Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia gyanús babánál...

Tejallergia gyanús babánál hogy kezdjük meg a tejtermékek adását? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

4 hónaposan voltunk gasztrón, pepti 2 tápszert írtak és tejmentes hozzátáplálást javasoltak.

A zárójelentésen az áll hogy 9 hónapos korában abban az esetben javasolják a terhelést ha fennáll még a fő tünet(sok bukás,ekcéma).Ezek már nem állnak fent,gondolom azért mert diétáztunk.

Beszéltem velük azt mondták hogy nem tartják szükségesnek a terhelést ha fontos illetve hogy a háziorvosommal egyeztessek a hozzátáplálás miatt.

Ez eddig okés, csak a háziorvos 3 hónap tejallergia gyanús tünetek mellett is csak majdnem könyörgésre adta a gaszto beutalót tehát vele nem igazán egyeztetnék...

Kezdjem el neki adni a korának megfelelő tejtermékek hozzátáplálását?Most 8 hónapos.Másnál ez hogy volt?


2012. jún. 21. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnál is négy hónaposan voltak tejallergiára utaló tünetek.Sinlacot és MIlupa Peptit kapott + anyatej.A hozzátáplálásnál kifejezetten figyeltem arra ne kapjon semmi tejeset még a szalámból vagy vajból is olyat kapott amiben nincs tej.19 hónaposan kapott először joghurtot majd amikor nem volt tünete tejet stb.Semmi baja most három éves.Szerintem ne adj neki semmi tejeset a tejallergiánál az a lényeg hogy minél később találkozzon a szervezet az allergiát okozó étellel hátha kinövi a gyerek .Én orvosi javaslatra csináltam így.Irass fel sinlacot pepti tápszert fedezi neki amit a tej bevitel adna.
2012. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!

Titeket visszahívtak terhelésre?Ha igen az milyen?Vagy ki írta fel a ovábbi peptit?Mert ugye most gasztrós ajánlásom van, de ha az nincs akkor a háziorvos?

2012. jún. 21. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam tejfehérje allergiás, így a húga is tejallergia gyanúsnak minősül, pedig semmi nem utal rá. A gyerekorvosunk és a védőnő is 1 éves kora után javasolja a savanyított tejtermékek adását. Addig semmit, pedig ő csak a háttere miatt "gyanús".

Egyébként a kisfiam már születésétől kezdve tejmentes diétán volt (vagyis én voltam, mivel szopott). Fél évesen próbálkoztunk egy tejpéppel, amitől allergiás rohamot kapott, de ilyen fiatalon nem mondják ki az allergiát. A roham után az szerepelt a zárónkon, hogy helytelen táplálás miatt volt a rosszullét, allergia nem igazolható. A mi gyerekdokink mégis olyan rendes volt, hogy felírta a Sinlacot, méghozzá 90%-os támogatással.

1 évesen terhelték meg, akkor már igazolt volt az allergia, amit sajnos azóta se nőtt ki (3,5 éves).

Szerintem 1 éves koráig várj! A gasztroenterológusok úgy is ezt ajánlják.

2012. jún. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És egy éves kora után, hogy kezdek neki?

Nem igazán értem miért nem akarják a kórházban terhelni?!

De okés ha nem akkor meg miért csak azt hajtogatják hogy egyeztessek a háziorvossal?!

2012. júl. 5. 00:15
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A kislányom most 11 hónapos, 1 hónap múlva kezdjük a tejtermékek bevezetését. Joghurttal, sajttal és túróval kezdünk, illetve, ha az orvos is beleegyezik átállunk HA-s tápszerről simára.
2012. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megint én. Szerintem a gasztrósok meg akarnak spórolni egy kört. Úgy gondolják, hogy próbálkozzál csak otthon, hátha kinőtte és felesleges a vizsgálat.
2012. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!