Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Cak mi bénázunk ennyit a...

Cak mi bénázunk ennyit a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés
A babám anyatejes, 5 hónapos a héten. Már egy ideje próbálom a kóstoltatást de annyira rá tart a cicire, hogy egyedül a sárgarépa pürét eszi meg. A védőnő tanácsára el kellene kezdeni a hozzátáplálást mert az éjszakai sok szopitol már teljesen ki vagyok merülve. De tejem is van rengeteg végül is. Annyira tanácstalan vagyok, hogy hogyan csináljam. Ma is próbálkoztam a barackkal de több jön ki mint be. Ti , hogyan kezdtétek el?

2012. aug. 14. 14:20
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
" Csak" Akart lenni.
2012. aug. 14. 14:21
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Ha van bőven tejed, én annyira nem erőltetném még a hozzátáplálást, ha a babám ennyire nem akarja. Várnák még 1-2 hónapot.
2012. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Tőlem nem vagy bénább az én fiam még a száját se nyitja ki úgy kell elterelni a figyelmét és egy 2 kanál lecsúszik véletlenül de minden tiszta dzsuva. A barátnőm fele ekkora gyereke meg csak szlopálja be az alma barack stb babaételeket.
2012. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
Ráérsz még bőven:) Ha elég neki a tejed akkor semmi gond
2012. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

lassan, ki se nyitotta a szajat eleinte,6 hos volt akkor, mondjuk most se nagyon akar enni pedig mar 9 honapos

en a helyedben nem eroltetnem, nekem egyre tobbet kel ejjelente, hiaba van mar 4 etkezesunk kivaltva, lehet inkabb a fogak zavarjak, vagy mozgasfejlodes, vagy a joég tudja mi

meg kell meg tanulniuk nyelni, a kanal is idegen nekik, teljesen normalis hogy egyszeruen kifolyik a szajukbol

addig meg sok ido fog eltelni amire ugymond rendesen fog enni

2012. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
van bőven tejem, csak ezaz, hogy más babája csak ugy gyüri befelé a finom falatokat az enyém meg azt csinálja mintha mérget tennék a szájába. meg attol félek, hogy később még nehezebb lesz.
2012. aug. 14. 14:30
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
ha még csak 5hónapos,és még tejed is van bőven,akkor nem is értem miért kellene ennyire hozzátáplálni már. szerintem egyelőre elég ha csak kóstoltatsz és rábizod a babára,hogy mennyit fogad el! ált.-ban tízórai és uzsonna körül szokták elkezdeni,és kezdettben ha 1-2 kávéskanálnyit megeszik az is jó! és én mindig szopi előtt kostoltattam,mert utána már semmennyit sem volt hajlandó enni
2012. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én sem erőltetném, ha a baba ennyire nem akarja.

De ha te szeretnéd, akkor első körben nagyon sok türelem kell és kitartás.

Kínálgatod, kínálgatod, majd egyszer csak elfogadja.

Ez egyes babáknál napokat, míg másoknál hónapokat vesz igénybe.


Én úgy kezdtem el, hogy először Sinlacot adtam a lányomnak (de nem is volt elég tejem). Majd a Sinlachoz vagy tápszerhez tettem egy kis almalevet, így viszonylag könnyen elfogadta.

Ha van elég anyatejed, akkor ahhoz is keverheted a gyümölcsöket, hátha úgy jobban ízlene neki.

De semmiképpen se erőltesd. Ha nem kell neki, akkor próbálkozz vele később. Lehet pár hét múlva könnyebben megy majd.

2012. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hónapos kora után kapott tejpépet, gyümölcsöt, bébikaját! Volt hogy a falatokat tartogatta a s nem akarta lenyelni, csak ha már annyi volt a szájában, hogy nem bírta tartani. Aztán a rágással is volt probléma,most 23 hónapos, kb fél éve mindent eszik, és mindent szeret is, nincs vele gond!
2012. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Azt sem tudom egyenlőre mi az a sinlac.?

Köszönöm a válaszokat! Akkor végül is még nem rontottam el a dolgot, mert csak kóstoltagatok. Még kiváltani az étkezéseket nem is igazán tudom, mert akkor meg a cicim fog szétdurranni. Jó sokáig fog tartani ez az időszak ugy látom.

2012. aug. 14. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!