Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatos...

Hozzátáplálással kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Mikor lehet glutén tartalmú ételeket adni és miket/hogyan?

Tejtermékkel ugyanezek a kérdések?

Lassan 6 hónapos anyatejes,de (védőnő tanácsára) 4 hónapos kora után elkezdtük a kóstoltatást.Ha olyat kap amit szeret akkor kihagyja a szopit annyit eszik belőle :)


2012. máj. 24. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Glutént bevezetheted: kétnaponta egy háztartási keksz, mi DETKI stop cukor félét vettünk. Aztán később már kaphat babáknak való gabonapelyhet, 8 hónaposan joghurtot, sajtot.
2012. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Avery ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, a legújabb rendelet szerint minél előbb kellene adni a glutént (6 hó), de ő még a régi elvekhez ragaszkodik, és várjunk legalább 8 hóig. 8 hónapos a gyerekem, most kezdte el kapni. Keksz formájában.

Sajtot 7 hónapos kora óta adhatok, csak kemény sajtot picire reszelve: Pannónia, Trappista, Ementáli (bár a trappista félkemény azt hiszem), 8 hótól kaphat majd lassan joghurtot.

Gratula, hogy jó evő ;)

2012. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A glutént kezd el bevezetni, azért ez az ajánlás mert minél később vezetik be a glutént, annál gyakrabban alakult ki rá allergia!
2012. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, mehet a glutén, babakeksz és gabonapehely, aztán pici túró, joghurt, sajt, ezeket én 7 hónap utána adtam. A kekeszet beteheted gyümölcspürébe. Adhatsz kiflivéget is csak úgy rágcsálni, de főleg ha a szabadban vagytok, mert benn elég nagy rumlit csinál belőle az én picim, örül neki és tapsikol a kiflivel, szórja stb, aztán rákeni a székre nagyon ügyesen :) Jó étvágyat!
2012. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!