Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hónapos kortól adhatóak...

Hány hónapos kortól adhatóak "normál" tejtermékek a babának?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt a krémtúrót,túrót,sajtot,joghurtot,tejbegríz,stb? Kisfiam 8 hónapos és a védőnőnk nem túl közlékeny hozzátáplálással kapcsolatban (első baba,így zéró tapasztalat).

Valamint a tejbegrízt hagyományos módon kell a babának elkészíteni,vagy valamilyen speciális tejből (nincs tejérzékenysége egyébként)?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 8. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyereknek 9 hós korától adtam:)
2012. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Jégtánc ***** válasza:
100%
túrót,puha sajtot,joghurtot már lehet 8 hónapos kortól,tejbegrízzel várj még.Tejet csak 1 éves kortól ajánlott adni.Legalábbis én addig várok vele.
2012. okt. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tejbegrízt azért kérdeztem,mert a Humana-nak van baba grízes desszertje és annak is 88% a tejtartalma és szintén 8 hónapos kortól ajánlják. A kisfiam meg imádja. Akkor ne adjam neki szerintetek? :S

2012. okt. 9. 06:20
 4/6 Jégtánc ***** válasza:
Azt szerintem adhatod nyugodtan.Csak még rendes tejből te ne csináld:)
2012. okt. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Ezek a bébidesszertek tele vannak cukorral, szénhidráttal. Azért ezt nem árt, ha tudod. Tejbegrízt én készítettem tápszerből úgy, hogy vízzel főztem össze a grízt, majd amikor langyos lett, hozzákevertem a tápszert.

Joghurt, sajt adható 8 hós kortól, ha a családban nem volt allergiás. A sima tehéntej igazából ráérne 2 éves kor után is.

2012. okt. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kémtúró helyett inkább rendes túrót vettem gyümölccsel kevertem 8 hónapos korától kapott,joghurtot is,sajtot már 7 hónaposan.Tejbegrízt 11 hónaposan kapott 1/3 felforralt házi tej 2/3 víz elosztásban, imádta 1 éves koráig nagyon kevés és csak higított tejet kapott tejbegríz formában szépen fokozatosan. 1 éves kora óta nem higítom a tejet,vagy házi tejet kap vagy 2,8%os bolti tejet,de nem tartósat.
2012. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!