Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisfiam 5,5 hónapos. Nagy...

Kisfiam 5,5 hónapos. Nagy érett baba, ezért az orvos tanácsára elkezdtem kóstoltatni. Ti folytatnátok?

Figyelt kérdés
Barackkal kezdtem. Első nap két kiskanálnyi, ma is próbáltam, ma 3 kiskanálnyit. Szegény gyerek fintorog csak nagyokat. Forgatja a szájában, kiköpi egy részét, másikat nagy nehezen lenyeli. Ti babátok is így fogadta az első falatokat? Én úgy gondolom, hogy nem erőltetném ezt a dolgot és visszatérek a dologra egy hét múlva, mert nem hajt a tatár. Ja, kizárólag anyatejes baba.

2012. szept. 3. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
nem kell leállni,csak a barackot hanyagold
2012. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mindenképpen pont most lesznek finomabbnál finomabb és vitanin dúsabb gyümölcsök !

nem baj ha kiköpi ,ismerkedik ,adj neki időt,kóstoltasd mindennap

ha ismerős lesz neki az íz , eszik is belőle

2012. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

ha 2 hónapig vársz is ez lesz. nagyon erős a szopizó reflexe, ezért eszi így, még csak szopogatni próbálja, nehéz neki a kanálról leenni. viszont pont ez a reflex leépülése miatt mondják, hogy 6 hónapos korig el kell kezdeni a kanalazást, mert utána sokkal nehezebb lesz.

én a helyedben nem állnék le, csak mondjuk mással próbálkoznék, ha valami jobban ízlene neki, lehet könnyebben rájönne a helyes módszerre :)

2012. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Akkor nem hagyom abba. Tényleg nagy cici rajongó a babám. Amúgy a kanál után már nyúlna, de mondjuk minden után nyúl, és az a célja, hogy betömje a szájába.:)
2012. szept. 3. 15:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is 5,5 hónapos és rengeteg tejem van. Az én babámmal már 3,5 hónaposan elkezdtük a kóstoltatást. Az elején nagyon fintogott mindenre és a barack most sem tartozik a kedvencei közé. Sőtt tiszta foltos lett töle az arca. Mostmár nem is adom neki mert a bébideszerttöl is így jártunk. De ma már husit is evett. Az enyém is nagy baba és a dokinő mondta, hogy kezdjük el szépen lassan mert nem lesz elég neki az anyatej. Meg már enne is mást én ugy látom rajta. Kiváncsiskodik nagyon.
2012. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne hagyd abba, eleinte a mienk sem szerette a barackot, a banán volt az első, amit szeretett. Próbáld a banánt kóstoltatni, és ha az ízlik neki, jöhet az alma, barack, sütőtökpép. (Második kedvenc nekünk a sütőtök volt.)

Csak a banánnal óvatosan, mert székrekedést okoz.

2012. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Banánról azt hallottam, hogy nem jó elsőként kezdeni vele a kóstoltatást. Holnap az almát próbálom, aztán a sütőtököt. 3,5 hós babánál, mindegy mekkora, főleg, ha anyatejes én indokolatlannak találom elkezdeni a kóstoltatást, de ezzel nem bántani akarlak kedves válaszoló. Te így gondoltad jónak, én meg nem csináltam volna. 5,5 hósan is nehezen álltam neki, mert én ragaszkodtam volna a hat hós korhoz, de tényleg érett, nagy baba, 8 kiló, úgyhogy már ideje. Köszönöm a válaszokat! Mindenki kapott zöld kezet.
2012. szept. 3. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Nagyon sokáig mi is csak tényleg kóstolgattunk! csak nagyon pici almalevet meg baracklevet kapott csak. Épphogy egy kiskanálnyit. Csak mert nagyon kiváncsiskodott a drágám. Mire betöltötte az 5 hónapot addigra jutottunk a gyümölcspürékig. Mostmár az ebédet kiváltottuk de tízórai gyümölcs után még kéri a cicit. (Nálunk azért kelett egyébként mert a dokinő szerint így abbahagyja az éjszakai háromszori evést. Már nagyon ki voltam merülve.Egyébként nem tanácsolta volna ő sem.) Az én babám 8,5 kiló.
2012. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na lányok! Az almalé ízlik neki! Csak úgy tátotta érte a kis száját! Úgy örülök!:) Köszi még egyszer az ötleteket!
2012. szept. 4. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!