Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos tápszeres baba...

5 hónapos tápszeres baba hozzátáplálása? Hogyan folytassam? Mikor váltsunk ki újabb étkezést? Éjszakai alváshoz jó a tejpép?

Figyelt kérdés

4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. Evett idáig csak délelőttönként: Alma, barack, körte, almás-krumpli, sütőtök. Répát kiköpte. Az étkezésünk így néz ki:

07.00- tápszer

10.30- csak pépes étel- most a töknél járunk

14.00- tápszer

17.00- tápszer

20.30- tápszer (1x evett tejpépet,jobban aludt tőle)



2012. okt. 15. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem már nyugodtan mehet az ebéd vagy az uzsi kiváltása, mert egy étkezést már kiváltottatok!

Este jó a tejpép is, a védőnőm nekem javasolta, csak azért nem azt adok neki, mert a tejcsitől is átalussza az éjszakát, s akkor inkább már nem maszatolnék, etetgetnék, hanem szopi, vagy tápszer és kész!


Én egyébként úgy csináltam, habár az én kicsim csak 4x eszik naponta, mert későn, 9 körül ébred reggel.

9.-9.30 - szopi + tápszer ha kér

12-12.30- kezdetben gyümölcs, majd amikor már belecsempésztem a zöldségeket is, és szépen lassan csak zöldség marad, esetleg ha valamit nem nagyon szeretett, akkor egy pici gyümit raktam hozzá, hogy édesebb legyen egy kicsit. Mostanra (6 hónapos) már ugye husival minden zöldséget megeszik, úgyhogy ez az ebéd lett.

16-16.30 - gyümölcs (1 db alma, vagy körte, banán, stb...) és fél adag tejpép (ezt azért, hogy biztos meglegyen a napi 500 ml tejalapú kaja, merthogy csak 4x eszik)

De ezt kezdettől fogva így csináltuk, mikortól az ebédet kiváltottuk, mert a gyümit ismerte, tejpépet szerette, gyakorlatilag 1-2 nap alatt ki is váltottuk, mert szerette az új ízeket.

19-19.30 - tejcsi + tápszer

2012. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem
2012. okt. 16. 12:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok! A válaszolótól kérdezem, hogy ha nem eszik elég gyümit vagy zöldséget délben, akkor megkinalod még tapszerrel vagy anyatejjel? Csak azért kérdem, m most mi is a hozzátáplálás közepén tartunk. :) Nekünk így áll össze egy napunk:

7 óra: tápszer (180-210 ml, éppen mennyit kér)

10 óra vagy 10.30: gyümölcs (még csak az almanal tartunk, meg elég lassan, fokozatosan haladunk) amiből jelenleg megeszik 60-70 grammot + megkinalom tápszerrel, amiből megiszik általában 100-150 ml-t.

13 vagy 13.30: ebéd: zöldségpüré 80 gramm + tápszer (110-120 ml)

17 óra: tápszer (180-210 ml) (majd később ki akarom váltani tejpéppel )

20 óra: tápszer (210 ml)


Az éjszakát sajna nem alussza végig, vagy a foga, vagy a fejlődési ugrás vagy más.

2012. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!