Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan, mikor lehet elkezdeni...

Hogyan, mikor lehet elkezdeni a pici hozzátáplálását?

Figyelt kérdés

Azt tudom, legalábbis úgy olvastam, hogy almával, krumplival lehet kezdeni ill. sárgarépával. Először csak pár falatot egy alkalommal mondjuk ebédhez. És jól gondolom, hogy mindezt szopi után? De honnan tudod, hogy mennyit szopizzon, hogy még nem legyen tele, de azzal a pár falattal jól lakjon?

Ja meg azt is olvastam, hogy de. vagy délben kell először próbálkozni, hogy ha érzékeny rá akkor ne éjszakára jöjjön ki.

Szívesen várom a tapasztalatokat!!!!



2012. szept. 12. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én fél éves korában kezdtem a kóstoltatást. Almával, délelőtt szopi előtt. Aztán kb 1hónap után kezdtem a hozzátáplálást. Először a tízórait, aztán uzsit, ebédet, reggelit, vacsorát váltottam ki. Szopi előtt adtam neki annyit, amennyit enni akart, aztán arra rácicizett. Kb 1hét után már nem kérte a cicit (csak ha szomjas volt) Olyan 11hósan adtam neki vizet pohárból a kaja után és utána cici, ha kérte, ha nem kérte, akkor nem kapott cicit.
2012. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szopi előtt egyszerűbb szerintem elkezdeni. Én az őszibarack levével kezdtem, de lehet almával is, pár kanállal. Imádta. Másnap már pár kanál pürét adtam neki, utána persze ment a tejcsi. Mármadnap, mivel nem okozott semmi gondot neki, már megevett egy egész adagot belőle, szóval mi nagyon hamar haladtunk a hozzátáplálás ezen részével, a gyümölcsöt nagyon szerette, a zöldségekkel már trükközni kellett...
2012. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem tápszeres babával kicsit egyszerűbb volt a dolgom, szívesen vette az új ízeket. Almalével kezdtük. Ezt a tápszer előtt adtam neki. Aztán legközelebb almapépet kapott. Amikor megszokta az ízét, akkor banánnal kevertük össze az almapépet. Úgy is bejött neki. Aztán szép fokozatosan elhagytunk egy tápszeres etetést, és helyette gyümölcspépet ettünk. Aztán amikor ezt megszokta, akkor jött a krumpli egy kis tápszerrel/anyatejjel keverve, pürésítve. A krumplihoz aztán bármilyen párolt zöldséget hozzá lehet turmixolni. A sárgarépa krumplival tipikus hozzátápláló étel, általában be is jön a babáknak. Eleinte csak néhány kanállal, vagy amennyivel elfogad, aztán később lehet növelni az adagot. Végül jóllakik ezzel, és egy szopi már ki is hagyható. Nálunk reggel hatkor van egy tápszeres etetés cumisüvegből, tízkor úgyszintén, aztán 14 órakor főzött ebéd (zöldség, husi, stb), 17 órakor gyümölcspép (esetleg egy babapiskóta), majd 20 órakor tápszer, utána alvás reggel hatig.
2012. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kóstoltatás simán mehet szopi előtt (inkább tízórai környékén), hisz' az csak 2-3 kanál - a mi esetünkben almalé volt.

Azért tízórai környéke legyen az első, mert ezt az étkezést érdemes először kiváltani. Ne az ebéddel kezd! :)


A "mikor?"-ra én azt szoktam mondani, hogy ha a baba már érdeklődik az evés iránt, miközben ti esztek.

2012. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi kb 3 hónaposan kezdtük, fehér húsú őszibarack levével. Kifacsartam a kezemmel, majd leszűrtem, pár kanállal kapott pár napig. Aztán már reszeltem nagyon apró reszelőn. Aztán szőlő, alma ilyesmi jöhet
2012. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én két étkezés között adtam a pár kanálnyi kóstolást. aztán mikor már több akkor a tej előtt.
2012. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!