ml fözeléket vagy tejpépet megevett.3 hete beteg volt, diétaként csak anyatejet kapott azóta maximum 2 kiskanál kaját eszik meg.Összeszoritja a száját, ha mégis sikerül nevetés közben becsempészni akkor kiköpi.Cicit azt mindig elfogadja, elégis neki mert nem sír, hogy éhes. Demár örülnék neki ha sikerülne legalább 1 étkezést kiváltani.Gondolkodtam azonis, hogy nem adok neki cicit csak reggel és este, így muszáj lenne valamit ennie.

2012. aug. 8. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha már egyszer elfogadta, el is fogja utána is. Ne aggódj, és semmiépp ne vedd el tőle szerintem a szopit. Ha nem kéri a kanalast, nem kéri. Én sem csináltam és csinálnék belőle most sem ügyet 3 gyerek után. El fog kezdeni enni, lehet még a betegséget sem heverte ki teljesen. Próbáld minden nap, akár többször is kínálni mással, ha nem megy, add a cicit és kész. Esetleg neki már adhatsz a kezébe babakekszet, hátha azt jobban elfogadja mint a kanalat.
2012. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Ne aggódj, majd eszik. Az én lányom sem fogadott el semmit 2 éves koráig, aztán csak zöldségfélét evett, és végül rákapott a húsra is. Viszont mai napig nem nagyon eszik tejterméket gondolok itt elsősorban a tejre, de ez is javuló tendenciát mutat. Ha jól fejlődik, akkor én hagynám a cicit neki.

2012. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy hagyd meg a szoptatást és ne kanállal add a kóstolnivalót, hanem darabosan. Párolt zöldságeket, puha húskockát...(BLW= baby led weaning "módszerrel"). Így neki izgalmasabb, felfedezéssel együtt járó tapasztalatszerzés, nem párosul a szilárd evés a "kanalas terror" ral:).

Az én kislányommal hasonlóan jártunk, fél üvegnyi kaját megevett, aztán jött a háromnapos láz, ugyanígy elutasította a kanalat. Szerintem simán lehet, hogy a kis fejükben a roszzullét összekapcsolódik a kanalas etetéssel, ezért utasítják el.

Nekünk a BLW lett a megoldás, gyönyörűen elkezdett eszegetni, minden újdonság érdekelte, aztán szépen lassan visszatért a kanalazás is a fűzelékek, levesek miatt, másfél éves kora óta egyedül eszik kanállal. EZt persze nem dicsekvésként írtam, hanem azért, hogy tudd, nincs veszve semmi, nem jelent hátrányt ha nem kanállal, hanem kézzel veszi magához az első szilárd adagokat.

2012. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget, megpróbálom a BLW módszert hátha többet eszik.Ha már egy falattal többet sikerül lenyelnie , már nagyon örülnék:)
2012. aug. 9. 10:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy lehetséges a betegséggel összeköti ,ahogy a gyogyszert adtam neki beleeröltettem, pedig nem akarta kinyitni a száját.De muszáj volt...
2012. aug. 9. 10:10
 6/6 anonim ***** válasza:
elso vagyok.en is jartam hasonloan,marmint hogy azt hittek gyogyszert adok, es a kanalat eleve elutasitottak. Kovetkezo betegsegnel minden gyogyszert a nurofen adagolojabol adtam,konnyebb is volt beadni, es nem kapcsoltak a kanalat a gyogyszerhez.
2012. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!