Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tapasztalt anyukák! Válaszolná...

Tapasztalt anyukák! Válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kisfiam.

A doki javaslatára az uzsit kezdtük el kiváltani.

Eddig répát, krumplit, sütőtököt, almát, barackot és céklát kapott (de a cékla nem kellett neki, fintorgott rá).

Amikor s.tököt, almát és répát kap, akkor azokból megeszik annyit, hogy nem kell utána tápszert adnom neki. Viszont, ha keverek hozzá krumplit, vagy barackot adok magában, vagy almával keverve, akkor pótolnom kell, mert 120-nál többet nem hajlandó enni ezekből. S.tökből, almából magában megeszik 160-at is akár, de ha van benne krumpli, akkor előfordult, hogy már 80-nál köpködte ki és tápszert akart.

Most akkor, hogy a fenében váltsam ki az uzsit, ha ennyire rapszodikusan eszik?

A másik, hogy a doki szerint kezdjük el kiváltani az ebédet. Na, de hogyan, ha még az uzsit se tudtuk? Vagy ez nálatok is így ment?

Ráadásul többen mondták, hogy jobb lett volna először a tízórait kiváltani, ez igaz?

Ti tejpépet mikor adtatok először, melyik étkezésre és mennyit? A doki szerint ebédre adjam.

Bocsi a sok kérdésért, de hát kezdő vagyok...:)



2012. okt. 8. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Oven sztem is a tízórait kell először kiváltani,mert ha fáj a pocija tőle akkor ne éjszaka legyen baj. 3 gyerekesként én már lazábban veszem ezt a témát is. Rábíznám a kicsire mennyi esik neki jól és folyamatos kinálás mellett adnám az anyatejet vagy tápszert is.
2012. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szóval az első szó IGEN... Telefonról írok és megviccelt a szótár...
2012. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tápis a lányom, négy hótól kezdtük a hozzátáplálást. Először az ebéddel, krumpli-répa, alma-krumpli,banán-krumpli, cékla krumpli ,brokkoli-rizs és csirkemell főve-krumplival és minden variációban. Eleinte alig evett meg pár kanállal, utána kapta a tápot, hat hósan evett meg kb 100-at belőle utána még mindig pici táp, kb 50, most töltötte be a hét hót és most eszik meg 200-at belőle. most már nem kap utána tápot csak vizet és így elég.az uzsit kezdtük kiváltani öt hósan, egyik nap tejpépet, másik nap gyümölcsöt, utána víz, vagy gyümilé, répalé, e mellé már nem adtam tápot neki, eltelítette pedig nem evett sokat, szintén csak annyit mint az ebédből. Most kezdjük a nyolc hót, most már néha vacsira is kap fürdés előtt egy kis tejpépet, és utána fürcsi kis hancúrozás és tápi amennyit kér, ilyenkor már csak kb 120 körül eszik meg, ez este fél nyolckor van és utána reggel hatig durmol.Mi ezeket esszük kb, hátha ad egy kis ötletet.

Ebéd:cékla-krumpli

répa-krumli, főtt csirkemell

brokkoli,répa, csirkemell

rizs-banán(rizs is turmixolva)

rizs-gyümivel(alma, banán, barack)

rizs-répa-hús

krumpli-spenót vagy sóska-hús

tökfőzelék(vízbe főzve és tápival turmixolva)

sütőtök minden mennyiségben:)

uzsi:

bolti banános-tejpép

rizses tejpép

alma, banán, áfonya, szilva ezeket vagy magába adom vagy natúr tejpéphez keverem , nagyon szereti

ezeket már öt hótól adom.Hat hótol pedig az almába néha keverek egy kis darált kekszet.

Inni vizet iszik, sárgarépalevet, és friss gyümileveket néha.

Sóskát, céklát le szoktam fagyasztani, megfőzőm , turmixolom és jégkockatartóba fagyasztom, ha kell akkor csak előkapok egy-két kockát és dobom a turmixba a többihez.Csirkemellet megveszem, négy-öt pici kockát kiadagolok, zacsiba csomagolom , és berakom egy dobozba és úgy fagyózom, ha kell akkor azt is csak előkapom és főzöm(krumplival együtt szoktam megfőzni, 1 krumpli egy adag hús .Hú tuti valamit kihagytam de sebaj:) remélem nem gond, hogy ennyit írtam.Nekem a védőnő és doki is először az ebéd kiváltását javasolta majd utána az uzsit, vacsit és majd a végén a reggelit.Első gyereknél még más volt a sorrend.Hidd el ritka az a gyerek aki hozzátáplálás kezdetén megeszi azt az adagot amit a dokik elvárnak, a mi dokink és védőnőnk nem ilyen és azt mondták, a lényeg, hogy egyen valamennyit ha nincs meg az amit ilyen korban elvárnak akkor tápival egészítsük ki és majd beáll az ő kis ritmusára, adagjára.

2012. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én babám anyatejes 10 hónapos,mai napig van olyan hogy nem eszik meg nagy mennyiséget a kajájából,ilyenkor kér cicit és adok neki.Nem csinálok belőle tragédiát,van hogy nem hajlandó enni semmit csak cicit kér.Tízóraival kezdtem a kiváltást,most ott tartunk : reggel felkel cici,utána reggelizik velem vmit,nem eszik sokat,tízórai cici,ebéd vmi főzelék,vagy tészta ha olyanja van utána cici,uzsonna gyümi vagy az ami ebédre utána ha kér cici,később még eszik vmit és ha kér cici,fürdés után cici.Ennek ellenére szépen fejlődik 10 hónapos létére 10 kilós :)
2012. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne akarj ennyire görcsösen ragaszkodni a nagykönyvi elvárásokhoz, minden baba más és igazodni kell az igényeikhez.

Szerintem bőven elég 5 hónaposan egy étkezést kiváltani. Az én babám 7 és fél hónapos (szintén tápszeres) és még csak most kezdtük el kiváltani a második étkezést.

Türelem, nem kell elsietni, nem fog lemaradni semmiről.

Ha meg valamit nem akar megenni, vagy nem eszik belőle sokat nem kell erőltetni. Az sem tragédia, ha néha néha nem eszik rendesen és adnod kell neki tápszert is.

Tejpépet már adhatsz neki, azt valószínűleg simán megfogja enni. Keverhetsz hozzá gyümölcspürét is.

Az étkezések idejéhez sem kell feltétlenül ragaszkodni. Én pl a vacsorát váltottam ki először, mert a babám este a legnyugodtabb, ilyenkor eszik a legnormálisabban.

2012. okt. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!