Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvási gondok! 13 hónapos...

Betta55 kérdése:

Alvási gondok! 13 hónapos kisfiam már egy hete nem akar aludni a kiságyában miután egyszer megébred?

Figyelt kérdés
A karomban elalszik le akarom tenni az ágyába és már feszíti is ki magát, felébred és sír! Eddig nem volt ilyen gond. Altatni ringatva alszik el, egyedül nem tud. Próbáltam a sírni hagyást és a betesz-kivesz módszert, a megbeszélni vele módszert egyik sem vált be! Volt valaki hasonló helyzetben? Az sem jó neki, ha magam mellé veszem, úgyis sír! Hogyan tanítsam meg egyedül elaludni?
2012. okt. 4. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ringatod, nem a karodban altatod el, hanem beteszed az ágyába és otthagyod. Akkor, is ha sír. A betesz-kivesz módszer a legrosszabb. Néhány nap alatt megszokja, hogy egyedül aludjon el.
2012. okt. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Más módszer nincsen?Annyira sírt tegnapelőtt ettől,hogy már összehányta magát.Pedig kb.15 percet sírt magában.
2012. okt. 4. 08:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a visszamegyek és megsimizem módszert választottam. Este magától alszik el, délután is, délelőtt időnként ki kell még venni pár percre.

Én azt mondanám neked, hogy 1 éves gyerekkel már lehet egy picit következetesebbnek lenni, nem lesz tőle semmi baja. Az rosszabb, ha ő veszi át az irányítást.

Alakítsatok ki egy elalvási szertartást, ami mindig ugyanúgy történik az alvási időpontok pedig lehetőleg legyenek hasonló időben.

Az elején leteszed, sír pár percet, visszamész simized a hátát, kimész, sír, visszamész simi. Egyre több időt hagysz ki a visszamenések között. Szépen meg fog tanulni elaludni.

2012. okt. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És nagyon fontos, hogy következetes legyél vele, mert, ha látja, hogy bizonytalan vagy, akkor nem fog elaludni.
2012. okt. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!Próbálok határozott lenni,de olyan keservesen tud sírni.Az alvások mindig ugynakkor vannak 30 perc különbség persze történhet.Este mindig ugynaz a forgatókönyv.Este nincs gond,mert bealszik a tápszeren,de éjjel az valami katasztrófa.
2012. okt. 4. 11:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha megtanul magától elaludni úgy, hogy éber állapotban teszed még be az ágyába, akkor éjjel is vissza fog tudni aludni, ha felébredt.

Jó lett volna, ha már egy picit korábban elkezditek ezt, de még nem késő most sem. Előző voltam.

(tehát mindig éberen kell letenni, hogy az ágyban aludjon el, ne rajtad)

2012. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is a helyzet, csak nem kellett ringatni, elég volt kézben tartani. Éjjel ugyanaz, amit leírtál. Már teljesen ki voltam a fáradtságtól. Aztán vettünk egy leesésgátlós ágyat, megvan a rituáléja, oda mellé bújok egy kicsit, és alszik is. Nem működött a leteszem, simi és alszik módszer. Nem bírtam hallgatni, ahogy ordít. Úgyhogy most melléfekszem, elalszik 5 perc alatt, jövök ki. Éjjel sokszor meg sem ébred, vagy ha igen, akkor ott elég egy simi, vagy puszi és alszik tovább.

Bocs, hogy nem tudtam olyan egyedül elalvós módszert mondani, csak azért írtam ezt le, mert én is megvívtam magammal ezt a harcot, és már úgy vagyok vele, hogy ha neki az kell, hogy érezze egy picit a közelségem, hát nem sajnálom tőle. Nekem is jól esik, ha látom, mennyire békésen alszik el. Nappal is odabújik sokszor, csak úgy, szeretetből. Sokszor eszembe is jut, hogy fogom én még üldözni egy ölelésért:)

2012. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is most vagyunk 13 hónaposak és pont ugyanez a helyzet. Tápszeren elalszik és utána éjjel felriad és sír, jobbik esetben elkezd gagyarászni és kuncogni a kiságyban. Nálunk is csak kézben aludna vissza, de baromi fáradtak vagyunk, úgyhogy most azt csináljuk pár hete, hogy betesszük magunk közé a nagy ágyba. Az első pár éjszaka nagyon éberen aludtunk, de most már megszoktuk. Köztünk 1 órán belül elalszik és vissza lehet tenni a kiságyba…bár van, hogy reggel arra kelünk, hogy elfelejtettük visszatenni :-D Biztos nem ez a legjobb módszer, mondják sokan, hogy megszokja. Meglátjuk, mindenesetre most ez vált be és így nyugodtabbak az éjszakáink. Gondolom megint valamilyen fejlődési ugrás miatt van ez az egész és magától rendeződni fog. Nem kell rágörcsölni, mi már egész lazán fogjuk ezt fel 
2012. okt. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nàlunk a fogzás okozta.ùjra alszik szépen.köszönöm a vàlaszokat.
2012. okt. 18. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!