Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem idegesít, hogy...

Titeket nem idegesít, hogy manapság 6 hónapos korig kizárólag anyatejet szokás adni?

Figyelt kérdés
Miért kell addig várni az almával/gyümikkel? Szerintem egy kis plusz vitamin egyáltalán nem árt. Én 3,5 hós kora óta adok a babámnak almát!
2012. jún. 17. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Hajrá!

Minket nem idegesít.

2012. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Engem nem idegesített hogy 6 hónapot várni kell a hozzátáplálással.

Inkább az zavart, hogy az alig 2-3 hónapos gyereket anyukám és anyósom mindenféle kajával akarta etetni.

2012. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván tápszeresek vagytok...

Képzeld, én is ki fogom várni a 6hónapot. Hogy miért? Mert én így látom jónak!

2012. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Erre gondolva nem ideges leszek, hanem tiszta szívvel, amúgy pozitívan irigykedem. :) Bár lett volna tejem! Még így is vártam 5 hós korig hozzátápival.


Amúgy tedd azt, amit jónak látsz, de fogadd el, hogy más édesanyák is pontosan azt tesznek, amit jónak látnak.

2012. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki máshogy látja ezt a témát, és vigyázz mert valaki szélsőségesen ragaszkodik ahhoz az állásponthoz hogy egy életre elszúrod a gyereked ha fél éves koráig nem kizárólag szoptatod:)

Én kisfiam 1,5 éves koráig szopizott, de 4 hónaposan már adtam neki gyümölcsöt,mert így láttam jónak.

Mai napig minden rendben az étkezéssel, egy mindenevő gyümölcsökért zöldségekért rajongó 20 hónapos kisfiú.Nyilván egyéni dolog ez az evés, de én soha nem vettem annyira szigorúan a hozzátáplálást, 10 hónapos korától már azt eszi amit mi, a zöldségesnél az áfonyától kezdve az uborkáig még nagyon sok gyümölcsöt zöldséget felismer és szereti is őket.

Következő babával is így fogom csinálni ha minden jól megy és ő is nyitott lesz rá:)

2012. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Engem speciel nem idegesít,pedig én is hamar elkezdtem a hozzátáplálást.

A lányomon meglátszik,hogy miként volt/van etetve,nem kövér hanem a korának megfelelően,jó combjai,husis izmos,jól fejlett gyermek.Nem mondom,hogy a vele egykorúak nem jól fejlettek,csak némelyikükön meglátszik a kaja megvonás.A szomszéd fia szegény olyan kis vékony lábai vannak és esik össze,az arca is olyan kis vékonyka.Pedig egyidősek és még a kisfiú nagyobb súllyal is született.A táplálásuk a különböző.Lehet ezt genetikára is fogni,de akkor is a Kisfiú javára kéne legyen az egész.

Valószínűleg azt fogják sokan mondani,hogy nincs igazam,lehet,de amíg engem nem szólnak és ítélnek meg azért mert a legjobb meglátásom szerint cselekszem,addig azt sem bánom igazán,ha kisiskolásként még cicin lógnak és a pelenkát is nemrég hagyták el.

2012. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Engem ez sosem idegesített. 4 hónaposan hozzátápláltam, 2 hetes kora óta meg tápszeres volt. Mindenkinek akivel találkoztam az volt az első kérdése, hogy van e tejem...

Sosem érdekelt, hogy mások mit gondolnak.

2012. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

idegesít? miért idegesítene? irigykedem inkább :)

én nagyon allergiás vagyok, ezért orvosi felügyelet kellett hozzátáplálnom a babámat, szigorú utasításokat betartva. 4,5 hónaposan kellet kezdenünk pedig anyatejes volt :(


mondjuk én azt nem értem mikor anyuka annyira türelmetlen, hogy kockáztatja a babája egészségét, én sajnos tudom milyen az ételre allergiásnak lenni, nem értem mi múlna pár hét türelmen.

pl. a te esetedben...

2012. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem idegesít, inkább az ha pl azért néznek felelőtlen anyának mert 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást. Mondjuk nekem nem az volt a célom hogy kiváltsak egy étkezést, csak kóstoltattam vele az ízeket, meg a glutént vezettem be (mert ez az ajánlás) 5 hónapos korában, és mégis leszólnak emiatt. Na ez idegesít!
2012. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem, én tökre örültem, akkor az volt az életünk rendje. Kislányom boldogan szopizott, nekem se kellett semmivel pepecselni, tudtam, hogy jót kap, látszott rajta, hogy hogy husisodik, és valahol büszke is voltam, hogy mindezt az én tejemtől. Mindenki úgy csinálja, ahogy jól esik. Mivel nekem volt elegendő tejem, sietni meg nem siettem sehova, nekünk így volt jó.


Nyilván nem csak a plusz vitaminról van szó, hanem arról, hogy mennyi idő kell egy új szervezetnek, amíg a kinti élethez adaptálódik, mikorra alakul ki az emésztőrendszere úgy, hogy ne fájjon a hasa, stb. Most azt tartják a legoptimálisabbnak, ha a baba az anyatejjel találkozik élete első 6 hónapjában, majd mikor addigra már fogytán vannak az addig felhalmozott tartalékok, szépen fokozatosan hozzászoktassuk a többi ételhez. De ez ajánlás, nem pedig kötelezően betartandó előírás.

2012. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!