Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem javasolják diéta...

Miért nem javasolják diéta alatt a tejtermékeket és a tejet?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a sajtokal az a baj, hogy zsírosak, de beleszámolva mi a gond a tejtermékekkel?
2011. nov. 10. 16:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj velük!

Csak mostanában nagyon divatos mindenféle ostobaságot kitalálni és ráhúzni mindenre ami egészségtelen és káros.

2011. nov. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg épphogy a diétát nem javasolják. Egészséges táplálkozás az, ami javallott, és ott nincs ilyen megkötés.
2011. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szerintem meg kur.vára mindegy hogy nevezzük. Diéta nem egyenlő fogyókúra. Valamilyen inzulinreakcióról beszélnek, akik nem javasolnák, ez érdekelne pontosan, kötekedni nem kell idejönni. Nem anorexiás tinédzser vagyok, meg nem is 90 naposozó ostoba. Ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, akkor tisztelj meg légyszíves azzal, hogy nem válaszolsz.
2011. nov. 10. 17:04
 4/25 anonim ***** válasza:

Diéta alatt?? Én nem hallottam még ilyet, hogy diéta alatt tejtermékeket ne fogyasszunk.. Vannak különböző életmód-fajták, amit bizonyos eredetű ételeket nélkülöznek, de a a diéta nem ilyen.. lehet enni light sajtot, esetenként mozzarellát,ricottát, ajánlott fogyasztani túrót, kefírt, joghurtot,... ???

De lehet, hogy én vagyok tájékozatlan..:)

2011. nov. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kb. ezt kerestem, de megoldom egyedül is... Köszi

[link]

2011. nov. 10. 17:06
 6/25 anonim ***** válasza:

"Egy tanulmány szerint az is kiderült, hogy a vércukorszint-emelő képesség mellett van egy másik fontos tényező mégpedig az, hogy az adott élelmiszer mekkora inzulinelválasztást indukál. Ha pl. egy étel elfogyasztása a szervezetet sok inzulin termelésre készteti, a vércukorszint alacsonyabb lehet, -vagyis ennek örülünk de valójában ezt nagyon sok inzulintermelődés alapján értük el., ez pedig nagyon nem jó."


idézet Izmaeltől. a témával foglalkozó cikkeket egyébként meg lehet találni a neten, magam is foglalkoztam vele ma.

ebben a témába jön be a tej és a tejtermékek. nem csak az egyszerű szénhidrátok terhelik meg a szervezet vércukor szabályozó rendszerét, hanem egyéb élelmiszerek is nagyfokú inzulin termelést váltanak ki, ami hosszú távon valóban nem tekinthető jónak (amennyiben a cukorbetegség sem tekinthető jónak).

2011. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
köszi a cikket.
2011. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%
Mellesleg alapból nem egészséges ezek a bolti tejek, főleg, hogy egy felnőtt ember szervezete meg se tudja emészteni. És ez nem csak egy ilyen bolondság, tudományos tény. Keressetek rá a neten. (Valami olyasmi, hogy igazság a tejről)
2011. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A tejtermékeket nem csak diéta alatt nem javasolt, hanem egyáltalán nem.

Talán sikerül összefoglalnom:

Általánosan elterjedt tévhit, hogy a tej: élet/erő/egészség. A szervezet számára szükséges kalciumot tartalmazza, ezzel h.ülyítik a reklámok az édesanyákat is (kinder tejszelet...), sőt még tovább mennek lévén egy ismert márka, amely a csontritkulás megoldásaként ajánlja a tejet. Ami szomorú,hogy ha ez tényleg igaz lenne, akkor az országunkban NEM szenvedne annyi ember a néma járványtól, a csontritkulástó.

A koncentrált tejtemékek (túró, sajt...) magas fehérjetartalma kalciumot von ki a szervezet fő mészraktáraiból. A kalcium foszfor arány nem optimális ill. a vas, cink, magnézium mennyisége sem kedvező a kalciumbeépüléshez. A tej speciális felszívódása, emésztése megnövelheti egyes vitaminok (A, B12) és egyéb ásványok szükségletét is.

A második mumus a laktóz: azaz tejcukor. Az emberi szervezet a kor előrehaladtával egyre nehezebben tudja lebontani. Rendszeres bevitele kellemetlen bélrendszeri tüneteket, vaalmint a degeneratív elváltozások esélyét a többszörösére emeli.

A harmadik mumus a GI: amitkedves Aczél már említett.


Remélem, sikerült érhetően válaszolnom.:)

A tej a kisboci táplálására van!

2011. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

17:27

a "bolti tej" homogénezett és beállított zsírtartalmú, hőkezelt tej. semmivel sem problémásabb, mint a még tőgymeleg tejci.


a magas tejfogyasztás szerintem még a háborúból maradt vissza, amikor is tényleg nem nagyon volt jobb fehérje és tápanyag forrás. nem volt minden ember számára elég vágóállat, és egyéb élelmiszerből sem volt széles választék. manapság, amikor sokféle élelmiszer hozzáférhető megfizethető áron, a tej már koránt sem olyan pótolhatatlan élelmiszer, és ideje foglalkozni a kedvezőtlen hatásaival.

2011. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!