Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy-, másfél évesed normál...

Porcukormókus kérdése:

Egy-, másfél évesed normál esetben hányszor eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Mennyiszer kap tápot vagy tejitalt?

(normál eset alatt azt értem, amikor nincs kánikula)


2012. aug. 7. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Remélem nem csak tápot kap már. Egy egy éves gyerek már szinte mindent ehet. EGyébként 5ször, reggeli , tízórai, ebéd, uzsi és vacsi.
2012. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
A tízórai és uzsonna természetesen nem főtt kaja, hanem mondjuk gyümölcs, vagy egy joghurtban babapiskóta. Már nem elég neki a tejital!!
2012. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, a főétkezésekre gondoltamT

Persze, csak reggel este kap tápot, és próbálunk mellette 5xétkezni, de általában nem nagyon jön össze. Nincs valami nagy étvágya, ha rajta múlna, szerintem ellenne a napi kétszeri, max. háromszori étkezéssel.. Tényleg!

2012. aug. 7. 14:26
 4/11 A kérdező kommentje:

Úgylátom rosszul fogalmaztam: reggel, este tápot kap, plusz reggeli, tízórai, ebéd, uszi, vacsi. Legalábbis ez lenne a terv, de nem nagyon szokott megvalósulni. Még ha valami a fogára való is, akkor is le kell foglalni valamivel, különben mászna már ki az etetőszékből. Gondolom nem nagyon ér rá..

Egyébként 14hónapos kislányom van.

2012. aug. 7. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére jóevő volt a kislányom, csak most finnyás, de már jóval nagyobb. Hát, próbáld az ötszöri étkezést tartani akármilyen keveset is eszik. Akkor add azt, ami a fogára való egyelőre.
2012. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A napi két táp mellé nem kell 5szöri étkezés pluszban, elértettem. Ha reggel és este kap tápot, akkor emellé tízórai , ebéd és uzsonna kell.
2012. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És mikortól kéne táp helyett reggelit/vacsit kapnia? Lehet, hogy hülye kérdés, de ezzel nem vagyok tisztában.
2012. aug. 7. 14:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Az enyém most lesz 12 hónapos, a helyzet ugyanez, mint nálad. Ébredés után, este elalvás előtt 2 dl tápszer.

Én reggel még nem adok külön ételt, max. az enyémből csipeget 1-1 falatot, de ált. nem kéri. Tízóraira kap gyümölcsöt valami "sűrítő anyaggal" (keksz, babapiskóta), ebédre természetesen főzelék, uzsonna tejtermék, vacsora főzelék.

Ő sem eszik nagy adagokat, mostanában pedig azt is kínlódva. Vizet adok neki, biztos ami biztos, nehogy elrontsam még azt a kis étvágyát is, de folyamatosan mászik ki az etetőszékből, szinte állva etetem, miközben tartom. Most indult el pár hete, nem ér rá sem enni, sem inni.

Szóval normál esetben 4 evés és 2 tápszer.

2012. aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A lányom 17 hónapos. Kb 2 hónapja szokott rá arra, hogy reggelire csak tejet kér. Előtte reggelizett, és ivott rá mondjuk 1 deci tejet. Most meg megiszik 2-2,5 deci tejet, és rá egy fél órára eszik valamit.

Tizórai nincs, ebéd normál főtt étel, uzsonna valami könnyű, Vacsira megint rendes kaja. És lefekvés elott megiszik 3-3,5 deci tejet.

2012. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Másfél évesek, nálunk így van: reggeli olyan 8-1/2 9 körül, tízórai nincs, ebéd délben, uzsi 1/2 4-4 körül, vacsi 6 és 7 között. Lefekvés elött pedig még isznak olyan 2-2.5 dl tejet. (tehéntejet kapnak 1 éves koruk óta)
2012. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!